Ще имам близнаци! Тема с продължение 36

  • 61 014
  • 822
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 036
Шийката се мери колко см.е  на ехограф и се вижда какво е състоянието и то ясно.
Rosse беше ли скъсена шийката и защо не са направили серклаж в тоя случай той затваря шийката освен и при скъсяване .

# 16
  • Мнения: 137
Здравейте,мама на момиче н 1г2месеца съм. Бременна в 13г.с. с близнаци. Относно акането навън в много лесно-махаш памперса и държиш,детето много добре знае защо го правиш-няма нужда от гърнета. Относно къпането в банята и двете деца сядат на теракоти долу и ги къпеш. Така процедирам с моето дете и мн му харесва и не се занимавам с корита и поливания и т.н. - така ще процедирам и с близнаците живот и здраве.

# 17
  • Мнения: 4 087
Зависи от шезлонга, ако е с хубава извивка от самото начало, ако е от тея по-изправените....ше почакаш. Аз имам 2 различни на фишер прайс, единия от най бейсик и ефтин модел, само големия ми седи в него, малката не ще. Взех какъвто ползвах с каката, една количка, има много хубава извивка и застава във физиологична поза директно и си седи с кеф в него, че и спи. И каката много го харесваше. Тумороу ще ви снимам разликата и в самата им поза.

Привет, аз съм в 9-та седмица, видяхме две сърчица и съм много щастлива.В понеделник съм на лекар пак да ги видим бебетата, а средата на юни съм на първа ФМ.
Имам едно по-голямо дете.
Не знам от стимулацията ли или от нещо друго, но от сега имам корем.Не знам до края ще се търкалям.

Ако знаеш аз с какъв корем бях.......оказа се че още ме споменават и в болницата, а там не е като да не са виждали кореми....ето ме 2 месеца след раждането съм ок. Остана само да го стегна, ама съм с диастаза и ще е тегаво. Поне корема се прибра. Влезнах да раждам 90 кг и то основно в корем. Още от самото начало ми пролича. Ама аз родих 2 деца по 3кг. Сега на няма и 2 месеца са огромни и двамата, гонят 6кг , мъжа е около  61см, девойката е по дребнава, 58см. Ако бях се тръшкала още малко да ги държим/родих 1вия ден на 37г.с/ щях да експлоадирам, буквално......много големи тея деца, явно си носят гените да са си големи/от намъжа ми гена е това/ И сега пак и двамата залепени за мен и пак ги разнасям като прани гащи, както казвам вече 11месеца бременност карам. Поне се редуват- мъжа вечер, девойката през деня.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 02:30 от AnMary

# 18
  • Мнения: 2 570
Шийката се мери колко см.е  на ехограф и се вижда какво е състоянието и то ясно.
Rosse беше ли скъсена шийката и защо не са направили серклаж в тоя случай той затваря шийката освен и при скъсяване .


Предложиха ми , но аз отказах. Не беше много скъсена.  От 3.5 на 2.8/3.0 , но не това беше проблема а "фуниевидно" отваряне/разширение или както там го наричат.

HeraBG, от проблемно е  .
Те съм от Пловдив , няма да сме атракция  😂

Имах болки , доста силни + контракции . На прегледа (вагинален ехограф )се видя проблема и от там директно в болница.

# 19
  • Мнения: 1 406
Чери, всички майки на близна и ги гледат със съжаление. А тези, които си позволяват да излизат сами, а и по принцип сами ги гледат (като мен) живи ги оплакват.
Ама питаш ли ги майките с по едно единствено детенце колко им е трудно???
За къпането заедно - ползвам коритото от моето детство. Майка ми го е купувала като съм станала по-голяма. И двамата ( на година и три са) се събират в него и голяма забава пада. Отскоро им дадох по две купички и кажи речи сами се къпят. Аз само сапунисвам малко, а те се радват на пяната о разтриват, после с тези купички голямо поливане се поливат. Накрая плакна с чиста вода и... почва рев, защото никой не иска да излиза от водата. Гумените играчки и там всякакви за баня ги отсвириха откакто им дадох купичките. Като стане време за баня ме влачат за ръце към банята.

# 20
  • Мнения: 4 087
Аз да си дам мнението за помощта и 1-2-3 деца как се гледат. С каката не разбрах, че имам бебе, значи това дете ревеше само като е насрано и гладно, имахме разни засечки в развитието, ама то беше сега установявам, защото такъв му е модела. По мързеливичко и кротко бебе и не си даваше зор да проходи, късно проговори/ама елате да я видите сега - дървен философ/. Та с нея се чудих, брех тия майки, какво мрънкат с тея деца......След като проходи, подивя доста. Ама пак се справяхме някак. Ако ми е било да кажем трудно, беше между 2-3 докаро проходи хубаво и най-вече докато проговори, че да може да каже какво иска. И пак не е било да съм си блъскала главата в стената. Съвсем сама си я гледах.
 Сега мъжкият близнак е точно като нея, това дете е като голям човек, имам чувството, че ме разбира като му кажа нещо, сериозно хора. Плаче само за манджа и за памперс, привързан е доста към мен и иска да спи при мен, но като цяло е толкова кротичък и в количката си седи и спи, режим има плътен/сам си го направи/. Приказка. Пак е мързеливичък и леко по добеличък, но имайки опит с каката- тоя цирк, съм го гледала и не се притеснявам.Обаче хора, женската близначка е див пинчер. Това дете е такъв щиглец, така се наема, честно ви казвам, такова чудо не съм виждала. Не, че не и хванах цаката или просто си я слушам да се наема понякога .....тва е положението. Супер жилка е и мирно не седи. Разнасям я със слинг, щото като е будна, легнала не ще много да седи, освен в тоя шезлонг.....в който пак не е легнала и като цяло почти не ще да спи и да седи легнала. Понякога толкова не спи през деня от любопитство и енергия, че към 4-5 превърта играта и докато не се нареве едно хубаво, не ляга да спи. Ми кво да правя.....реве си, слушаме цирка и заспива. И не си мислете, че не сме пробвали да я успокояваме.....ни приема, ни предава. Просто претоварва нервната система и си поревава и заспива. Има вече пълен контрол на врата и като я сложа в слинга и вири врат да гледа, не иска да седи набутана и естествено и това допринася да превърти играта, то колко мозъче и нерви има още. В количката - трудно спи, пак да зяпа......Е хора, един такъв бебешки тайфун, особено като първо дете, честно - стига и ги разбирам майките, на които такова дете им е първо, че недей си Боже да им се втелясват много. Буквално може да ги побърка. Аз поне имам някакъв опит, а и не съм от тея дето много им се взират и претрисат/даже малко в другата крайност/. А да, има си и о всичко бебешко- рефлукси, колики.....прави реакция на кожата,дави се като яде, та смених 1111 хиляди вида шишета и биберони.... кото ти душа иска.....Сичко има

Относно помощта , предпочитам без или не да ми се мешат с децата и бебетата. Майка ми и сестра ми направиха опит, но само ги разбутват/включително каката/. Като сме заедно те си свикват с моята динамика и начин на живот и ако щете и режим/никога не съм ги карала да имат такъв насилствено, но просто си се напасват според нашия, поне до сега , всички деца/. И като ми се набута някой да помага и се разбутам и аз и децата, защото и динамиката се променя. Ей сега майка- дай да ти помагам да ги храним  едновременно, че да става по-бързо. Разбирам я жената, мерак и е, особено че ни вижда рядко....дадох. Тръгна си майка и тези те ми лами, като са свикнали да ядат заедно по едно и също време, ела им обясни, че не мога сама да ги храня едновременно. Ми пореваваха си , докато пак свикнат само с мен. Сега си се будят сами на 4 часа, по през един час и тамън натъркалям единия и другия промрънка. Ей такива дребнички неща, правят живота ми по-лесен или по-сложен с 1-2-3-5 деца Simple Smile

п.п Ако всички деца ми бяха като каката и мъжкия близнак и 10знаци едновременно мога да гледам, ама женският дребен тайфун и сам по себе си е достатъчен, дори като едно бебе....пък не знам ако имах още такива.

# 21
  • Мнения: 1 406
И до характер на детето/децата е , но най вече до организация на майката и бащата.
Виждам майки с по едно, диво и лудо дете, които не се оплакват и такива с кротко спящо бебе, на които 5 човека им асистират и пак се оплакват, че им е трудно...
Представете си, една позната с кротко спящо бебе. Живеят на 4 етаж без асансьор. Изселиха се при свекърва и да живеят, че да у помагала. Там са в къща. Редовно излизат с мъжа си на кафета, театри. Тя сама с детето не смее да излезе, щото и било трудно?!?!?!??
Е аз живея на 7 етаж, с 10 стъпала до входа, гледам сама две зверчета, за капак още ги кърмя ( то това е улеснение), ходя напред назад с колата отново сама. И не се оплаквам. При майка ми живеем на 3 етаж без асансьор. Тя е възрастна и трудно ми помага, но колкото може. Пак сама се оправям.
Всичко е въпрос на организация.

# 22
  • Мнения: 906
При нас е същата сцена! Баткото е мързелив и кротък, мъжкия близнак също, но тпва ми ти момиче, колкото я чаках с нетърпение, сега ми разказва играта. То е тръшкане, претенции, нахалатво, все с нея се съобразяваме. Сега разваля брат си , защото станаха тандем в белите вкъщи. Много си влияят един на друг.

# 23
  • Мнения: 4 087
До навици е и най-вече да не им се връзваш и претрисаш. Почнеш ли да им се чудиш и лигавиш и впечатляваш за всяко нещо- отиде коня в ряката. Айде като е едно дете- имаш време да му се маеш и чудиш, като му е паднал левият чорап на 22 градуса май месец, дали ще се разболее и да го водя ли на педиатър щото спи 2 часа повече днес. Ама ако с 2 и повече и вглъбиш ли се до така степен в тея бебешки глезотии- отиде коня в ряката.

Имам сега една позната- а е мръннало бебето- почва се навира шишето, ходи разнася го и под мръннала имам предвид - дори леки изскимтяване. Това дете денонощно яде. Викам жена, те понякога просто си мрънкат- пробвай като за начало даму махнеш ръкавиците и шапката и полареното одеало/щото това става въпрос за преди 2 дни, моите само по късо боди бяха, а са на една възраст/. Можее горещо да е , да му се пръцка, орига и квото се сетиш още, а може и скучно да му е, то едно дете като е гладно не скимти, а направо си реве, че и съседите да го чуят.

Иначе се жалва,че няма никакъв режим, а е само на адапре, ми то а е отворило уста и му се набутва бутилката. Да не говорим, че периодично повръща на фонтан, според моето скромно мнение- просто го прехранва, нищо друго. И да- водисе на дерматолог,щото е цялото пъпки. Еми и аз да съм на 25 градуса с шапла и полареноодеало и дълъг ръкав, ще се изпъпча, не еми.....ей такива нещица. Ама то човек кой каквото си направи......По спокойно трябва да се гледат децата, за щастие си растат добре, въпреки майките си, лели, баби, чинки и лилинки , доста издръжливи същества са, че дори и от възрастните по.

# 24
  • Мнения: 433
С УЗ се "хваща" отварянето Simple Smile

# 25
  • Мнения: 510
Момичета, имам няколко въпроса.

Купихме си Mountain Buggy, но искаме да си намерим и дуждобран за него, а не ми се дават прекалено много пари. Дайте идея! Само този, който е към този модел ли става или който и да е за близнашка количка?

Изпрахте ли количката преди да я използвате за първи път? (Чисто нова е.)

Ножичката са нокти, гребенчето, термометърът, аспираторът за нос, шишетата и бибероните за всяко бебе отделно ли взехте или мога да използвам по едно за двамата? Аспираторът знам, че има няколко приставки, така че предполагам може да се използва един. Бибероните (ако въобще използваме) ще се постараем да не бъркаме, но проблем ли е да им ги разменяме, при условие, че никой от двамата няма някакъв проблем като гъбички...

# 26
  • Мнения: 4 087
Моите от едно шише и цица цокат едновременно понякога, нокторезчка ли да купувам отделна. То с тея 3 деца.....ако трябва всичко поотделно, палат ми трябва

# 27
  • Мнения: 906
Рой, да не те разочаровам, но когато станат по-големи е неизбежно да ги опазиш, ако са с биберони, води и лъжица, купичка. Моите най-обичат да се гушкат , точно когато единия е болен.

# 28
  • Мнения: 892
Аз бях накупила от много неща по две, по 4...няма как да се опазят да не си сменят бибите примерно.. сутрин това е първата работа. Ножичка и термометър почиствам с 95% спирт, останалото се стерилизира.
Би трябвало да стане и някой от универсалните дъждобрани на бъгито. Иначе аз да кажа, за година и почти 4 месеца супер интензивно ползване на количката, нито един път не ми се наложи да слагам дъждобран. Е, с изключение на случая, когато ни заваля, а не го носех и се прибрахме на бегом. Аз бях взела миналото лято мрежички, които са от слънцезащитна материя, най-полезната ми покупка, пазеха от слънце, пчели и комари, а също и от любопитни досадници, тъй като отвън навътре не се вижда Simple Smile
Vartoglava, точно така си представям къпането- в голяма вана, само че няма, все са по 100 см и надолу се стесняват, крайно малки са.. 
Май ще взема едно резервно гърне за багажника...
Emeka, не схванах точно какви подложки имаше предвид..

# 29
  • Мнения: 1 406
Аз имам оригинален дъждобран за бъгито. Ползвам го много. Зимата всеки ден бях навън. Дъжд, сняг, вятър...спяха само в количката, навън. Дори в мъгла съм ги изкарвала с дъждобрана, ако трябва на лекар да ги водя или да свърша нещо из града.
Сега с майските дъждове не излизам без дъждобрана.
Сенник/Комарник също имам оригинален и от тези белите мтежички от Джъмбо. Май повече ползвам оригиналния. По-удобен ми е. 
Знам че има някои дъждобрани, които са универсални. Който ползва да каже.

Общи условия

Активация на акаунт