Февруарчето игриво, става все по-бъбриво

  • 43 074
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Ползвах мустела пяна срещу крусти, но по ефикасно беше да мажа със зехтин и след това с гребенче да реша. Но! Около зъбчетата на гребенчето усуквах конче, така че да стане като " шпакла " която да ги загребва. Много крусти обирах така.

# 31
  • Мнения: 6 165
Ето го и моят мъник от миналата седмица,че тази в парка е постоянно мокро и кално и не ходим там.

# 32
  • Мнения: 1 143
Момичета, преди време някоя от вас беше споделила какъв шампоан/ крем използва за крустите. От няколко дни забелязвам малката да се чеше по главата и днес като вдигнах косата видях, че има доста дебела кора точно в областта на фонтанелата. Искам да взема нещо, че тук бабите дават съвети да мажа с мас...
Аз ползвах кокосово масло. Мажа преди къпане, изчаквам хубаво да омекне и с гребенчето.

# 33
  • Мнения: 366
Дребното в момента е с варицела, утре му изтича карантината. Първо се зарази баткото, след седмица цъфна и малкия. И двамата я изкараха по идентичен начин, само пъпките им са концентрирани на различно място - първия ден излиза пъпката-майка и докато се чудя шарка ли е или не, до вечерта са излезли още няколко и вече няма съмнение. На втория ден следва сериозно опъпчване и пъпките се пълнят с течност. Два дни избиват в комбинация с Т и сърбеж. На третия ден Т падна и започнаха по малко да завяхват и да хващат коричка. Дребния имаше най-много по главата и лицето, направо се беше обезобразил, целия подпухнал, на очичките имаше по няколко. Но го сърбеше първите три дни (и нощи, мноого тегави нощи), после не се е чесал. Сега вече им падат коричките и си върна нормалния вид. Та и това мина. Добре че не съм на работа, че не знам иначе как щях да изкарам цял месец в карантина с двамата. Трябваше да слагаме ваксина за морбили, сега ще чакаме да мине месец от края на варицелата.

Иначе ние сме много гушливо семейство, само да ни види малкия че се прегръщаме и веднага пристига и той. Гали също и децата по площадките:)

# 34
  • Мнения: 3 985
Мами да споделя и аз. 16тия ден след морбили получи обрив по цялото тяло, няма място, на което да няма общо взето. Без температура, без обложен език, без коплик в устата. И бяхме в инфекциозно отделение на иссул и ни казаха, че е постваксинална реакция. Та така и с нашата ваксина Simple Smile

О милия,дано вече е по добре. Явно има и по късни прояви щом на 16 ден се е опъпчил.  😕

# 35
  • пловдив
  • Мнения: 1 088
Да ви кажа,че и при нас поне два пъти след ваксината за морбили,забелязах странни пъпки по гръбчето.Според мен си беше реакция от ваксинаа,но отмина и не съм питала лекарката.

# 36
  • Down Under
  • Мнения: 1 128
Моят хубусник от както проходи забрави за играчките си. Почти нищо не подхваща, само щъка и се чуди къде из къщи да пипне. Онзи ден купих голям надуваем басейн със 100 топки сигурно и пързалка по средата да ги пуска, погледна го и се врътна в другата стая. Приключвам с големите покупки. Две интерактивни масички и те събират прах. Купих един органайзер за играчки, уж лесно да ходи и да си взима каквото иска, но уви не съм го виждала в близост 😆 а как ми се иска да е от децата, които кротко си стоят и си играят цял ден 😁

# 37
  • Мнения: 248
Моят хубусник от както проходи забрави за играчките си. Почти нищо не подхваща, само щъка и се чуди къде из къщи да пипне. Онзи ден купих голям надуваем басейн със 100 топки сигурно и пързалка по средата да ги пуска, погледна го и се врътна в другата стая. Приключвам с големите покупки. Две интерактивни масички и те събират прах. Купих един органайзер за играчки, уж лесно да ходи и да си взима каквото иска, но уви не съм го виждала в близост 😆 а как ми се иска да е от децата, които кротко си стоят и си играят цял ден 😁
И ние сме така единствената му игра с играчките е като ги прибера в кутията за играчки да отиде да я обърне 😁 басейна с топки му бешр интересен точно 20 минути сега даже не го поглежда 😑

# 38
  • Мнения: 6 165
Аз само топки взех,към 200 и директно в кошарата ги изсипах,за басейн нямаме място вътре.Познайте дали не ги хвърляше през отвора и отгоре като куче ровеше в тях,голяма игра падаше в началото 😂Нали знаете номера за прибирането на играчките за 2-3 седмици?После им се радва известно време и като му доскучеят вадя другите.Разделила съм ги на три и ги редувам.Има и такива дето израстна,за дрънкалки,топки и плюшки не иска и да чуе и ги раздавам и подарявам,че бяха 3 пълни чувала,остана ми един.Вече си показва предпочитания и е нормално,радвам се на интересите му.Иначе най ми е спокойно на двора,целият е в плочки с едно стъпало само,в долното ниво при цветята рядко ходи.Разхожда си се,говори на котката или кучетата,гони зайо понякога,взехме му и една акумулаторна кола,още само натиска клаксона,аз с дистанционното го разхождам 😁Днес ще слагаме пясъчника,спря най-сетне ужасния дъждовен период 😊

# 39
  • София
  • Мнения: 2 666
Никакви играчки не я интересуват. Имам кашони, които се чудя какво да правя. Играе само с тези, с които играе кака й. А за хладилника от Лидл настава истинска война вкъщи. Ако голямата рисува вечерта, на сутринта малката взима молитвите и оцветява дивана. Общо взето вкъщи е джунгла.

# 40
  • Мнения: 1 406
Ооооо топкиии. Голям хит са у дома. Но седят при баба им и се вадят на няколко дни. Да не омръзват. Ровят се в тях като прасе в тикви дето има един лаф. Хвърлят навсякъде, после не ми се мисли колко време събирам.
Пясък от къде взехте? Аз мисля да вземем от някой строителен склад.
Една мама на площадката ми обясняваше за някакъв специален за пясъчници, ама не разбрах от къде, ама май нещо спомена и за по-висока цена. Едва ли ще я мярна скоро тази жена, да ми разкаже по-подробно. Та ще се радвам да споделите.
Аз им взех кауфландския пясъчник и сега като се приберем на село ще го сглобявам.

# 41
  • Down Under
  • Мнения: 1 128
взехме му и една акумулаторна кола,още само натиска клаксона,аз с дистанционното го разхождам 😁Днес ще слагаме пясъчника,спря най-сетне ужасния дъждовен период 😊
Ох, много им се чудя на тези коли, но ми се струват сууупер бавни, не знам дали ще стои изобщо. Тук почти всички площадки са на пясък, направо откачам, пясък само на морето, никога не бих сложила в къщи 😆

# 42
  • Мнения: 411
Аз това с пясъчника няма да си го причиня изобщо, освен ако не са направили някой ядлив пясък. Представям си го как тъпче с шепи пясък в устата си...мисля че достатъчно ще си хапне на морето, стига му.
За акумулаторна кола и аз съм се навила, но като порасне още. Сега няма да я оцени.

# 43
  • Мнения: 353
И при нас играчките вече са скучни. От както проходи забавлението й е да ни разхожда с баща й из апартамента. Идва при единия от двамата, хваща ни за единия пръст и казва "Ате"(хайде) и се тръгва. Дано по-скоро приключат дъждовете. Това, което я задържа на едно място са детските песнички в Youtube. Гледа с интерес ( от скоро). Даже някои от тях като ги слуша от колонката(качени са на карта) пак замръзва на едно място😂 отива до колонката и гледа и гледа, чака си клипчето.

# 44
  • Мнения: 3 985
На коя марка четка за зъби давате, все пише 3+ ,сега е с 1 на нук 12+м но трябва да я сменям, взехме му електрическа но само играе с нея.

Общи условия

Активация на акаунт