Отговори
# 30
  • Мнения: 724
Воистина Воскресе! Светъл празник на всички!



Идвам с втория трейлър към 60 епизод, който е доста притеснителен. Хатидже и Енвер започват да подозират, че Ширин отново отключва маниакалната си любов към Сарп. А Мюнир търси апартамент под наем в района на дома на Бахар, допитвайки се до Ариф като местния брокер. Очевидно е за кого - сам човек, при когото от време-на време ще идват децата му. Ариф, явно без да подозира за кого става въпрос, предлага свободен апартамент в блока "Сарай"... Сарп пак търси начин да се залепи за Бахар и децата. Хич не ми допада това развитие на сюжета, ама хич.

# 31
  • Мнения: 14 571
Честит празник!....

# 32
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
Има втори фрагмент

# 33
  • София
  • Мнения: 3 384
Привет!
Ще се радвам, ако всички сте изживяли велики и светли дни и нищо не е помрачило празниците.
Днес е денят на "Жена". Много ми се иска и гледайки епизода да има хубави емоции, но аз вече започвам да се ядосвам. Днес изгледах фрагментите и недоумявам в каква жена се превръща Бахар. Къде отиде принципната, борбената, честната, обичащата близките си жена. Изведнъж забрави всички, които я обичаха, помагаха и се бориха с нея срещу лошата болест. Тези, които  помагаха на нея и децата й в тежкия живот в който ги беше захвърлил "любимия баба". Не искам да повярвам, че тя е използвачка, че облече роклята на Ширин и тръгна да се  представя щестлива в обществото. Не искам да повярвам, че зарадва ехидно усмихващия се под мустак Сарп, че темата за Ариф е минало. Аз смятам, че вместо да намери "изгубеното си щастие", тя тъгна към нещастието си. Убедена съм, че любовта и към Сарп отдавна се е изпарила и ще има да страда от него и през следващия сезон, но това ще ни сервират СЦ. Ако Ариф е останал в миналото, защо не е свалила сърчицето /неговия подарък/?
Хубав ден и до скоро.
Това ли е щастливата Бахар???

# 34
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
     Къде грубо,къде с кадифени ръкавици притискат и манипулират Бахар.Колкото и да е привързана към баща си Нисан,тя очакваше реакция от баща си след изцепката на Ширин при играта със синонимите.Аз вярвам,че Бахар ще вземе вярното решение,но ще мине време и още много страдания.Дано при прегледа всичко да е наред,нои там може да се очаква пробив,а Ширин втори път няма да даде костен мозък.Колкото до Сарп...дори не искам да го коментирам.Дано изяснят и кой натопи Ариф за пистолета,ако е Сарп,това ще срази Бахар.Дразни ме и Хатидже.Тя е избрала да е щастлива,сега увърта и така не проумя,че от малката ѝ дъщеря човек няма да стане.А Назир...и той ще се намеси в картинката със сигурност,дано този път да е за добро!
         Имам приятелка,туркиня,живее в Истанбул.Ття разсъждава по същия начин и се дразни на същите неща.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 384
Криси, здравей! Flowers Hibiscus
Благодаря за всичко споделено. Подкрепям те напълно. Не се бях сетила за подхвърления пистолет. Възможно е да е дело и на Сарп. Дано се разбере истината и Бахар да прогледне. Четох при рускините, че в турските форуми са жестоко разочаровани от стеклите се събития. Ще има да се мъчи Бахар, а и ние с нея. За сега съм много ядосана, че продължава да се води по ума на едно дете- Нисан. Нека обича баща си, но не бива да се меси в любовта и живота на майка си и на възрастните. Права си и за включване на Назир в живота им. Надявам се това да е "за добро". Както си пролича, леда в сърцето на този човек се разтопи и той много заобича Дорукчо, което пък доведе до освобождаването на Сарп и другите. Дано продължава да се интерисува от  тях и участва с добро в живота им.  Хубава вечер и до скоро.Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

Щастлива Йозге, като жокейка:

# 36
  • София
  • Мнения: 3 384
Привет!
Гледах 60-ти епизод на картинки. Какво разбрала, какво не разбрала, но в общи линии продължавам да се ядосвам на Бахар. Нисан, също ме ядосва. Това не е дете, с емоции на дете, а лигла, която иска да се налага в живота на възрастните. Това за Сарп е добре дошло, но за Бахар не е. Това е резултат от нейното прекомерно "игране по гайдата" на Нисан. До сега Бахар  не отказа нещо на Нисан, как не и се скара за нахалното държание и поведение и накрая ще  жертва любовта си. Явно, че  замисъла на СЦ е да има трети сезон, в който да гледаме страданията Бахарови. Сарп ще е доволен, ще се хили като победител, но дали пък няма да" умре щастлив", както предрече бабата с диванчето. / В оригиналния сценарии Сарп умира още след като пада във водата./ Турците ще правят и трети сезон и колко ли още повторения ще гледаме / ако гледаме разбира се/, защото на мен започва да ми писва. Емре също ме ядоса. Джейда страда, а той я обвинява.  Тяхните отношения  също ще се разтягат и през новия сезон. Рейтинга, обаче се е покачил.  Дано Сериали е гледал и ни даде разяснения. Хубав ден на всички.Flowers Four Leaf CloverFlowers Cherry BlossomFlowers Four Leaf Clover
Рейтинг 60 серии:
Тотал - 9,57%⬆(+0,17)
АВ - 9,98%⬆(+0,58)

# 37
  • Мнения: 724
Ако трябва да сме обективни, противно на това, което ни представиха в трейлъра към серията, Сарп и този път се държа адекватно. Най-вече що се отнася до ролята си на баща в живота на Бахар и децата. Докато в "харема" си се възползваше от обичта на децата към себе си и поставяше Бахар в неудобни положения, то сякаш вече постъпва много по-родителски и правилно спрямо тях. Въпреки очевидното си нежелание да живее разделен от Нисан и Дорук, когато Бахар им съобщи това тяхно решение, той застана до нея и въпреки натиска от страна на децата, остана категоричен и им обясни много по-добре от Бахар, бих казал, как стоят нещата и отношенията помежду им. В последните две серии, лично аз, видях един по-различен и адекватен Сарп, което ми харесва. Преди ни беше лесно, когато с лека ръка заставахме срещу него, но аз специално на този момент не мога да кажа, че поддържам тази своя крайна позиция. Всичко това го казвам обаче, изхождайки от поведението на Сарп като баща на Нисан и Дорук. Че Бахар вече не изпитва онази силна любов към него, на всички ни е пределно ясно. Че няма как да бъде щастлива отново с него - също. Казано с две думи - съвсем не съм станал привърженик на двойката Бахар-Сарп, ако така сте ме разбрали. Моите везни все още клонят към Ариф, който за пореден път удържа на думата си и проявява силата да остане разделен от Бахар и децата, след като тя изрече онези думи за раздяла към него. Не се бута, където не е желан, и много добре знае кога и как да подходи така, че постъпките му да са на място. Нещо, от което е далече Сарп.

И също като нас, Бахар също не може да прости на Сарп след всичкото случило се. Самата тя си го призна във вчерашната серия. Каза му, че не може да му прости задето след като е паднал от корабчето и е бил спасен от Пъръл, не ги е потърсил веднага и не ги е взел със себе си, бягайки от Незир. Каза му, че много пъти се е опитвала да се постави на негово място, но и че никога не би създала ново семейство толкова бързо и лесно, ако е знаела, че предишното ѝ вече не е на този свят. Камо ли пък да създаде друго дете, в случая - две. Признанието ѝ беше много емоционално и трогателно. Накрая каза на Сарп, че му прощава като баща на децата ѝ, но не и като съпруг. И че като такъв никога не би могла да му прости.

Интересното сега е дали Сарп е помолил Мюнир да му потърси апартамент в района на блока "Сарай" или заповедта е от Суат, който красноречиво във вчерашната серия си каза, че повече от всичко би искал Бахар и Сарп да са щастливи, за да не страда Пъръл повече и да забрави Сарп веднъж завинаги. Ако е първият вариант, то Сарп отново ще ми падне в очите. Но по-логично ми се струва това да е план на Суат. Интересно е в такъв случай дали Сарп ще се съгласи да живее толкова близо до Бахар и децата. И от това зависи образът му в очите ми. Да видим!

# 38
  • София
  • Мнения: 3 384
Сериали, много ти благодаря за разяснението.
Съвсем друго е когато разбираш, а не гадаеш като мен по картинки. След като прочета написаното от теб и заключенията ти, аз много по ясно осъзнавам случващите се събития. Съгласна съм с теб и мисля, че  още ни очакват вълнения. Благодаря ти и желая  хубав ден. Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 3 384
Привет!
Сериали, здравей!
Изгледах 60-ти епизод с руски субтитри. Не ми харесва този Сарп, това е , даже ме вбесява. Цялото му държание и поведение не е  искрено. Защо не каза на Бахар за снимките, защо не и обясни. Разбра, че ги няма в телефона й и край - замълча. Най-важното, което ми направи впечатление е разговора му с Бахар. Ехидната му усмивка е била придружена и с жестока обида към Ариф. Преведено от турски на руски - " Ариф е един урод". Дали е правилен превода, рускините цяла вечер са умували. Дали е казал "урод или жалък", а урод на български е "изрод", като ние също казваме "урод". Безобразник и неблагодарник е този Сарп. Той не познава Ариф и не знае колко много е помагал на семейството му в жалкия живот, който водиха. Вижда, че децата го обичат много и има защо. Това не е начин да ги отклони от него. Мисля, че по този начин не е възможно да спечели Бахар, въпреки, че за това му изказване, тя веднага следваше да го остави с доволната му усмивка. Бахар прекалява с това да угодничи на Нисан и ще бере горчиви плодове. "Простила му като баща, но не като съпруг", ще видим до кога. Какъв баща е като  преди изостави нейните деца, а сега "Али и Али". Много ми е интересно кога ще правят сюнета на Дорукчо и ще поканят ли Ариф и Джейда. Дали Бахар ще забрави толкова бързо приятелите си, които бяха до нея във всичките и страдания. Хубав ден ви желая.Flowers Four Leaf CloverFlowers Cherry BlossomFlowers Four Leaf Clover
ПП Виждам, че интереса към Бахар и Ариф е спаднал доста:

Тъжен е Ариф и ядосан, но не ревльо:

# 41
  • Мнения: 3 388
Привет, момичета! Hug
Като изключим момента, чий апартамент даде под наем Ариф на Сарп, другото ми се поизясни в основни линии.  Сарп ще воюва за Бахар в района на Ариф, което си е ... загубена кауза. В тая махала "пълзящи, влюбени лепки" не виреят. А и Бахар отдавна не е онова наивно влюбено момиче, което той познава от преди години. Според мен Бахар направи единствено възможното в тая ситуация, без да знае, че Сарп ще се пресели минимум в същия "Сарай", който обаче далеч не е сарай, както се изрази Ариф.
Изнеадваща беше за мен реакцията на Емре. Е такова не очаквах.  Wink Май наистина е хлътнал  по Ширинката. А тя определено също ще се появи в любимата махала. Завъртяха го сценаристите, умело го врътнаха, за да натаманят трети сезон.  Laughing
ПП Забелязах, как подозрително Емре погледна Сарп в кафенето си, а не си спомням добре - Джейда ли му каза за Ширин и Сарп. newsm78

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 12:19 от Katya_I

# 42
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
https://www.youtube.com
/watch?v=VvErMQLysH4

   Ако може някой да преведе...

# 43
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
Бяхме в Истанбул за 5 дни.С дъщеря ми и приятелки намерихме в непосредствена близост до кулата на  Галата кафенето на Емре и там си пихме сладко,сладко кафето!Беше прекрасно изживяване.Същата обстановка,но мислим,че снимките в кухненската част са били на друго място,тази беше доста мъничка и  различна.

# 44
  • Мнения: 724
Краси, много се радвам за вас! Смятам при следващата екскурзия до Истанбул и аз да се отбия до кафенето на Емре. Току-виж пък се засечем с някой от любимците ни от сериала.

61 епизод, 1 трейлър:


Джейда: Между вас с Ариф не се е получило...
Бахар: Така е, не се получи. Съдба.
Джейда: Каза, че си избрала мъжа си, но...
Бахар: Така ли каза?!
Джейда: Да, така каза, наистина.
Бахар: Боже, Боже! Нали съм сама жена, задължително трябва да избера някого. "Този ли ще избере или другия?" Само това вълнува всички.
Сарп: Но преди това ще се отбием за пет минути до едно място.
Дорук: Къде ще ходим?
Сарп: В новия ни дом.
Нисан: Далече ли е?
Сарп: Не много.
Джейда: Бахар, забавих се тук. Децата готови ли са? Идвам.
Бахар: Не, не. Баща им дойде, той ще ги заведе на училище. Но аз не ги видях да излизат от блока. Ти видя ли ги?
Джейда: Не, не съм го виждала да влиза дори.
Нисан: Како Джейда!
Джейда: Бахар, погледни нагоре!
Бахар: Нисан, Дорук?!
Дорук: Здравей, мамо!
Нисан: Тук е много хубаво.


Сарп: А, много хубава идея! Тогава всички заедно ще отидем на къмпинг.
Дорук: Мамо, и ти ела!
Бахар: Мен не ме бройте. Вие тримата ще идете, ще ви бъде много хубаво.
Ширин: Аз ще дойда! Тъкмо ще наглеждам децата. На зетя ми ще му се отрази добре да се види и с други хора на къмпинга.
Енвер: Ширин!
Бахар: Деца, нахранихте ли се?
Бахар: Повече няма да се лъжем. Каквото и да става, винаги ще си казваме истината. А сега ми разкажете всичко от самото начало.
Сарп: За мен тя беше просто едно момиче.
Бахар: Ако за теб Ширин е била "просто едно момиче", как тогава можете да имате такива снимки?!
Сарп: Наистина, не знам.
Ширин: Изкарах си акъла! Помислих си, че говори за другите снимки.
Бахар: Какви други снимки? Какви други снимки?!

Общи условия

Активация на акаунт