Високо AST след вадене на сливици!

  • 5 140
  • 108
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 42
Нали прочетохте и личното ми съобщение? Ревматологът също така каза, че ако детето се разболее с висока темп., болки в гърлото и т.н. до три седмици след оздравяването се изследва AST  и ако се е вдигнало много - каквото и да значи това - трябва да се консултираме с него. Иначе се изследва през месец-два и ако не е болна  и ако се вдига над 1000 - пак да отидем при него. Засега каза, че нищо не се прави. Сигурно 10 пъти ми повтори - детето е здраво, няма да се разболее от ревматизъм. Е, а дано!  Ще трябва да му повярвам. Той е педиатър и освен това детски ревмокардиолог - завежда детското отделение в Сити клиник. Освен при него съм ходила и при проф. Стефанов - завежда отделението по ревматология в Педиатрията. И той ми говори същите неща. Сигурно това са най- добрите в София в тази специалност - и двамата са вече на възраст, в която се предполага, че имат доста стаж. Няма при кого друг да отида. 
   Виждам, че и вие сте ходили в лабораторията на Сити Клиник - бившата Токуда при нас - колко ви излезе там AST?
Мисля, че можете да сложите ваксината въпреки  AST, стига да не е болна.

# 46
  • София
  • Мнения: 11 408
Ориндж, а при вашето дете колко е последното АСТ и кога е изследвано?

# 47
  • Мнения: 42
На 16.11.2019 в Сити клиник - 694.  На 18.11.2019  в Иван Рилски - 400.  Разлика с 300 единици между двете лаборатории през два дни.

# 48
  • София
  • Мнения: 11 408
А референтните едни и същи ли са?
Пак ще те посъветвам да пускаш само в една лаборатория и тогава да сравняваш.

# 49
  • Мнения: 42
Да, 200 единици е граничната стойност и за двете лаборатории.  Вероятно сте права, че трябва в една и съща. То и горкото дете се измъчи и не иска вече да вижда лаборатории. А вие изследвахте ли се пак?

# 50
  • София
  • Мнения: 11 408
Последно септември беше 237. Сега началото на декември ще отидем. Няма смисъл по-често, че то и без това мноооого бавно пада. Надявам се вече да е в норми.

# 51
  • Мнения: 42
Нали си видяла по-нагоре какво съм написала. Че сме били в болница на венозен АБ за свалянето му, след АБ  влезе в норма и после пак се вдигна. И какво ми каза в понеделник ревматолога. Но ето виж вашия случай е друг - бавно и постепенно си пада от само себе си. Засега ще послушам доктора, пък ще видим. Много благодаря за включването.

# 52
  • София
  • Мнения: 11 408
Да, прочетох, но малко объркано ми дойде Simple Smile
Важнто е, че докторът казва, че нещата са наред.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Да, прочетох съобщението. Беша в Сити Клиник над 900.Януари ще пусна нови. Последно ги правихме в Статус и сега пак там мисля да ги пусна.

# 54
  • Мнения: 42
Това Статус частна лаборатория ли е ?  А сега взимате ли нещо за свалянето на AST?

# 55
  • Мнения: 3 341
Синът ми имаше големи проблеми със скарлатини. Беше страшно!
AST пада много бавно, с месеци може да задържи високи стойности Sad.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 408
Какви месеци? При нас точно за 1 година - от миналия ноември до този - спадна от 520 на 237 Frowning1

# 57
  • Мнения: 3 341
Именно, може да отнеме и година, че и повече.

# 58
  • София
  • Мнения: 11 408
Да. При детето за година е паднало с по-малко от 300 Rage
Не ми се мисли ако бяха по-високи стойностите. Търпение трябва и важното е детето да няма неразположения, разбира се. И да се следи. Моят опит показа, че през 2 месеца е достатъчно.

# 59
  • Мнения: 3 341
И добър ревматолог също!
Моята епопея беше страшна, доцент Михайлова спаси положението. Бях отчаяна Sad.

Общи условия

Активация на акаунт