Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте Мами, Татковци, момичета и момчета (може би) Grinning
Нова в групата драго ми е Галатея съм. Как сте? Hug
Извинение за късния час..   Пиша ви във връзка със едно предаване. С майка до одеве гледахме последното предаване за сезона на  "Като две капки вода"
Зашеметяващо изпълнение на Стефан Илчев (как мислите?), овации за което. Той пя El Camino на Лили Иванова с което ни накара да се позамислим малко, по скоро майчето.
По принцип аз не бих се замислила за това, но майка го направи, тъй като песента е испанска се замисли, че май има и оригинал.  ...  Нооо никъде не намерихме да пише нещо за тва.
Винаги искаме да научаваме по нещо ново.
Ако някой Красавец или Красавица е чувал тъй нещо, като имформациика да предаде нататък Joy

# 1
  • Мнения: X
Първоизточникът е мексиканска народна песен с аранжимент на Иван Пеев.

# 2
  • Мнения: 9 865
Чела съм, че Лили Иванова я е взела от репертоара на Ирина Чмихова тази песен. А Ирина откъде я е взела идея си нямам.
Песента е мексиканска, както е писала qrye преди мен.

# 3
  • Мнения: 22 867
 От тук:

Няколко думи за песента „Камино”, за която се е писало неведнъж. Историята е следната – тази песен я пеел един от хористите на хор „Георги Димитров” – Джили от Бургас, майка му обожавала прочутия италиански тенор Бениамино Джили (1890-1957). Когато през 1959 г.  българските участници пътували с параход по река Дунав за участие в Световния младежки фестивал във Виена, Ирина Чмихова чула песента и помолила Джили да ù даде  думите, което той направил. След завръщането си в България тя изпяла песента на Евгений Комаров, който записал нотите, аранжирал я за нея и така песента тръгнала из България. При един концерт в гр.Кубрат, в антракта при Евгений Комаров се явила девойка, която настойчиво искала текста и нотите на песента „Камино”. Комаров ù обяснил, че това е нова песен в програмата им, одобрена от Концертна дирекция, длъжни са да спазват одобрения репертоар и да я изпълняват на всички концерти в страната по време на турнето. Но на песента, изпълнена от Ирина Чмихова по време на концерта бил направен магнетофонен запис и няколко години по-късно Лили Иванова вече пееше тази песен с голям успех.

И тук:
"Бях медицинска сестра, а по това време Ирина Чмихова беше невероятно голяма звезда и да попаднеш на неин концерт, беше доста трудно. Именно в нейно изпълнение чух мексиканската народна песен "Камино", която страшно ме впечатли.
Намерих начин да получа запис на композицията, текста и я научих... Сега без нея (аранжиментът е на композитора Иван Пеев) почти не завършва мой концерт", разказва примата.

# 4
  • Мнения: 13
Благодарско за инфото. Вече знаем от къде да търсим.
Много ме кефи как скоростно се реагира на всяка тема тук. Smirk

Общи условия

Активация на акаунт