Български пощи

  • 4 903
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7
Здравейте!
 Не зная как да постъпя? Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля за съвет.
Изпратих пакет до Германия на 19.11.2019г от Български пощи. Препоръчано..
Пакета не беше получен от дъщеря ми, но ми отговориха че е пристигнал на адреса.
На този адрес има около 20 апартамента. На подадената "рекламация"...и опит за уреждане на проблема
не получавам съдействие....
Как да постъпя?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Т.е. излиза, че адресът не е бил попълнен коректно?

# 32
  • Мнения: 115
Здравейте! Имам и аз проблем с български пощи. Изпратих две пратки от САЩ към два адреса в България/Плевен на 10 декември. И двата проследени и напуснали страната от Чикаго на 19 декември. След това няма проследяване за съжаление, защото дестинацията е България (питах). Единият пакет, доста малък, беше получен на 7 януари. Вторият, доста голям кашон, така и не беше получен. Получателят ходи до пощенската станция, но естествено й беше казано, че информация няма и да чака известие. Писах на митници и на бгпощи, можем и да звъннем. Чудя се обаче има ли изобщо някакъв регистър или списък на пратките, които влизат в България?

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Т.е. и двете пратки са пратени с проследяващи номера? Тракинг номерът се вижда само до момента, в който пакетът напусне САЩ, и после отново, като влезе в страната-получател, т.е. България. Това по принцип – място за засечки, разбира се, че винаги има. Grinning

# 34
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте! Имам и аз проблем с български пощи. Изпратих две пратки от САЩ към два адреса в България/Плевен на 10 декември. И двата проследени и напуснали страната от Чикаго на 19 декември. След това няма проследяване за съжаление, защото дестинацията е България (питах). Единият пакет, доста малък, беше получен на 7 януари. Вторият, доста голям кашон, така и не беше получен. Получателят ходи до пощенската станция, но естествено й беше казано, че информация няма и да чака известие. Писах на митници и на бгпощи, можем и да звъннем. Чудя се обаче има ли изобщо някакъв регистър или списък на пратките, които влизат в България?
Какво стана получен ли е колета?

# 35
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте,

Изпратих пратка към Германия преди около месец с проследяващ номер (връщане на дреха, закупена от сайт). Сайтът не е получил още пратката, а според информацията от проследяването, пакетът е напуснал Бг на 21 февруари, и след тази дата липсва каквато и да е информация. Опитах да се свържа с контактния им център, но линията е заета или автонатично прекъсва. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, не знам как да разбера какво се е случило ?

Благодаря!

# 36
  • Varna
  • Мнения: 264
Здравейте,
някой знае ли защо вече пратките от България с дестинация извън Европа не могат да са с проследяващ номер.Изпращам редовно до Щатите,пристигат бързо,доволна съм,но от миналата седмица вече БГ пощи не предоатавят такава услуга и служителката каза,че не гарантирала дали ще пристигне и кога?!?!?
И това в 21ви век!
Има ли куриер друг,който бихте ми препоръчали.Благодаря

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
"БГ-Пощи" не са куриер. С куриерите ще ти бъде значително по-скъпо да изпращаш.

За Европа – най-евтините, поне според това, което проверявах преди време, са Interlogistica; за извън Европа – EMS Bulpost (те, всъщност, май са куриерското поделение на "БГ-Пощи", един вид).

Не знаех, че са спрели тракинг системата, много странно и неприятно.

# 38
  • Мнения: 1 447
Здравейте, дали някой има информация за пощенските пратки от Русия към България, нормално ли се обработват? Чакам пратка, която се бави вече две седмици, проследяващият номер показва, че е излязла от тяхна митница на 14 май и след това няма никакво движение. Започвам да се притеснявам, че пратката е изгубена, но може би забавянето се дължи на обстановката с вируса в момента?

# 39
  • Мнения: 3 674
На сайта на пощите има списък с държави, за които се приемат препоръчани пратки. Заради ситуацията с корона вируса и многото отменени полети, пощите не могат да гарантират навременното пристигане на пратките, затова препоръката до много държави в момента е спряна.

# 40
  • Мнения: 2 865
Здравейте, дали някой има информация за пощенските пратки от Русия към България, нормално ли се обработват? Чакам пратка, която се бави вече две седмици, проследяващият номер показва, че е излязла от тяхна митница на 14 май и след това няма никакво движение. Започвам да се притеснявам, че пратката е изгубена, но може би забавянето се дължи на обстановката с вируса в момента?
И аз чакам пратка, като ми дава че на 14-ти е излязла от Русия, но още не е пристигнала. Според мен няма полети и пътува може би наземно. Ще дойдат но с голямо забавяне. Пиши ако се появи ново инфо.

# 41
  • София
  • Мнения: 19 143
Здравейте!
 Не зная как да постъпя? Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля за съвет.
Изпратих пакет до Германия на 19.11.2019г от Български пощи. Препоръчано..
Пакета не беше получен от дъщеря ми, но ми отговориха че е пристигнал на адреса.
На този адрес има около 20 апартамента. На подадената "рекламация"...и опит за уреждане на проблема
не получавам съдействие....
Как да постъпя?
Дъщеря ви не може ли да провери там дали е влизал такъв пакет?

# 42
  • Мнения: 1 447
И аз чакам пратка, като ми дава че на 14-ти е излязла от Русия, но още не е пристигнала. Според мен няма полети и пътува може би наземно. Ще дойдат но с голямо забавяне. Пиши ако се появи ново инфо.

https://www.pochta.ru/no-mail-exchange
Нищо ново, но тази информация на страницата на руските пощи потвърждава казаното по-горе. България е в списъка на страните, към които доставката се осъществява със забавяне заради пандемията. Пощата пътува с автомобилен транспорт.

# 43
  • Мнения: 2 865
Ghibli, днес ми излезе сканиране, че пратката е в БГ. Твоята как е?

# 44
  • Мнения: 1 447
Точно влязох да напиша, че най-после има ново съобщение Simple Smile Статусът на моята пратка е такъв:

14.05.2020 18:43    RUSSIAN FEDERATION    Insert item into bag (Otb) and Send item abroad       
21.06.2020 13:29    BULGARIA    Receive item at office of exchange (Inb)       
21.06.2020 13:34    BULGARIA    Send item to domestic location (Inb)

Общи условия

Активация на акаунт