Априлски бебета - тема 5

  • 40 648
  • 501
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 69
Кучешките зъби сега избиват, единият е избил леко. Отдолу Влади доскоро имаше 2 предни зъба + 2 кътника сега изби още един в ляво. По принцип имаше нещо като хрема, незнам дали е от това. Вдигна и температура, еднократно. За 2 рожден ден мисля да запазя в детски кът и естествено торта с образа на Буба, въпреки че мн се дразня това пакостливо същество, но е любимец на Влади. Бяхме на скоро на РД на момченце, което стана на 2 и ми направи впечетление, че децата се заиграват, дори в последният час бяха всички в къта и играеха, а ние си стояхме на масата, естествено ги наблюдавахме, въпреки че момичетата от къта бяха там.

# 346
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ние още не сме го измислили, но най-вероятно рожденият ден ще е в детски кът. Нямам достатъчно място у дома, а и честно казано предпочитам да се забавлявам с детето и гостите, отколкото да прислугвам, сервирам/отсервирам и тн.
Има време все пак, живи и здрави да сме само! Simple Smile

# 347
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
При моя синковец остана един долен кучешки да избие плюс кътните. Доста плака и вика нощем, докато пробият. А с кърменето положението е точно така, както и вие пишете. Баткото беше на възрастта на малкия, когато рязко трябваше да го отбия. Беше драматично и тежко за цялото семейство и не искам да се повтаря пак по този начин. Иначе спря да се буди нощем, да, но не веднага щом спря да суче.
Тази сутрин малкото ме ухапа много болезнено. Sad Честно казано, и аз започвам да се уморявам вече, но от друга страна зная, че тези мигове на близост повече никога няма да се повторят, а и той определо не е готов в момента за отбиване.
Веднъж в седмицата го оставям за цял ден на майка ми, но досега не е имала успешно приспиване следобед на леглото. Колкото и да му спи, в един момент почва да плаче и да иска "цуката" (това е нашата кодова дума). И в крайна сметка заспива в количката, когато е с нея.
Засега го гледам вкъщи и всички тези неща не са такъв проблем, но на есен смятам да тръгне на ясла и няма да е леко, ако ситуацията е все същата.

За рождения ден все още никакви планове нямам, освен този път да съберем и приятелчета за празника. Simple Smile

# 348
  • Мнения: 1 050
Някое детенце кара ли грип? Как сте?

# 349
  • Мнения: 228
Ние го изкарахме преди 10 дни и мога да кажа,че за пръв път боледува толкова дълго (около 10 дена). Преди винаги му минаваше като лека настинка. Появиха се и бактерии в урината,а той е опериран преди 3 месеца точно от пишока и имаше болки при уриниране. Пи антибиотик, кашлицата продължи до края,сополите също. Беше ужасно. Та пазете много децата.

Също така почти нищо не ядеше,а и без това е злояд. Ръфаше само по малко хляб,тук таме някоя обикновена бисквита,но поне пиеше много вода.

# 350
  • Мнения: X
И ние така, много дълго боледуване.

# 351
  • Перник
  • Мнения: 2 265
В момента го караме и е някакъв ад! Вкъщи сме четирима и всички сме болни. Малкия на обяд имаше 39,4 температура. Досега сме обикаляли по лекари и на всякъде е лудница.

# 352
  • Мнения: X
Какво ви предписаха,Руми?
Грип ли е?

# 353
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Вируса е да. Гърдите са чисти, а гърлото леко зачервено. Но температурата го мори много. Панадол и нурофен на 4 часа, капки коларгол и много сиропи: Изорекс, Вентолин, Флудитек, Бисеотол, Калциев глюконакт. А и капки Фенистил.

# 354
  • Мнения: X
7;дни може да слагаш коларгол и Бисептол.
И ние бяхме така.
Ако започне да му хъркат гърдите го води да го преслушат и да му дават по-силен антибиотик, за да не направи пневмония.
На втория ден на фона на Бисептол температурата е по-ниска, но сякаш всичко ги боли.

# 355
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Ми той е така от миналата седмица. 2 дни вдига Т, но до 38. После спря да вдига, можеби 3 дни нямаше и от вчера пак. Това му е трето посещение при лекар, а в петък пак имаме час за контролен, ако всичко до тогава е наред и отшумява. Гласа му е спаднал, едва плаче. Много ми жал като знам през какво минава, защото и при мен и баща му е същото.

# 356
  • Мнения: X
Леле и ние бяхме така.На три пъти.

# 357
  • Мнения: 648
Мами ,моля помагайте! Малкия от онзи ден е с зачервено гърло и кашлица ! Заведох го при личната каза ,че е настинка ! Ние сме си виновни защото го заведохме да поиграе в Габрово на снега и после на другия ден кара колело до 18:00 ч . Ш кармата изписа Ангин- Хил, витамин ц , Тантум верде спрей и ,Ксизал за алергията ! Аз правя сиропче от водата на сварен лук и мед - каза да продължа да го давам , но аз бях спряла и детето започна още повече да кашля и киха! Започнах инхалации със физиологичен разтвор 5 млн по 3 пъти на ден! ( Ама не знам трябва ли да е топъл или не ? И сега ми казаха да му дам една филия йка намазана с масло и мед и поръсена с ванилия веднага пресичала кашлицата ,ама не знам дали не е опасна ванилията ! Моля дайте съвет ! Сега на обяд разтрих ходилата с мас и го сложих да спи уж да се изпоти и да го преоблека и да мине ! Не иска чай ! Кажете какво да правя?

# 358
  • Мнения: X
Заведи го пак на лекар
Каква е кашлицата, къде е зачервено гърлото.

# 359
  • Мнения: 648
Ами нищо не каза за кашлицата ,каза гърлото е доста зачервено ,но няма налепи няма нищо!

Общи условия

Активация на акаунт