Лещи за очи - 7

  • 40 583
  • 749
  •   1
Отговори

Анкета

Какви лещи носите предимно?

Опции:

# 30
  • Мнения: 812
От година нося лещи -7 диоптъра, колкото са и очилата ми.Доскоро ми бяха перфектни тези диоптри, но от известно време имам чувството, че ми идват силни.Имам и постоянно главоболие като съм с тях, като сложа очилата то изчезва.Мисля да пробвам с -6,5 лещи.Възможно ли е лещите да са ми по-малък диоптър от очилата при все, че съм късогледа и то не малко? Как смятате?

# 31
  • Varna
  • Мнения: 241
Доколкото знам лещите винаги трябва да са с 0,25 диоптър по-малко от очилата.Например моите очила са -3.75, но лещите са ми -3.50 и с тях дори виждам по-добре.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 592
От преглед винаги имам рецепта за очила и за лещи. При мен съвпадат диоптрите. Бях -2.25 и -2.50. Вече съм -1.75 и -2.25.

# 33
  • Мнения: 542
Моите лещи съвпадат с очилата, очилата са ми с астигматизъм, лещите са без.

# 34
  • Мнения: 147
Доколкото знам лещите винаги са с по-малък диоптър отколкото очилата. Аз съм с астигматизъм 1,25 на едното око и 1,75 на другото; диоптъра ми е към -6 и нещо като на двете очи е различен. Винаги до сега лещите ми са били с по-малък диоптър и астигматизъм от очилата. Диоптъра зависи и от астигматизма при правенето на лещи. Има си таблици за изчисляване. Диоптъра го намаляват понеже лещата е на самото око, а при очилата има разстояние от окото и от там идвала разликата. Поне така са ми обяснявали.

# 35
  • Мнения: 812
Благодаря на отзовалите се.Аз съм с чисто късогледство.Нямам астигматизъм.

# 36
  • Мнения: 297
Лекарите твърдят, че диоптрите на лещите трябва да са с 0.25 по-малки от тези на очилата, но при мен разликата беше даже още по-голяма. Лещите ми бяха -5.25, а очилата -6.50. Имах много лек астигматизъм.

Говоря в минало време, понеже после си направих лазерна операция.

# 37
  • Мнения: 147
Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос. Какво правите със старите контейнери?

# 38
  • Varna
  • Мнения: 241
Аз си ги колекционирам. Grinning

# 39
  • Мнения: 9 467
Изхвърлям ги.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 592
И аз ги изхвърлям.

# 41
  • Мнения: 20
Здравейте, нося контактни лещи от близо 11 години, сложих ги още в гимназията 10 клас. Сега съм на 27 години, но от известно време с дясното око виждам светлите предмети на тъмен фон и при не много добра светлина с леки отенъци, много е дразнещо когато съм на изкуствена светлина и то само като погледна под определен ъгъл предмета. През деня всичко е прекрасно виждам добре. Преди обаче да ми се случи това имах проблем с лявото око - кръвоизлив в макулата, излекуваха го успешно вече почти го няма и виждам прекрасно, но пък се появи това с дясното око. Лекарите казват, че на окото нищо му няма ходих на няколко места при доц. Андреев в клиника Ден и в ИСУЛ здраво е, всичко е в норма. Забравих да кажа, проблемът го имам само като съм с лещи, с очила не го забелязвам май. Предполагат, че самите лещи правят някакво странно пречупване на светлината, но смених две марки появи ми се с Biofinity, после си взех Optix Air и пак ги виждам тези отенъци, може би трябва да отида на контактолог да ги напасне дано само окото ми вече да не е развило непоносимост към контактни лещи, много съм се изплашила изобщо не съм свиквала с очила имам само за вкъщи, а лещите са ми -6,50 и на двете очи.

Искам да попитам има ли хора, които от дълго време носят контактни лещи и развили ли са някаква непоносимост изразяваща се при светлите предмети на тъмен фон при недобра светлина да виждат отенъци като ореол само от едната страна на предмета ? И възможно ли е изобщо да имам непоносимост като се чувствам абсолютно комфортно с лещите ? Sad

Забравих да добавя имам малък астигматизъм на -0,5 дясно /проблемното око/ и ляво cyl . -0,75, но не нося торични лещи.

# 42
  • Varna
  • Мнения: 241
Приемаш ли някакви лекарства ? Аз така преди дни от едни хапчета за сърце като мигах и ми святкаше все едно навън има гръмотевици.Прочетох листовката и се указа един от страничните ефекти, спрях ги и оттогава не ми се е случвало.

# 43
  • Мнения: 20
Приемаш ли някакви лекарства ? Аз така преди дни от едни хапчета за сърце като мигах и ми святкаше все едно навън има гръмотевици.Прочетох листовката и се указа един от страничните ефекти, спрях ги и оттогава не ми се е случвало.
Ами приемах да доста във връзка с този кръвоизлив в макулата и капки капех, но капките в другото око. Вече от седмица някъде не приемам лекарствата, много се надявам да е от това, за пръв път чувам че може да развиеш нетолерантност към лещи, без да имаш никакви други оплаквания от тях.

# 44
  • Мнения: 9 467
27 години (леле колко много били!) нося лещи. Очила - само вкъщи сутрин/вечер за по час; сега съм с биофинити и съм доволна от тях.
С висок диоптър съм -9,50 и -7,50 и с очила посмъртно не мога да шофирам, поради липса на периферно зрение с тях, а шофирам активно.
Дано нямам кахър с лещите, че не знам..
За момента единствено вечер не ми е добре и не се чувствам сигурна при шофиране, та избягвам.

Общи условия

Активация на акаунт