Пошлост и простотия - пътят към успеха в България....

  • 1 479
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Пускам интересна тема за малко размисъл. А именно - защо талантът в България не се цени? Занимавам се с музика от три години. Правя песни, пускам ги в Youtube и се надявах, че за три години (от толкова градя), ще получа по-голям успех.
Но останах разочарована. Все повече и повече тук се цени пошлостта, голотата и Сузанита... Въпреки че повечето сигурно сте майки с деца, а аз момиче на двадесет смятам,че ще разберете за какво става дума доста по-добре от моите връстници.
Пускам тази тема и за да кажа, че не само родителите, но и музиката възпитава децата и е страшно жалка цялата картинка, тъй като подрастващите гледат именно тези песни и клипове, които се промотират... а те са нецензурни, пълни с голи сцени и разврат. В България, за да успееш трябвало да има провокация. Така ли трябва да е, защо я докарахме дотук и смятате ли, че нещата трябва да се променят? Какво не ни е наред... и има ли шанс да се оправим?
Очаквам отговорите ви тук!

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Мислила ли си за кариера в чужбина?Съвсем сериозно питам.И ще ти кажа защо.На най-добрата ми приятелка сестра ѝ се занимава с музика сигурно повече от 20 години (от 6-ти клас),завърши музикалното в Плевен с народно пеене и тамбура, после дойде в София пак нещо с музика да учи.Преди няколко години се яви в Гласът на България и я отрязаха просто,защото е по-пълничка...Тя има страхотен глас и излъчване,но явно външния вид беше по-важен.След тази случка замина за чужбина и от няколко години гради кариера в Мароко,дори наскоро пусна първият си авторски джаз проект и е невероятно.За съжаление обаче у нас все още чалга културата и външността  са на висока почит,но се надявам все пак да се появи светлина в тунела посредством хора като теб,нея и всички ,които имат сърце,душа и талант да правят хубава и стойностна музика,а не някакви еднодневки,дето лесно се помнят на момента,но скоро всички ги забравят.Успех и не се отказвай!

# 2
  • Мнения: X
Погледнах ти творчеството.  "Сори, бич, не си ми на нивото" и "вадя патроните" ли ще бори вулгарността и ще възпитава децата? Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
България е малък пазар. Дори голяма популярност да има даден изпълнител, пак е трудно да се издържа изцяло от музика. А с избрания от авторката жанр и текстове - практически невъзможно.
Има много добре пеещи хора в България, но западната конкуренция не е за подценяване.

# 4
  • Мнения: 2 182
Мислила ли си за кариера в чужбина?Съвсем сериозно питам.И ще ти кажа защо.На най-добрата ми приятелка сестра ѝ се занимава с музика сигурно повече от 20 години (от 6-ти клас),завърши музикалното в Плевен с народно пеене и тамбура, после дойде в София пак нещо с музика да учи.Преди няколко години се яви в Гласът на България и я отрязаха просто,защото е по-пълничка...Тя има страхотен глас и излъчване,но явно външния вид беше по-важен.След тази случка замина за чужбина и от няколко години гради кариера в Мароко,дори наскоро пусна първият си авторски джаз проект и е невероятно.За съжаление обаче у нас все още чалга културата и външността  са на висока почит,но се надявам все пак да се появи светлина в тунела посредством хора като теб,нея и всички ,които имат сърце,душа и талант да правят хубава и стойностна музика,а не някакви еднодневки,дето лесно се помнят на момента,но скоро всички ги забравят.Успех и не се отказвай!

Как така са я отрязали заради килограмите ѝ?
Нали точно в Гласът на България са с обърнати столове и не виждат пеещия?

А относно провокативните видеа, визии и текстове, за жалост това не е само в България.
По света има много талантливи хора, които за жалост не могат да реализират тъй като нямат гръб, финанси..или пък късмет.
Отделен е въпроса в какво се е превърнала българската музика през последните 4-5 години. Достатъчно е да се види трендинга в youtube. Чалгата вече не е голям фактор за сметка на рап,R&B и разни неустановени като стилистика парчета. Вулгарни видеа с непълнолетни девойки,друсащи се задници, грозни текстове за наркотици/секс и неталантливи "рапъри". Всички копират Niki Minaj, Cardi B и прочие.
Ей това е трендинга в youtube, а за жалост той е този, който носи известност на изпълнителите. Масово гледащите/слушащите музика в youtube са тийнове и този трендинг се движи именно от тях. Просто явно това е модерно в момента сред тийновете.  
 Разбира се има и качествена музика, страхотни гласове и смислени текстове, но те едва събират  1 милион гледания.

П.С. Ако ти си Оливия Джи, сега и аз погледнах видеата ти.
Мислех, че пееш. А ти си от модерните "рапърки".
В случая просто не знам какво да кажа.

# 5
  • Мнения: X
Пробиването винаги и навсякъде е и въпрос на късмет. Може най-добрите и талантливите певци, актьори и т.н. да си останат цял живот сервитьори, класическа съдба е това в Холивуд примерно, където всяка година се изсипват хиляди. Пробива един човек на милион. Тръшкане за несправедливост, моди, пробилите колко са зле, вулгарни и т.н. с нищо не помага. Никой никому не е длъжен, нито всяка мечта става реалност.

# 6
  • Мнения: 3
Погледнах ти творчеството.  "Сори, бич, не си ми на нивото" и "вадя патроните" ли ще бори вулгарността и ще възпитава децата? Grinning
А видели ли сте смислените ми текстове и песни? Аз правя рап... една дума е това, нищо повече. И в текста акцентирам върху много важни теми... но естествено трябва да се захванем за едно нещо нали?

Скрит текст:
Мислила ли си за кариера в чужбина?Съвсем сериозно питам.И ще ти кажа защо.На най-добрата ми приятелка сестра ѝ се занимава с музика сигурно повече от 20 години (от 6-ти клас),завърши музикалното в Плевен с народно пеене и тамбура, после дойде в София пак нещо с музика да учи.Преди няколко години се яви в Гласът на България и я отрязаха просто,защото е по-пълничка...Тя има страхотен глас и излъчване,но явно външния вид беше по-важен.След тази случка замина за чужбина и от няколко години гради кариера в Мароко,дори наскоро пусна първият си авторски джаз проект и е невероятно.За съжаление обаче у нас все още чалга културата и външността  са на висока почит,но се надявам все пак да се появи светлина в тунела посредством хора като теб,нея и всички ,които имат сърце,душа и талант да правят хубава и стойностна музика,а не някакви еднодневки,дето лесно се помнят на момента,но скоро всички ги забравят.Успех и не се отказвай!

Как така са я отрязали заради килограмите ѝ?
Нали точно в Гласът на България са с обърнати столове и не виждат пеещия?

А относно провокативните видеа, визии и текстове, за жалост това не е само в България.
По света има много талантливи хора, които за жалост не могат да реализират тъй като нямат гръб, финанси..или пък късмет.
Отделен е въпроса в какво се е превърнала българската музика през последните 4-5 години. Достатъчно е да се види трендинга в youtube. Чалгата вече не е голям фактор за сметка на рап,R&B и разни неустановени като стилистика парчета. Вулгарни видеа с непълнолетни девойки,друсащи се задници, грозни текстове за наркотици/секс и неталантливи "рапъри". Всички копират Niki Minaj, Cardi B и прочие.
Ей това е трендинга в youtube, а за жалост той е този, който носи известност на изпълнителите. Масово гледащите/слушащите музика в youtube са тийнове и този трендинг се движи именно от тях. Просто явно това е модерно в момента сред тийновете. 
 Разбира се има и качествена музика, страхотни гласове и смислени текстове, но те едва събират  1 милион гледания.

П.С. Ако ти си Оливия Джи, сега и аз погледнах видеата ти.
Мислех, че пееш. А ти си от модерните "рапърки".
В случая просто не знам какво да кажа.
Да, аз съм. Не от „модерните” , иначе щях да съм успяла вече... Simple Smile

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 22:29 от AnMary

# 7
  • Мнения: X
Явно смислените ти текстове не намират нужния отзвук. В някаква грешка си - музика се слуша за удоволствие, а не заради засегнати важни теми.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 106
Скрит текст:
Пускам интересна тема за малко размисъл. А именно - защо талантът в България не се цени? Занимавам се с музика от три години. Правя песни, пускам ги в Youtube и се надявах, че за три години (от толкова градя), ще получа по-голям успех.
Но останах разочарована. Все повече и повече тук се цени пошлостта, голотата и Сузанита... Въпреки че повечето сигурно сте майки с деца, а аз момиче на двадесет смятам,че ще разберете за какво става дума доста по-добре от моите връстници.
Пускам тази тема и за да кажа, че не само родителите, но и музиката възпитава децата и е страшно жалка цялата картинка, тъй като подрастващите гледат именно тези песни и клипове, които се промотират... а те са нецензурни, пълни с голи сцени и разврат. В България, за да успееш трябвало да има провокация. Така ли трябва да е, защо я докарахме дотук и смятате ли, че нещата трябва да се променят? Какво не ни е наред... и има ли шанс да се оправим?
Очаквам отговорите ви тук!
Youtube не е само в България, нали? При това положение защо не си пробила при интелигентите чужденци?

# 9
  • София
  • Мнения: 11 457
Първите ви песни, преди 3 г., са наистина много приятни за слушане.
За съжалени, последните ви песни с комерсиалния неприятен диалект, който и Криско ползва. Това е много приятно и такива песни изобщо не слушам.
Мисля, че Ицо Хазарта се беше подиграл успешно с "Хипхопът ми е много по-добър от хипхопът ти".

# 10
  • Мнения: 1 195
Факт е, че пошлостта продава и то много успешно. То затова и масово се правят песни с текстове, дето да ти падне шапката. Факт е, че в България трудно се пробива особено пък с рап. Както написаха и по- нагоре, музиката се слуша за удоволствие и едва ли ще бъдеш оценена подобаващо, само защото си заложила на смислен за теб текст, на сериозна според теб тематика и т.н. Масово се подражава на Тити, Сузанити и Герита, правят лесно смилаеми, що годе ритмични повърни и младежите им се радват. Аз пък колко се "радвам" като чуя някое 12-13 годишно момиче  да припява "да ти пръсна дисплея и панела" в градския транспорт. Ами за мен не е нормално, даже ме хваща срам. Но това е положението, имат си родители, които трябва да им обърнат внимание. Може пък на мен да са ми остарели разбиранията знам ли вече..
Относно творчеството ти-  песните ти не ме грабват, тъй като основно слушам доста по- различен вид музика (от време на време се случва да слушам и рап). Липсва ми ритъм, липсва ми мелодия, която да ми се забие в главата и да натисна Replay. Казвам го като градивна критика, не се обиждай, аз не съм и специалист, че да ти обяснявам професионално какво къде ти липсва. Просто давам мнение като слушател, отворен и за този вид музика.
Пожелавам ти успех.

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Ами така,на предварителни кастинги някакви ходила и и казали пееш супер,ама нямаш необходимата визия...

# 12
  • Мнения: 15 223
Аз съм от хората, които слушат всякакъв вид музика - от класическа, през поп до БГ рап. "Скарана" съм единствено с чалгата/сръбско, гръцко/ и джаза. И искам да ти кажа, че слушам определени песни само заради мелодията. Текста грам не ме вълнува. Ако песента е ритмична ми харесва. Изобщо не би ме грабнала някаква монотонна песен с блуткава мелодия, защото текста бил много хубав. Веднага давам пример - сега излезе една руска песен "Черна пантера - черна панамера". Дори не знаех какво се пее в нея - харесва ми ритъма и я слушам постоянно. Наскоро разбрах, че текста е брутален, но честно казано изобщо не ме интересува. Щом мелодията ми е ОК, значи песента ми харесва. Затова и Криско в момента се котира много - защото песните му са ритмични. В последно време и другите БГ рап звезди се насочват повече към ритъма, а текстовете са изсмукани от пръстите, колкото да има рима.
Ако текстовете ти са хубави, но песните не се слушат е добре да обърнеш внимание на мелодията на песента. Сигурно има какво да се пипне там. Помисли над това. Успех Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 5 135
Има достатъчно примери за български изпълнители без пошлост и простотия. Не виждам нищо пошло и просто в жени като Михаела Маринова, Михаела Филева, Прея... или пък в Миро, Орлин Павлов, Дичо, Д2... Графа може да го бъзикат за мъчителните балади, но билетите за концертите му свършват от раз. Въобще не съм съгласна, че се цени само пошлото.
Може да звучи неприятно за някои, но шоубизнесът е И външен вид. Една е Адел и тя има наистина чудовищен глас, за да я пренебрегнат заради килограмите. Да, за да искаш да успееш, се налага да положиш усилия и в тази област. Да, може да се наложи диета, спорт, фитнес, смяна на прическа, смяна на стила на обличане. То на обикновените жени, които не са на екран, им се налага, какво остава ако искаш да си на сцена.

П.П.: Творчеството на авторката ще го оставя без коментар...

# 14
  • Мнения: 224
И пусна тази тема, защото... искаш да си направиш самореклама в най-посещавания форум в България.
Няма лошо. Но тук маммите са и доста прозорливи, освен всичко останало.
Един съвет: ако беше подходила коректно към аудиторията тук, щеше да постигнеш повече ефект. И то положителен.

Общи условия

Активация на акаунт