Клиники в Истанбул - тема 8

  • 68 348
  • 755
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 726
За Пловдив мога да препоръчам Борислав Иванов и Чалова. И двамата проследяват и израждат

# 571
  • Мнения: 110
Здравейте момичета. Дежурните аптеки в неделя, 26.01.2020, в Шишли, са изброени по-долу. Пишете ни ако Ви се налага да намерите аптека в друг квартал или извън работно време през седмицата и с удоволствие ще Ви насочим. Уголемена карта в Гугъл Мапс с разположението на аптеките можете да видите тук:

https://drive.google.com/open?id=16cPetPIwe3lpkAOSyZMRbsi1K7s&usp=sharing

YENİ VİOLET ECZANESİ
Adres: Feriköy MahallesiKurtuluş Caddesi150/B
TEL: 212-225 26 80

HİLAL ECZANESİ
Adres: Şişli Merkez MahallesiPerihan Sokak77/1A
 TEL: 212-230 76 67

# 572
  • Мнения: 10
Здравейте препоръчайте ми добър лекар в София или Пловдив, който да ме следи след положителен тест.

Преди две седмици родих при Борислав Иванов двете си момичета, след успешен опит в Мемориал. Препоръчвам го с две ръце, невероятен професионалист.

# 573
  • Мнения: 1 221
Аз препоръчвам в Пловдив др Даскалов. Той следи рискови бременности, освен това до 2018 година правеше АРТ процедури, така че има доста опит с това как се процедира с жени с инвитро.
Но ако си търсиш лекар, който също да те изражда, то той прави само секцио. От друга страна прави секцио в Селена, а Селена е клиника с много добра неонатология.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 13:25 от teri__90

# 574
  • Мнения: 79
Много ви благодаря момичета за отговорите. Пловдив ми е по близо и можеби ще се насоча там. Аз съм с тромбофилия и за това се притеснявам кой доктор да избера. За сега съм само с положителните кръвни тестове за бременост, и не смея да се зарадвам. Късмет на всички Flowers Four Leaf Clover

# 575
  • Мнения: 8
Здравейте, Момичета,
Дали има някоя от вас , която в момента е в Истанбул и ще се връща другата или по-другата седмица и би ми взела 2 кутии Oksapar 4000 Anti-Xa. Свършват ми края на другата седмица, а нямам възможност да отида да си купя или ако някой има останали и не й трябват може да ми пише също. Благодаря ви предварително и желая на всички успех! Simple Smile

# 576
  • Мнения: 55
Здравейте, момичета,
вчера се прибрахме от Истанбул след поредното ни разочарование. Бяхме там със записан час при един от професорите в истанбулска клиника и евентуално за извършване на процедура PRP.
Миналият месец бяхме на консултация в София при професора, а сега решихме да отидем там на място за преглед и PRP. Свързах се с една от координаторките в клиниката, записа ни час, взехме си една двудневна екскурзия до Истанбул срещу 100 лв. на човек и ето ни 2 седмици по-късно на преглед при професора. В болницата за преглед ни поискаха 124 евро (770 лири), на касата додохме 150 евро, като се договорихме да не ни връщат ресто, а то да остане като аванс за предстоящото PRP.
Прегледът мина, професорът назначи за същия ден по-късно PRP. Дойде моментът за плащане на  PRP процедурата. На касата ни казаха, че за тази процедура трябва да платим 1 600 евро, при потвърдена два пъти от координатора в болницата и момичата във форума, цена за PRP от 8 500 лири (или около 1 300 евро, от които трябваше да приспаднем и онзи аванс от 26 евро от прегледа). При въпрос: „Защо трябва да платим толкова, при условие, че процедурата е 1 300 евро (потвърдена цена от тях), а имаме и малък аванс?“ изведнъж се оказа, че това били цени за турски граждани, а и сме били на консултация в софийска посредническа агенция, на която сме били „клиенти“ и затова цената ни за прегледа е 150 евро, а тази за PRP 1 600 евро.
След едночасова дискусия, не пожелахме да платим по-високата цена, не защото не разполагахме с тази сума, а защото изгубихме доверието в клиниката. Този път са 300 евро, но следващия, може да са 3 000 и не бихме позволили да ни изнудват по този начин.
Разбрахме, че днес в същата клиника историята се е повторила с друго БГ семейство.
Пиша този дълъг пост, за да ви предупредя и да го имате предвид, за да не изпададе в тази ситуация и вие.
Имайте предвид, безплатните консултации, които се организират всъщност не са базплатни, защото след това ги плащате многократно. Вие не сте пациент на клиниката, а сте "клиент" на посредническата агенция.
Предполагам, че на всички момичета, с повече опит в обикаляне по клиники, им е станало ясно, че има ли посредник, всичко е по-скъпо - прегледите, процедурите, лекарствата, хотелите, таксито и т.н. Да, някои ще кажат, на тези посредни това им е бизнеса, да нямам против, но всеки трябва да има свободен избор и сам да прецени, дали ще работи с тях и ще се окаже техен "клиент" или сам ще организира всичко по лечението си.

# 577
  • UK
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета,
вчера се прибрахме от Истанбул след поредното ни разочарование. Бяхме там със записан час при един от професорите в истанбулска клиника и евентуално за извършване на процедура PRP.
Миналият месец бяхме на консултация в София при професора, а сега решихме да отидем там на място за преглед и PRP. Свързах се с една от координаторките в клиниката, записа ни час, взехме си една двудневна екскурзия до Истанбул срещу 100 лв. на човек и ето ни 2 седмици по-късно на преглед при професора. В болницата за преглед ни поискаха 124 евро (770 лири), на касата додохме 150 евро, като се договорихме да не ни връщат ресто, а то да остане като аванс за предстоящото PRP.
Прегледът мина, професорът назначи за същия ден по-късно PRP. Дойде моментът за плащане на  PRP процедурата. На касата ни казаха, че за тази процедура трябва да платим 1 600 евро, при потвърдена два пъти от координатора в болницата и момичата във форума, цена за PRP от 8 500 лири (или около 1 300 евро, от които трябваше да приспаднем и онзи аванс от 26 евро от прегледа). При въпрос: „Защо трябва да платим толкова, при условие, че процедурата е 1 300 евро (потвърдена цена от тях), а имаме и малък аванс?“ изведнъж се оказа, че това били цени за турски граждани, а и сме били на консултация в софийска посредническа агенция, на която сме били „клиенти“ и затова цената ни за прегледа е 150 евро, а тази за PRP 1 600 евро.
След едночасова дискусия, не пожелахме да платим по-високата цена, не защото не разполагахме с тази сума, а защото изгубихме доверието в клиниката. Този път са 300 евро, но следващия, може да са 3 000 и не бихме позволили да ни изнудват по този начин.
Разбрахме, че днес в същата клиника историята се е повторила с друго БГ семейство.
Пиша този дълъг пост, за да ви предупредя и да го имате предвид, за да не изпададе в тази ситуация и вие.
Имайте предвид, безплатните консултации, които се организират всъщност не са базплатни, защото след това ги плащате многократно. Вие не сте пациент на клиниката, а сте "клиент" на посредническата агенция.
Предполагам, че на всички момичета, с повече опит в обикаляне по клиники, им е станало ясно, че има ли посредник, всичко е по-скъпо - прегледите, процедурите, лекарствата, хотелите, таксито и т.н. Да, някои ще кажат, на тези посредни това им е бизнеса, да нямам против, но всеки трябва да има свободен избор и сам да прецени, дали ще работи с тях и ще се окаже техен "клиент" или сам ще организира всичко по лечението си.
Може ли все пак да уточните за коя клиника става въпрос? Питам, тъй като ние също имахме ситуация с неуточнени тарифи за изследвания и много е неприятно. Благодаря предварително!

# 578
  • Мнения: 134
Здравейте, момичета,
вчера се прибрахме от Истанбул след поредното ни разочарование. Бяхме там със записан час при един от професорите в истанбулска клиника и евентуално за извършване на процедура PRP.
Миналият месец бяхме на консултация в София при професора, а сега решихме да отидем там на място за преглед и PRP. Свързах се с една от координаторките в клиниката, записа ни час, взехме си една двудневна екскурзия до Истанбул срещу 100 лв. на човек и ето ни 2 седмици по-късно на преглед при професора. В болницата за преглед ни поискаха 124 евро (770 лири), на касата додохме 150 евро, като се договорихме да не ни връщат ресто, а то да остане като аванс за предстоящото PRP.
Прегледът мина, професорът назначи за същия ден по-късно PRP. Дойде моментът за плащане на  PRP процедурата. На касата ни казаха, че за тази процедура трябва да платим 1 600 евро, при потвърдена два пъти от координатора в болницата и момичата във форума, цена за PRP от 8 500 лири (или около 1 300 евро, от които трябваше да приспаднем и онзи аванс от 26 евро от прегледа). При въпрос: „Защо трябва да платим толкова, при условие, че процедурата е 1 300 евро (потвърдена цена от тях), а имаме и малък аванс?“ изведнъж се оказа, че това били цени за турски граждани, а и сме били на консултация в софийска посредническа агенция, на която сме били „клиенти“ и затова цената ни за прегледа е 150 евро, а тази за PRP 1 600 евро.
След едночасова дискусия, не пожелахме да платим по-високата цена, не защото не разполагахме с тази сума, а защото изгубихме доверието в клиниката. Този път са 300 евро, но следващия, може да са 3 000 и не бихме позволили да ни изнудват по този начин.
Разбрахме, че днес в същата клиника историята се е повторила с друго БГ семейство.
Пиша този дълъг пост, за да ви предупредя и да го имате предвид, за да не изпададе в тази ситуация и вие.
Имайте предвид, безплатните консултации, които се организират всъщност не са базплатни, защото след това ги плащате многократно. Вие не сте пациент на клиниката, а сте "клиент" на посредническата агенция.
Предполагам, че на всички момичета, с повече опит в обикаляне по клиники, им е станало ясно, че има ли посредник, всичко е по-скъпо - прегледите, процедурите, лекарствата, хотелите, таксито и т.н. Да, някои ще кажат, на тези посредни това им е бизнеса, да нямам против, но всеки трябва да има свободен избор и сам да прецени, дали ще работи с тях и ще се окаже техен "клиент" или сам ще организира всичко по лечението си.
Не съм съвсем съгласна с подобно твърдение за посредническите агенции.Тази, която ние избрахме, не само че бяхме пациенти, а не клиенти, но и на всичко от пакетната цена на процедурата, до настаняването и лекарствата имахме отстъпки и ни излезе по-евтино.
Така че, когато посредниците държат на пациентите си и се грижат за тях, подобни недоразумения не се получават.
Иначе това,което ви се е случило е безкрайно неприятно.

# 579
  • Мнения: 226
Аз съм се интересувала  за цената в Ачибадем Маслак при проф.Таръш за PRP миналата година ,дори и от жени които вече ги бяха правили,аз зная от самоъо начало,че цената е 3200лв или 1600евро!

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 14:10 от Irena13

# 580
  • Мнения: 55
Аз съм се интересувала  за цената в Ачибадем Маслак при проф.Таръш за PRP миналата година ,дори и от жени които вече ги бяха правили,аз зная от самоъо начало,че цената е 3200лв или 1300евро!

Irena, объркахте се, 3 200 лв. не са 1 300 евро Simple Smile

# 581
  • Мнения: 226
Аз съм се интересувала  за цената в Ачибадем Маслак при проф.Таръш за PRP миналата година ,дори и от жени които вече ги бяха правили,аз зная от самоъо начало,че цената е 3200лв или 1300евро!

Irena, объркахте се, 3 200 лв. не са 1 300 евро Simple Smile
Редактирах!😊

# 582
  • Мнения: 28
Здравейте момичета,
Ако някоя от вас е пътувала със самолет до Истанбул, може ли малко инфо за полета - на кое летище в Турция кацате, какви транспортни средства ползвате до Екомар (трябва да направя цветна снимка), хотел наблизо. Идеята ми е за една или макс. две нощувки.
Благодаря предварително на отзовалите се! Simple Smile

# 583
  • Мнения: 21
Здравейте!Искам да ви попитам, има ли успели  в Турция от първи опит с неизяснен стерилитет?

# 584
  • Мнения: 609
Здравейте момичета,
Ако някоя от вас е пътувала със самолет до Истанбул, може ли малко инфо за полета - на кое летище в Турция кацате, какви транспортни средства ползвате до Екомар (трябва да направя цветна снимка), хотел наблизо. Идеята ми е за една или макс. две нощувки.
Благодаря предварително на отзовалите се! Simple Smile
Здравей, билета струваше около 100 евро една посока. Лети се с турските авиолинии. Полета е един час. Каца се на новото летище Истанбул Хавалимани, което е около 30 км извън града. Все още няма изградено метро, затова се пътува с автобуси от летището. Те са ситуирани на ниво минус едно, мисля. Има различни маршрути, ние взимахме автобуса до Таксим, оттам с Метрото из града. В автобуса се плаща на място, има терминал за Истабулкарт. Карта си купувате от минус едно мисля, има едни киоски за Истанбулкарт. Цената на билета беше нещо от порядъка на 8 бг лева в посока.

Общи условия

Активация на акаунт