Юлчета 2018- Тема 5

  • 48 908
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
И ние стягаме рожденния ден, понеже ще е съчетан с кръщене. Поръчала съм хавлиите, подаръците за гостите и съм купила облекла за мен, таткото и каката, само за бебето няма още хаха. Има време да още месец, но за кръщенето трябва по от рано да действа че сега му е сезона 🌞

# 16
  • Мнения: 3 269
Ние живеем в къща и това ми позволява да сме навън почти по цял ден. С домакинството е сложно, защото малката е страшен бяс. Не се спира, чак да спи не може малкото шило 😂. Дремва два пъти по 30 минутки на ден и толкова. Сещате се какво успявам да свърша за толкова кратко време - почти нищо. Наваксвам вечер като заспи, което е след 11 часа и сутрин преди да стане.
Не ми остава време да седна, но пък ни е весело 😁😊.

# 17
  • Мнения: 595
monbebe може би меки плодчета микродозички за осмукване, все трябва да дадеш по някое време.Зъбки има ли? Не че са голям фактор..
Хранене 4 пъти основно З, О,Сз,В /кухня меню 10-12м/ , като по всяко време давам да суче, плодови паучове, от моя сандвич или каквото ям като иска да опитва, плодове/на банани налита/, солети докато се вози в количката по 2-3 броя гризва,яйрян и вода..ии то стана лелемале Grinning
Като количество 120-160 на око. От събуждането около 6 до заспиване 20-21
Редактирам - не позволява да го храни някой в устата освен ако не е лъжица, всичко сам си хваща и яде

# 18
  • Мнения: 499
Монбебе, ние сме на 10,5 месеца 10кг и 76см. На мен ми се виждат малко 4 хранения и абсурд да си сложа бебето на диета, защото е пухкаво, а то не е де. И моя става около 6-6:30 пие АМ 210мл. После към 10-10:30 яде попара, грис с плод или нещо подобно. Следват зеленчуково пюре с месо, риба или жълтък и към 17:30-18 давам каша някаква с плод. Заспива към 20:30-21 с 210мл. АМ. Гризе солети,плод или бебешки бисквити между храненията, когато не си е изял всичко, но това се случва рядко. И не разбрах какъв е всъщност проблема при вас? Че яде 6 пъти ли?

# 19
  • Мнения: 231
И сморед мен няма място за притеснение, доста пресилено ми се струва едва ли не да се слага на диета едно 11 месечно бебе! Дъщеря ми е 75 см и е 9, 140 кг и е перфектна, а той освен че е момченце (те принципно са по - едри), е и 77 см. Това са пълни глупости, Monbebe не им се връзвай на простотиите!
В момента съм й оставила 2 кърмения през деня (спирам дневните, че се връщам на работа), едно сутрин, едно на заапиване вечер и нощно време на поискване. На събуждане я кърмя, хапва малка закуска (кус - кус или овес със сирене, извара, масло, плод), след това кърмене, на обяд някакво основно от кухнята, следобед кърмене, късна следобедна закуска (десертче от кухнята), вечеря (супа) и кърмене зна заспиване. Междувремвнно пие доста яйрян (единственият начин да пие течности), давам резенчета круша, банан, плодов пауч, малко кисело мляко при някои от основните хранения.
Момичета, някой от вас давал ли е лютеница (домашна)?

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 15:08 от Donchenceto

# 20
  • Мнения: 68
Здравейте,за храненията не смея да пиша. Уж яде вече повечко храни, по-едра от пюре храна, ноо си търси и кърмата. С баткото вече бяхме спрели кърменето и съм  го нямала това дърпане на блузи с рев да се докопа до млякото. А като казах баткото, че се сетих, някой питаше за топчето, той си го има и скоро попитах педиатърката , но си било нормално за децата. Зависело от размера и плътността на топчето дали има нещо притеснително.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 742
И аз предлагам храна 4 пъти на ден, тя суче също толкова пъти поне през деня + 2-3 пъти нощем. Яде малки количества и търси после да суче, като общо взето само обяда и СЗ са на пюрета, а другото сама си се храни и каквото изяде такова.
Не искам да звучи грубо, ноооо страха със задавянето се увеличава с всеки изминал ден, в който детето не знае какво е това непасирана храна.  Не очаквай от раз да се научи да дъвче. Купи си такъв биберон с мрежичка и пробвай Simple Smile Предложи банан или авокадо, да си отхапе като ти му подаваш, за да контролираш количеството на захапване. 
Мускулите , които участват в пиенето (от чаша, сламка )и дъвченето са същите  , които участвам и за говоренето, което означава, че забави ли се едното се бави и другото.
В моята практика бол деца със забавено езиково-говорно развитие , защото до късна възраст се ядат пасирани храна и се пие от биберони, шишета с накрайници.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 630
Ние сме на 4 хранения от 2-3 седмици. Закуска- попара,препечена филийка с масло или каша. Обяд- от детската кухня. Следобедна- от детската кухня. Вечеря - каквото ние хапваме давам парченца или коричка хляб,зеленчуци и дояжда с мляко( голяма доза) . От скоро спря нощното хранене сам. А през деня давам я солетка,я бисквитка и плодове. Праскова много обича,ама да е цяла. Той не стига до костилката. Кйсийки давам. Череши не хареса  . Давенето е страх на повечето мами,май. До колкото съм чела е нормално в началото докато се научи ,от 6 месец му давам да яде сам парчета,в началото постоянно се давеше ,но сам го изплюва. Сега не се дави с нищо,свикна момчето. Иначе от жегите май доста намали храната и увеличи водата. Не го насилвам,не гоня нито таблици ,нито мерки. Определено не е от пухкавите. Върви все повече и все по малко пълзи,хем с пълзенето е по- бърз. Сам се изправя,кляка да си вземе нещо и пак се изправя . Вчера падна на една полянка и обели брадата. Захрани се с трева и пръчки хах. Че и малко охлювче набута в устата. И сами  е  края на юни рожденник,още се колебая за празненството. Но торта ще има! Даже си избрах една,само да наближи.

# 23
  • Мнения: 52
Благодаря Ви много! 1-то зъбче проби преди седмица. А иначе си е нормален на вид, нито е пухкав , нито нищо.. Тук в Белгия педиатъра ми каза , че ръста му отговарял за дете на 1 година и да му давам 4 пъти ... 🙄Хич няма да го слушам и ще си продължавам да го храня както го усещам. 😊 Ще трябва да се престраша и да почна на по-едри парчета да му давам .. колкото и да ме е страх, няма начин , знам че трябва..

# 24
  • Мнения: 595
Момичета,чисто информативен пост.
Купих на малкия от Лидл днес плажно бански костюмче, има точно нашите размери и съм много доволна! Simple Smile
Отделно и едни слипчета бански, защото има от промоция една тениска на Мустела spf40, да ги комплектовам и тях.
На морето живеем и редовно ще плажуваме лятото, тъй че си заслужават.
Иначе по сайтове съм гледала двойно по-скъпи разни

# 25
  • Мнения: 687
Благодаря Ви много! 1-то зъбче проби преди седмица. А иначе си е нормален на вид, нито е пухкав , нито нищо.. Тук в Белгия педиатъра ми каза , че ръста му отговарял за дете на 1 година и да му давам 4 пъти ... 🙄Хич няма да го слушам и ще си продължавам да го храня както го усещам. 😊 Ще трябва да се престраша и да почна на по-едри парчета да му давам .. колкото и да ме е страх, няма начин , знам че трябва..
Ръстът се определя най-вече от гените на детето и не се влияе толкова от храненето (за теглото има малко по-голяма зависимост). Единственото изключение, когато храната влияе, е, ако детето е системно недохранено и има системен недостиг на протеин, тогава е възможно да не развие генетичния си потенциал и да остане по-дребно.

Много деца (а дори и възрастни хора!) не се чувстват добре с 4 хранения, а предпочитат по-чести хранения в по-малки количества. Така че бих се водила от детето за това колко да са храненията му.

За даването на парчета, вече са казали, че е важно и е добре да се започне възможно най-скоро предвид възрастта му.

# 26
  • Мнения: 44
Да се изкажа и аз по въпроса с храненето  с вероятно най-едрото бебе на всички форуми Joy
Моят син се роди 4,250 като качваше по кило и половина всеки месец, сега забави темпото и тежи "само" 11++ килограма ( не е мерен от месец и половина) и е почти 80 см. Дрехи за година и половина, столчета, повивалници, колички и т.н не му стават. Бицепса ми е двоен на дясната ръка, няма носене и удържане също, защото е шило.
Изключително кърмен и захранен както си му е реда. В момента има закуска, обяд, следобедна, вечеря и АМ за заспиване и още една порция към 5 сутринта. Плодове не обича особено за мое съжаление, но виж сухарче, баничка и всякакви подобни много му харесват. Харесва също печени зеленчуци.
Много се притеснявах, че е толкова едър. Имам по-голямо дете, на 3 и половина, което си е вейка и хич не ми се струваше нормално да тежат почти еднакво. Питала съм сто педиатъра по въпроса и никой никога не ми каза, че е проблем и аз реших да спра да се притеснявам и да започна да му се радвам на баджаците. Та така по въпроса с едрите бебета и диетите.

# 27
  • Мнения: 2 050
И нашият първороден се роди аха 4 кила, 53см, беше 8 кила на 4 месеца, 9 на 5 и 10-11 на годинка. Девойката се роди 3.100 и 49см, качва едва-едва, последно нямаше 8кг, но пък се супер пъргава. На височина са и двамата около средния персентил. Все аз ги кърмя, все на поискване. Това пък кърмаче на диета винаги ми се е струвало супер глупост, ето той като започна да щъка и спря да качва по кило и половина-две на месец Joy

# 28
  • Мнения: 55
И моето момче е 11 кг. Изключително кърмен, захранен на 6 месеца. Не се спира и на обяд плаче, че не му стига порцията😂

# 29
  • Варна
  • Мнения: 630
Мами имате ли някоя лесна и изпитана рецепта за домашни гризинки или бисквитки. ??? Пробвах две от форума, но не се харесаха- едната беше за бисквитки с банан и овесени ядки.
Вчера пробвах тестерче на веледа слънцезащитен крем на малчо и се зачерви много. Да ме пита някой защо,при условие ,че ползва успешно този на биодерма.
Аз усилено си търся жена за гледане на дребния,почасово,но няма и няма. А така ми се иска с мм да отидем на кино илу вечеря само двамата,без децата,без да мъкна торби с мокри кърпички и памперси. И да седнем и да си хапнем ей така на спокойствие. Ох сигурно Ви звуча смешно. Завиждам на всички които имат баби ,които помагат. Моите са работещи,а и май се нагледаха на бебета и внуци (7 на брой) и вече хич не си предлагат услугите. Ако някой има жена от варна ,коята да е подходяща ,да ми пише Sad . Днес се видях с едно момиче което ми дадоха тел ,ами не ми вдъхна никакво доверие. А не съм толкова придирчива.  Та така де. Лек ден и послушни бебоци Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт