Съпруги на военнослужещи - 27

  • 38 198
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 039
Здравейте и от мен!
Не съм писала отдавна. Бях болна по Коледа, а малкия по Нова година. Наду му се и нещо под челюстта, според повечето лекари е слюнчена жлеза. Притеснено ми е, още не е минало, вече месец стана, но поне той не се оплаква да го боли или да има дискомфорт. Обявиха грипна ваканция от понеделник тук за училищата, в градината още нямам информация как ще е. Сигурно сборни групи...
Колата ни и тя бавно ни напуска, все нещо й се чупи, трябва някак да съберем пари за нова. Нова, нова, пак ще е някой таралясник на 10 години. И така. По къщата нищо не сме правили сега в студеното. Нямам какво да се похваля.
Мис Ю, първия рожден ден на малкия празнувахме с всички роднини в ресторант. Бяхме около 20-25 души, родителите, роднини, най-близките приятели. Мисля че имам един албум във фейсбук със снимки от тогава, може да разгледаш. Оттам нататък вече не съм ги събирала. Детето вече като разбира и иска да си играе с приятелчета, тази година РД например беше само с дечица от градината, комшийчета, не ги каня вече бабите, дядовците и другите близки. Кръщене правих това лято в прекрасна малка църквичка с много любезен отец на брега на морето. Малкия вече е по-голям, разбира, много слуша, отеца си говореше с него като с голям човек. Всичко мина по мед и масло Simple Smile
Охм, налегна ме работа. до скоро

# 721
  • Мнения: 2 402
Добро утро!
Събота - чудесен повод за наздравица Wink...дори и с кафе!
Там, където има огън, има живот. Душата не умира от студ, а от липса на топлина.
Нека даряваме топлина!

При мен нищо ново - работа и вкъщи. Прочетох какво сте написали - радвам ви се, съчувствам ви и така! Желая ви всичко да е наред при вас! Слънчева събота!

# 722
  • Мнения: 874
Добро утро, момичета!
След зареждащия пост на Дафинов лист и кафенцето и аз да ви пожелая да имате един хубав слънчев ден!
От понеделник учениците са  ваканция, но ние сме на работа. Вчера половината от децата не искаха да имат почивка, защото трябвало да повишават успеха по някои от предметите. За пръв път ми се случва дете да плаче, защото излиза ваканция. Но повечето се радват, разбира се.
Бъдете здрави и се радвайте на живота!

# 723
  • Мнения: 2 170
Здравейте,
Дунди, много е готина госпожицата.. Heart Има маски у нас, не знам обаче колко би ги сложил, малко е труден в тази насока той.. дано ни се размине... Rolling Eyes
Seti, да минава бързо това нещо и да ти е спокойно и на теб,  беше ми много хубаво да прочета мнение, ще разгледам албума задължително, при мен основния проблем е, че е лятото... не знам хората как ще са планували почивките си... и другия проблем е, че всички гости, които бих поканила са от някъде си.. в периметър от между 100 и 300 км от Пловдив, обмислям някакви варианти за някъде по средата, но не ми идва на ум нищо още... накрая ще го направя тук и който иска ще дойде.. ааа ма ха.. ще ги мисля и аз тях, ама заради детето ми е.. да няма 10 гости всичко на всичко хахаххаха  ама ще го измисля де Simple Smile

Днес нещо ми е крив ден.. не знам защо, ама нещо съм сдухана от сутринта... знам, че ще мине, ама е така да ми е гадно.. Joy

Хубав ден от мен! Heart

# 724
  • Мнения: 3 039
Мис Ю, направи го на теб да ти е удобно. Който иска, ще намери начин да дойде. По-добре да ти е в Пловдив, можеш да ходиш да уговаряш меню, украса ако ще има, торта ако купиш от друго място, да ти е лесно превозването. Вечерта като й се приспи на малката, да можеш да я прибереш ти или някоя баба вкъщи да си спи. За датата, какво да ти кажа, аз съм на 28.07, малкия на 21.12, все "неудобни" дати Simple Smile
Днес тук е много слънчево, действа ми ободряващо, мисюя да излезем като се наобядваме.

# 725
  • София
  • Мнения: 8 313
Привет, прекрасни!
Ех това ДАФИНОВО ЛИСТЕНЦЕ. Все ще намери няколко думи, някоя картинка, да ни повдигне настроението. Благодаря ти, миличка. Наздраве, макар и с кафе! Wink
СЕТИ БЕТИ, малчо оплаква ли се от болки при хранене? Ако е слюнчна жлеза, преди хранене се подува повече, защото се отделя повече слюнка, не може да се оттече и затова се подува и боли. Върнах се на поста ти и прочетох, че болки няма. Може да е и от развалено зъбче. Ходили ли сте на зъболекар? Преди боледуването по Нова година ли се появи или след това? Говори с личната лекарка. Може да му пусне една кръвна картина. Заведи го! Извинявай, че толкова въпроси ти зададох, но все пак трябва да се установи от какво е подутината. Изключвам слюнчна жлеза. Остават лимфните възли.
МИС Ю и аз съм родена в "неудобно време" - 13.07 си е точно по средата на отпускарския сезон, но все се намират приятели за купон. Направи си го в Пловдив. Гостите ще намерят начин да дойдат. А които не могат, здраве да е!
ЛУННО ЦВЕТЕ, е вие защо ще работите? Това не го разбирам. И защо МОН чака да останат по няколко деца в клас и тогава обявяват грипна ваканция. Като че нямат инфо от предишни години.
Хайде за сега стига. Отивам да уча. Дисциплините са много тегави - Парасуицид и суицид в детска и юношеска възраст. Т.е. Опити за самоубийство и самоубийство в тази трудна възраст. Другия предмет е тормоз в училище. Също не много приятно четиво. Какво да се прави? Трябва да познаваме митовете и фактите, предупредителните знаци и съответно да се вземат навременни и адекватни мерки.
ЛУННО ЦВЕТЕ, ако ти е интересно, след изпитите мога да ти дам четиво за размисъл...
При мен е слънчево, като ми писне от четене, може и да обиколя квартала. Използвайте хубавото време. Simple Smile

# 726
  • Мнения: 3 039
Фло, благодаря за загрижеността.
Подутото забелязахме по Коледа, а той се разболя по Нова година. Кашлица, сополи, температура еднократно 37.2°. Тогава ходихме при педиатър, поиска кръвна картина с ЦРП и СУЕ заради това подуто. От изследванията заключи, че не е лимфен възел, но не изписа антибиотик. След седмица отидохме на УНГ. Пак пуснахме изследвания, бяха по-добре, само ЦРП беше 12. Пак не изписа антибиотик. Педиатъра, УНГто и зъболекар твърдят, че е жлезата. Бяхме и на ехограф. Само той лекар твърди, че е лимфен възел. Сега в сряда пак сме на преглед при УНГ. Общо взето разбрах, че не е добре, ако е жлезата, но не искам да чета повече в интернет, че се сдухвам само. Затова и не ми се пишеше. Само ви четях.

# 727
  • Мнения: 874
Сети, миналата година по това време и на мен ми се появи подутина на същото място, много ме болеше. Направих изследване, пълна кръвна картина, докторът /УНГ/ не можа да установи къде е проблемът. Изписа ми имуностимулатор . След това подуването изчезна. Така и не разбрах какво беше това.

# 728
  • Мнения: 2 402
Неделя - говори тихо, стъпва леко, прегръща нежно, ухае на любов, раздава усмивки, споделя време, сияе от щастие. Красиво утро е когато, накъдето и да погледнеш, усещаш красота... там, вътре, дълбоко с душата.
Добро утро!

# 729
  • София
  • Мнения: 8 313
Здравейте, прекрасни! Има, няма народ на плаца, аз да се похваля, че "обрулих" още един изпит. Няма да казвам с колко, защото съм скромна. ( ти да видиш...)Останаха само още два. Силно се надявам да минат като днешния.
Отивам да си почина половин час и сядам да чета.
Не ви споменавам, но ви гушкам - всички по списъчен състав.Hug

# 730
  • Мнения: 2 170
Добър вечер от мен, пускам новата тема, че тези дни не знам колко ще влизам тук, та да не изпусна момента и да ни блокират Simple Smile

ето и нея : https://www.bg-mamma.com/?topic=1175385.msg40095160#msg40095160

Общи условия

Активация на акаунт