Осиновяване и ваксини

  • 1 981
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 807
Здравейте.Аз съм осиновено дете, знам го от много години,но имам един въпрос относно ваксините,ако знаете как стоят нещата.Възможно ли е да бъдат сменяни дати и месеци на ваксините.В смисъл,родена уж Август месец,а първи прием Полиомиелит, Януари следващата година.Благодаря предварително 😘

# 1
  • Мнения: 14
Здравейте.Аз съм осиновено дете, знам го от много години,но имам един въпрос относно ваксините,ако знаете как стоят нещата.Възможно ли е да бъдат сменяни дати и месеци на ваксините.В смисъл,родена уж Август месец,а първи прием Полиомиелит, Януари следващата година.Благодаря предварително 😘
Едва ли. Ако сте родена недоносено или сте имали здравословен проблем е възможно ваксинирането да е било отложено.

# 2
  • Мнения: 807
Да,ясно.Благодаря.Чудя се за какво да се захвана, защото колкото и да съм питала майка ми,тя не ми казва много.

# 3
  • Мнения: 9 392
А за какво ти е да ровиш? Имаш ли основателна причина да го правиш?

# 4
  • Мнения: 807
Поне искам да разбера датата си на раждане,ако не друго.Чела съм доста и знам,че е много трудно,ако няма кой да ти каже нещо.Не тая никакви надежди.Имам семейство което ме обича и не ми трябват други,но ако имах възможност бих искала да знам дали имам брат и сестра.Това са неща през които всеки един осиновен преминава.Въпроси без отговори.
И желание да знаеш кои си и от къде си.

# 5
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Не знам дали имаш право до архивите и отваряне делото по осиновяване. Нали нещо се опитвахс да забранят да разбираме кои са биологичните родители.
Аз през 2010 отидох в окръжния съд и оттам подадох молба за отваряне делото. Искаха ми само имената на майка ми и годината на делото. Божа работа разбира се, но стана за 10мин. Видях че рожденната дата не беше сменена. Прочетох имената на биол.майка и т.н след което до 5 работни дни си взех копие на делото. Така че бих те посъветвала да отидеш в съдебната палата и да те насочат какво и къде да направиш, стига закона да позволява.

# 6
  • Мнения: 106
Мисля,че сега не става.Трябва дело да се води и пак да не разрешат от съда.Моя колежка търси преди две,три години и съда не й разреши и не даде информация.Аз бих Ви посъветвала да говорите с родителите си,т.е с осиновителите.Обяснете какво Ви тормози,притеснява-може да знаят нещо,имена на биологичен родител или нещо.Аз съм осиновител,имам и имената и ЕГН на биологичната майка в решението от делото за осиновяване.Защо не са изтрити-незная.Немарливост на служител,практика на съда ли.Някой ден ако деъето ми пожелае бих й помогнала,не смятам обаче аз да се интересувам от любопитство.

# 7
  • Мнения: 807
Питала съм много пъти,без успех.Майка казва,че не помни.Знам,че така е удобно 🙄
Аз все пак мисля да поразпитам тук таме,пък да видим какво ще излезе.

ПП: Моята история (това което са ми казали и поддържат като история)
Родена съм на 21.08.1984(това е в сегашния ми акт за раждане), твърдят,че датата е вярна.Била съм оставена в дом в Пловдив,за деца с увреждания, поради леко увреждане на пръста на едната ми ръка.Била съм трето дете.БМ е била омъжена за човек който не е бил мой баща.Забременява от друг, докато мъжът й е в чужбина.
Това е всичко което знам.

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 00:57 от Iskrenna84

# 8
  • Мнения: 11 740
През годините може да има промяна в имунизационния календар. Може да има забавяне на ваксина поради липса на наличности, боледуване, прием на АБ, съмнения за неврологично/ мозъчно увреждане. Може ваксината да е въведена в задължителния календар по-късно.
Доколкото съм чела смяна на датата се е правела, но до 90 дни преди или след датата на раждане и то вероятно по преценка на съдията, като най-вероятно да се е давала близка дата. Трудно едно двумесечно бебе може да се представи за шестмесечно, така че и аз клоня, че датата е вярна или поне близка, а ваксината е сложена по някаква причина по-късно. На каква възраст сте осиновена?

# 9
  • Мнения: 807
Казват,че съм била на 2 месеца.

ПП:да попитам.Когато съм се родила са ми дали ЕГН за областа в която съм родена,а след като съм осиновена би трябвало да се промени само областта ако рождената дата е вярна,нали?
А ЕГН- то което са ми дали при раждането би трябвало да си остава като мое предишно валидно ЕГН,няма как да се даде на друг.
Дано ме разбирате какво имам напредвид 😏

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 10:45 от Iskrenna84

# 10
  • Мнения: 11 740
Променят се последните 4 цифри на ЕГН. Те отразяват номер на областта, поредност на раждане на момиче/ момче в този ден в даденото родилно/ област и пола и една цифра, която се генерира на случаен принцип (последната). За случаите на осиновяване се оставят свободни номера. Удостоверението Ви за раждане кога е издадено? То също се сменя. Ако сте осиновена на два месеца, новото ви и актуално удостоверение трябва да е от октомври или ноември. Поне в наши дни новото удостоверение се издава до 14 дни след влизане на решението в сила и предаване на детето на осиновителите му. Т.е ако си родена януари, осиновена март-април, то удостоверението за раждане трябва да е от март-април 1985г.

# 11
  • Мнения: 807
Зачудих се, защото снощи реших да си генерирам ЕГН-то в една програма,излезе си моето със областта в която живея сега.След това реших да потърся в програмата само със дата,месец и година на раждане със област Пловдив,излезнаха ми няколко ЕГН-та, между които беше същото като моето,само,че с цифри за област Предполагам,че няма да е толкова лесно 😁,ама ми стана интересно,дали би било възможно.

# 12
  • Мнения: 1 902
Поне искам да разбера датата си на раждане,ако не друго.Чела съм доста и знам,че е много трудно,ако няма кой да ти каже нещо.Не тая никакви надежди.Имам семейство което ме обича и не ми трябват други,но ако имах възможност бих искала да знам дали имам брат и сестра.Това са неща през които всеки един осиновен преминава.Въпроси без отговори.
И желание да знаеш кои си и от къде си.

Датата на раждане не се променя! Може да е променено само месторождението, ако не съвпада с местоживеенето на осиновителите, защото акта за раждане се издава от общината по местоживеене на родителите. Но датата на раждане не се променя никога. Ваксината може да е отложена по някакви други причини, така че не е проблем, че е регистрирана няколко месеца след раждането. 

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Ако можеш поразтършвай у вас за решението на съда. Практика е на съда в делото да пишат данните и на едната и другата страна. Даже и адресите им.
За съжаление осиновителите никога не желаят да разкрият на детето си, а не бива да е така. Щом се интррисува то, заащо да не кажат.

# 14
  • Мнения: 807
Доста съм тършувала,но няма нищо.Или не търся на правилното място🤔

Общи условия

Активация на акаунт