Юлчета 2018- Тема 5

  • 48 952
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 114
Ами не й харесва нищо по-течно да хапва, но аз гледам да й дам супичка, яхния или попарка, иначе може само с филия хляб да се наяде, притеснявам се да не й стане тежко на стомаха.
А защо трябва да се залъгва? Може да не й харесва да яде попара.
Мис, тоя звук ме побърква.  При вас отзвуча ли?

# 676
  • Варна
  • Мнения: 630
Тити,не се тормози . Моята дъщеря до 3 г не беше докосвала манджа и сипа и т.н. все филийки,закуски и макарони. В чудо се бях видяла . Като тръгна на градина прояде. Сега любими са й супичките. Все това иска да готвя.
Мис,период е споко. Явно такива като мойто са го наплашили. Като тръгне на градина с другите дечица ще свикне и ще се социализира. Помня на времето ,дъщеря ми, имаше навик да бърка в устите на децата. Редовно беше с изпохапани до кръв пръсти от яслата. И продължи дълго време. Учителките няколко пъти ни викаха да говорим за проблема. Ами не става с обяснение на 2 г дете,то гледа ,мига мига и след 2-3 дни пак същото. Та беше явно част от израстването й. Това с цокането на дъщеричката ти мис. Ще отмине  .

# 677
  • Мнения: 229
За  неразливните шишета които ползвате, да ви питам, наистина ли никак не капят?
Ние имаме 2бр на Авент със сламка и с твърд накрайник  и 2те имат моменти в които капят, а уж е добра марка това... Аз ли бъркам нещо се чудя. Иначе и ние още с цокането вечер сме, но и вода се пие междувременно от това с твърдия накрайник. Уж не пуска но ОП, в някой момент трябва да преобличам дрехата или има мокро на леглото.

Детето е скомуникактивно за сега, като види някой симпатичен минувач и му маха, не ходи обаче при децата толкова колкото преди 2случки - оскубване и одран нос, само ако имат играчки е първа писта и им ги дърпа от ръцете направо. Склонна е да се заиграва с другите ако има ясна игра, но ако някой не прави каквото трябва,станал си е от мястото да кажем, му сочи къде да стои и се дразни ако не разбира. С говоренето сме до никъде обаче за това жестомимичния става все по-богат.
Катеренето по секции добива нови измерения, а мазането с крем и миенето на зъби са безценни вечерни занимания които водят до рев ако пропусна.

# 678
  • Мнения: 2 050
От нервзливните харесвам най-много на Нук тип 360*, не тече, новите имат и капачка. На Мънчкин също не текат, но едната ако е оставена легнала, мокри чаршфите; на авент 360* течеше. С твърд накрайник на МАМ също не течеше с клапа, ама почти не пускаше, на Мънчкин със сламка и поплавък не знам дали не беше дефектна, но също почти не пускаше. Със сламки на Авент не съм имала проблеми, е ако ги хвърлят на земята, пръскат 😂😂 Днес подредих детските обувки в килера и стигнах до заключение, че малко съм попрекалила с пазара, сега като пиша за чашите и същото си мисля 😊

Утре най-най-накрая започва яслата и малко ще си отдъхна, че с двамата бандита по цял ден леко вече бях на път да прещракам..

# 679
  • Мнения: 3 439
И аз си имам стоножка, сигурно има 15-20 чифта 😂

# 680
  • Мнения: 501
Аз взех на Томи типи чаша 360 без дръжки и пуска и още как. Но моя я хвърля на земята, удря целенасочено за да намокри масата или себе си. Пробвах и спортното шише на Девин. Не пускаше първите 2-3 часа, след което накрайника вече поливаше цветята. Като цяло добре го прие махането на шишето с бибата. Просто една нощ пи вода от чаша с мен докато му обяснявах, че кучето е изгризкало неговото шише и вече го няма. Мляко не беше пил 3 дни и вчера разбра, че и от чашката може да се пие. Иначе си го искаше, но като му давах чашата я буташе и казваше Не иска!
Говори много и сравнително правилно. Сега сме на тема тяло. Много обича да ми бърка в очите, устата за да ми покаже зъбите, да ми дърпа косата, носа, ушите и накрая да ме хване за гърлото Joy Знае също крака, ръце, пръст, корем, пъп. Снощи каза и гащи, след като баща му го накара да ходи при гърнето да си свали гащите и да ака там Joy но сме до никъде с него. Ходи и се крие докато си свърши работата, после аз отивам да вадя нов памперс, а той сяда на гърнето и почва да напъва ама на майтап, че нали вече работата е свършена Expressionless
Обувки имаме само едни, които ни стават и май с тях ще си изкараме зимата.
Катери се сега по столовете и надава адски вой ако реша да му прекъсна покоряването на връх Маса.
Говоря и повтарям по 100-1000 пъти някои неща, но дори и от опит не се научава че някои неща не трябва да се правят. Weary Единствено знам, че като започне да ми казва Нееее неее прави нещо забранено Grinning

# 681
  • Варна
  • Мнения: 630
Моята чаша е от айко и не капе,освен ако не се разтръска рязко.
Мами сайт или магазин с добри намаления да предложите???? За децата

# 682
  • София
  • Мнения: 1 095
Моя човек уважава шишетата със сламка и си пие от тях засега.
От 3 дни е без биберон. От раз го махнах. Обясних му, че е голям и че едно бебе куче е имало нужда от него. Бях прибрала всичките ни налични биберони и просто реших да пробвам. То пък стана от раз. Малко по-дълго е е приспиването вечер, но за около 10-15 мин съм се справила. Наобяд вече е нормално - 5минути и е труп.
Спи много по-спокойно. Не се буди нощем, да буди се по-рано сутрин, вместо в 8 в 7, но защото се е наспал качествено. Доволна съм.

# 683
  • Мнения: 8
Моят господин е един месец без биберон. След като скъса поредните нови биберони за три дни, го оставих няколко дни без тях. Беше неспокоен вечер. Трудно заспиваше, което е нехарактерно за него. Будеше се по няколко пъти вечер и спеше в ръцете ни по поне един час, за да може да го сложим отново в леглото. Баща му не издържа(защото малкият плачеше той да го гушка и приспива - мен не ме искаше😁) и му купи залъгалки, но русокоско ги отказваше. Буденето вечер спря постепенно. Според мен го мъчат най-задните кътници, а не липсата на биберон. Днес пак пробвах да му дам биберон, но той го бутна. А всички толкова ме плашеха, че няма да го отуча лесно, тъй като прекара цяло лято с биберон в уста.
Аз обаче искам да ви питам нещо, малко ще изместя текущата тема... Вашите дечица изпълняват ли команди? Знам, звучи ужасно, все едно са кучета. Според хранителния терапевт отказът да изпълнява команди е основният проблем на моя мишок и поради това отказва да дъвче. Дъвче по 40 гр. макарони, пене или фарфале, а хляба и картофите според мен ги смачква с език и небце. Гълта като пате. Един месец го водя при този терапевт, но според него докато не се научи да изпълнява каквото му се каже, заниманията им ще продължат без хранене, а само с игри-команди. Малчо е инат и то голям и според тези специалисти това е огромен проблем. Като го взимах онзи ден, ми се оплакаха, че са му казали "Подай зеленото кубче" и той не го е направил. Трябвало да познава цветовете (той го прави, защото си реди играчките по цвят) и този отказ да изпълнява му бави развитието. Едва ли не отглеждам бъдещ хулиган и престъпник😁

# 684
  • Мнения: 3 439
Ивеее, недей да ходиш при този специалист повече. Сядай срещу малчо да ядеш и дъвчеш. Отказва, защото не е гладен. У нас също всичко е НЕ, но го приемам нормално.

# 685
  • Мнения: 8
От април дъвча срещу него - той ми се усмихва. Като ме види, че ям, идва смее се и  казва "Аааа"  ( може би ме имитира, когато му казвам Аааам), давам му да опита, а той по-скоро облизва храната ми😀 На всяко хранене поне по половин час го карам да дъвчи заедно с мен, ефект няма. Но си права, вече спирам да ходя там. Смисъл не виждам. Притеснявах се, че си плямпа на бебешки и все още не се обръща към нас с мама и тате. Какво ли не изчетох и си викам "Я, води детето. Явно има повод за тревога". След онзи ден мисля, че са ме взели за шаран.

# 686
  • Мнения: 687
И аз си имам стоножка, сигурно има 15-20 чифта 😂
Уау! 15-20чифта имаме може би цялото семейство (5 членно). Говоря за обувки, подходящи за сезона, де.

Децата карат с по 2 до максимум 3 чифта. Особено за обувки качеството ми е много по-важно от количеството. Имам доста критерии за избор на обувки (от гледна точка на удобство и непроменяне на функцията на стъпалата, т.е. да са гъвкави, широки, без повдигане; да не запарват и т.н.), така че трудно откривам въобще обувки, които да ги покриват, отделно и цената им обичайно е висока. За обувка, която ще се носи 2-3 месеца (най-дребното в момента на такъв диапазон горе-долу сменя номер, на 24-ти е вече), не виждам никакъв смисъл от поддържането на по-голям арсенал.

# 687
  • Мнения: 3 439
Иве, моята бебка също не казва нищо повече отчетливо освен "мама". Но си плямпа и аз й говоря постоянно, така че смятам е въпрос на време. Иначе носи всичко, което й поискам АКО ТЯ ИСКА 🙂

# 688
  • Мнения: 595
Щурчо и той влиза във фаза Не, ама аз  гледам да му правя 'задълженията' интересни, той се опитва да имитира много действия вече.
Взима кърпа и си бърше колата, чисти ми и прозорците и масата, отсервира си /храним се заедно на ниската маса/, прибира си обувките, знае си шкафчето с панталоните и си вади сам чорапи..такива работи Grinning Команди изпълнява, но и често отказва.Нормалности Simple Smile

# 689
  • Мнения: 501
Команди само раздава моя - Дай! Още!
Изпълнява избирателно, но нищо свързано с подредба. Разхвърля всичко - дрехи, обувки, играчки, та по-добре да не знае къде са чорапите му, че после ще ходи с различни Joy Никакви цветове не знае освен бяло и то си мислеше, че това означава зайче. Доста обяснявах, докато разбра, че зайчето си е зайче, а не бяло. Освен това редовно НЕ иска нещо, когато му го давам аз, но след минута сам ходи и си го взима. Та във фазата на отрицанието сме и ние.

Общи условия

Активация на акаунт