В*Е*Л*И*К*0 *Т*Ъ*Р*Н*О*В*О - 44

  • 36 288
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Централният вход на Нова болница пригоден ли е за влизане с колички или трябва да се мине през входа за Спешна помощ?

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Централният вход на Нова болница пригоден ли е за влизане с колички или трябва да се мине през входа за Спешна помощ?

Мисля, че не е, хем всеки ден минавам от там Blush

# 47
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Все още няма частна алтернатива на спешното нали?
Миналата година се спънах нелепо и си разбих челото в теракота, имах внушителен хематом. В спешното си почаках 30тина минути (ясно ми е, че не бях особено спешен случай на фона на деца и хора в носилки) и реших да се пробвам в поликлиниката. Петък следобед 16ч. хирург никъде никакъв. Звъннах в движение на единственото частно, дет се сетих - Авицена, та там ме изчака хирургът. И мисля от тогава как може да няма алтернатива на спешното уикенда и през нощта..не е толкова малък града, със сигурност би имало хора, които ще предпочетат.
В Сф само квартално освен спешните кабинети в поликлиника, има поне 3 частни алтернативи.

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Мисля, че има дежурен кабинет до спешното, но вероятно е платен. За това, което пиша не съм напълно сигурна, но съм дочувала подобни разговори в аптеката.

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 582
Централният вход на Нова болница пригоден ли е за влизане с колички или трябва да се мине през входа за Спешна помощ?
Новият вход от към бул. Никола Габровски е пригоден за колички.

# 50
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Много благодаря:)

# 51
  • велико търново
  • Мнения: 585
Моля за мнение за оптиката в мола. Имат промоция на сайта им за втори чифт очила безплатно при покупка на диоптрични очила .

# 52
  • Мнения: 298
Здравейте, момичета! Моя близка е решила да наеме разработен салон за красота под наем и търси още 2-3 с когото да създаде екип. Та, ако има сред вас или познавате някой фризьор/гримьор/масажист/козметик, който си търси място нека ми пише на лични за да му пратя координатите на момичето.

# 53
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Здравейте момичета,
Извинявам се за нахълтването в темата Ви,но се надявам за напред да ми е от полза.
Предстои ни завръщане от чужбина.Не сме от Търново,но много го харесваме и сме решили да се устроим там.
Тепърва ще търся квартира и училище за детето.Казусът с училището е сложен ще се върнем началото на юли дано не е късно за записване.Той е на 8 години,но ще се наложи запис в първи клас,тей като не знае да пише и чете на български.Въпросите са ми два кажете ми добри училища и съответно квартал,към който да се насочим.От това,което четох съм се ориентирала към Бузлуджа,Акация,Кольо Фичето(като за него май нямам инфо както и за Акация).
Ще съм благодарна на основни съвети и насоки.Благодаря предварително.

# 54
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Само да не е Славейков училището.Директорката и някои учители не стават.

# 55
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Само да не е Славейков училището.Директорката и някои учители не стават.
Това е твърде несериозен коментар.... Смятате, че в другите училища няма учители, които не стават ли?

Като цяло в момента свободни места за първи клас има останали само в Оу"Христо Ботев" и в Раковски. Но това са и двете най-малко привлекателни училища за родителите. По принцип записванията стават много по-рано, но смятам, че все пак предвид обстоятелствата в някое училище биха ви приели. В момента се очаква разкриване на трета паралелка в Благоев , т.е. Картала. Но не е много ясно ще има или не все още.
 Според мен ако сте по Пишмана в СУ "Вела Благоева" биха ви приели и след класирания и пр. В СУ "Емилиян Станев" напливът е доста сериозен. Колкото до Славейков. Смело мога да твърдя, че положението там се пооправя. Аз лично се надявам след няколко години като стане време дъщеря ми да е първи клас, да я запиша там.
Иначе ще чуете много и различни мнения. Всеки родител си има някакво мнение. Аз работя в сферата на образованието и говоря и като специалист.  Всяко едно от училищата има прекрасни педагози, както и такива, които може би не са намерили своето място Simple Smile Ето и една прясна статия от ден ,  с която също бихте могли да се запознаете    https://www.borbabg.com/2019/06/13/s-zhrebiy-reshavat-priema-v-p … u-dimitr-blagoev/

# 56
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
За Славейков мога много да говоря.навремето майка ми е учила там, после аз и брат ми, големият ми син беше до 4 клас, сега е малкия.Като цяло няма много добри педагози там.Положението и със сградата не е много добро.Последния етаж е изоставен.Преди няколко месеца при буря бяха паднали стъкла от там,добре че е нямало дете отдолу.Стаите са изоставени, порутени са.Стола е в окаяно състояние.На родителската среща есента беше попитана директорката кога ще бъде най-накрая санирано училището, защото май то остана от всички училище несанирано, тя отговори,че трябва да попитаме кмета за това.Нали тя е човека, който отговаря за тези неща.Отговора й беше не на място.

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 16:30 от rusalka1

# 57
  • Мнения: 1 778
Като цяло много ученици останаха неприети и в Емилиян Станев в кв. Кольо Фичето. Напливът за там наистина е сериозен и записването е началото на юни месец по адрес в района на училището. Училището е с басеин и часовете по физическо вече имат и плуване. Набляга се главно на изкуствата и езиците там.

# 58
  • Мнения: 1 778
Дали може препоръки за плажно мляко за дете, което лесно се намазва и добре предпазва. Казаха ми, че е добре да е 30 фактор. 50 бил прекалено силен. Така ли е?

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Казаха ми, че е добре да е 30 фактор. 50 бил прекалено силен. Така ли е?
Разликата във факторите е времето, в което ни предпазват, а не в степента.
Може да прочетете по тематаhttp://www.cosmopolitan.bg/tvoeto-tyalo/kak-da-izberesh-pravilni … za-teb-page2.html

Моите деца тази година ще бъдат с Юсерин. Всичко  от дермокозметиката съм пробвала през годините. Текстурите вече са хубави и производителите са се постарали да са й възможно по-леки. Уриаж, Биодерма, Авен, Виши каквото и да изберете всичко ще е добре.

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 12:33 от siska79

Общи условия

Активация на акаунт