Епилепсия - ТЕМА 26

  • 47 823
  • 721
  •   1
Отговори
# 315
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
https://haleighshope.com/shop/haleighs-hope-non-gmo-201-w-mct-coconut/


Момичета ,скъпи са ,но откакто ги вземаме ,няма пристъпи.Бях се отчаяла увеличаваме лекарствата,а полза никаква .За олиото от канабис става въпрос,има страница и във фейсбук.Благодарение на една майка ,която ми ги каза ,те също вземат и са много доволни.

# 316
  • Мнения: 183
Диагнозата е идиопатична миоклонична епилепсия,но не е сигурно.Правили  сме скенер и ЯМР и са чисти.
Ако всички досега са били на мнение, че е доброкачествена епилепсия, значи няма от какво да се притеснявате според мен. Може би има смисъл да му направят ЯМР с висока резолюция, за друго не се сещам.

# 317
  • Мнения: 2
Здравейте!
И на мен от миналата година ми се наложи да изчета много за епилепсията, тъй като и синът ми, който навърши преди три месеца 16 години, лятната ваканция отключи тази болест. На ЕЕГ-то се установи огнище и при хипервентилация - повишена мозъчна активност. И сега директорката от училището където учи синът ми направо ми заяви, че трябва да му търсим друго училище за 11-ти и 12-ти клас, понеже е в паралелка с народни танци, а той тази учебна година е освободен от танци. Имат ли право да ни принудят да го изместим? Приемът след 10-ти клас тази година е по нов план, с оценки от матури, трябва да търсим свободни бройки, приравнителни и въобще не ми се мисли как да стане. А ако си продължи в същото училище само на едни матури ще се яви, няма да сменя училище, клас. Някой сблъсквал ли си е с подобен проблем? Моля за съвети и напътствия!

# 318
  • Мнения: 2 309
Искайте от директорката писмено да ви заяви, че трябва да сменяте училището, и след това ако трябва раздухайте нещата до инспекторат, министерство и телевизиите ако се наложи.
Аз да питам друго - изостават ли децата в развитието си, фина моторика и т.н всички други свързани неща. Моята дъщеря има проблеми с фината моторика и с говора, на 4 години е. Дали и лекарствата "помагат" за това изоставане, или главно е от пристъпите? Тази пролет прави 3 години и половина на конвулекс, надявам се да започнем спиране, но в същото време се притеснявам да не направи някой гранд мал и да се върне назад физически и ментално.

# 319
  • Мнения: 607
Bebok, твоето дете връщало ли се е назад в развитието от гранд мал? Аз даже мисля, че от лекарствата наваксват.

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Моя след пристъп има проблем с паметта, поведението и концентрацията, и е доста зле няколко дни. Чак на 5-и, 6-и ден започва да възстановява истински. Някои лекарства подтискат когнитивните функции. Моя изостава спрямо другите деца и компенсираме до колкото може с логопеди и уроци.

# 321
  • софия
  • Мнения: 376
Да и моя изостава. Напредва, но много бавно и с много работа.

# 322
  • Мнения: 2
Моят син пие лекарства от средата на август 2019г., но не забелязвам да му влияят отрицателно. От 17-ти септември не е имал пристъпи с лекарствата (да уточня, че е на 16 години) и е станал по-спокоен, вярно че е в пубертета и понякога реагира бурно, но като цяло е по-спокоен. Спрямо учението промяна няма, малко му е паднал успеха, но това е от мързел - просто не чете.

# 323
  • Мнения: 2 309
По-скоро питането ми е за малките деца, защото при нас всичко започна на 11 месеца. И в тези години, когато трябва да научават и усъвършенстват знания и умения, реално мозъчетата им са или подтиснати от лечението, или умират мозъчно клетки при всеки пристъп. Според мен е друго при вече развит мозък и не би трябвало да окаже голямо влияние, както при децата. Въпреки че мозъкът е необятна материя и нищо не се знае.

# 324
  • Мнения: 1 980
Моят син отключи епилепсия на 1г.6м. Не съм забелязала изоставане от Конвулекса.

# 325
  • Мнения: 24
Момичета как да кача клипче

# 326
  • Мнения: 26
zdraweite ,мами
иследваите  AST на децата нормата е до 12 години 150 над 12, 200,ако  е повишено направете натривки на нос,гърло за бактерии но от гърлото натривката да е по на дълбоко от сливиците  не от бузи и зъби,и стерилна урина.На деца с високо ASt  не се слагат никакви ваксини .Ако са ви високи стоиностите отивате с иследването на унг и детски ревматолог.От опит ви го казвам води до потрепване на краиници като хорея, другото нема да ви казвам.Две години загубихме докато го изследваме на моето дете ,минахме през епилепсия има ли няма ли ,в София Божинова ни каза  това дете няма епилепсия ,ами какво има.Пита ни за какво пие конвулекс,пихне го 8 месеца.AST му беше 800.Ноември му изкарахме сливиците всичките ,и чакаме да падне.НЕ се лекува с антибиотик  с нищо.Наи важното не слагаите ваксини докато е високо.Аз последната на 13 години не я сложих.Две години никои не ни каза за това иследване ,доктор от ухг ни каза да го иследваме и ако е над 200 да вадим.Води до неврологични,кардиологични и  ставни проблеми,наи-страшни са неврологичните

# 327
  • Мнения: 26
въпросното изследване струва 7 лева и се поема от здравната каса, въпроса е  да има кои да се сети да го пусне

# 328
  • Мнения: 1 980
Лина, много е полезно, че споделяш тази информация. А чисти ли бяха ЕЕГ-тата, докато беше диагностициран с епилепсия?

# 329
  • Мнения: 26
ми знам ли ,при първото ЕЕГ на детето лявата му ръка почна да трепери докато му правят ЕЕГ ,и казах на лекаря че ръката му трепери,тои видя  и продължиха изследването ,казаха епилепсия.Като трепери то се отразява на ЕЕГ то,ама ко им пука.В София  Божинова кажа че не е епилепсия .Ние с мъжа ми сме при друго джипи ,и като исках да ми даде изследване за АСТ ми одговори че за 20 годишна практика за първи път дава такова направление за изследване,не може да гоо намери в компа .Какво да ви кажа да плача ,да се смея или да бия ,нямам думи.Каза ми че епилепсията е скъпоплатена клинична пътека от здравната каса и затова пишат епилепсия.малко информация..
Сина ми имаше АСТ 800 ,стафилококи в носа
Дъщеря ми АСТ 330 ,стафилококи в носа,
Аз АСТ 320 ,стафилококи не съм иследвала ,но вероятно имам стафилококи в носа.
Лакувах с антибиотици .
сина ми с Пенецелин от Турция и Гърция инжекции ,понеже  в БГ няма ,3 месеца по 2 назначени от дет. ревматолог ,кото като казах какъв е проблема ме пита как се сетихте да иследвате АСТ,спадна на 600 и след това изкарах сливиците
дъщеря ми с АСТ 330 с антибиотик по антибиограма ,имаше стафилококи в носа   ,след месец иследване на АСТ 350 беше ,нов антибиотик Зинат за 10 дни след един месец пак иследване  на АСТ 340 ,сега и на нея ще вада сливиците
Просто се върти инфекция в носоглътката със стафилококи и от там тези високи стоиности на АСТ и от там неврологични проблеми.Снощи бях на невролог и му споделих как трепери дъщере ми ,каза че може да е от стафилококовата инфекция ,че удря в главата и почвата да треперят ,така наречената Хорея.
ми това е

Общи условия

Активация на акаунт