Фотография - 86 тема

  • 34 961
  • 751
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 2 903
Честита Нова година! Хубавата светлина винаги да е с вас, да имате винаги убийствено точен фокус, да направите всички мечтани кадри, да се сбъднат всичките ви детски и не съвсем детски мечти и желания (но все пак внимавайте какво си пожелавате)  Simple SmileSimple SmileSimple Smile !

# 481
  • Мнения: 161
Честита Нова година! Да е вълшебна и светла!

Каня ви на голям фотографски купон Simple Smile

Къде: София, Зала "В Парка"
Кога: 11.01.2020 г. от 20:00

Събитието е безплатно, но е желателна регистрация: https://photoworld.bg/sabitia/rozhden-den-ot-rok-do-zori/

# 482
  • София
  • Мнения: 610
И двете стават. Сканирането с добър скенер е по-добрият вариант. Големината зависи от съответната големина на принтирането. За картичка качеството е едно, за А4 друго, за А2 трето. Отделно има и увеличаващи програми. Всичко зависи от крайната цел.

Пак ще питам тука и ще си кажа, каква ми е идеята, че не мога да се ориентирам още, кой и къде да питам.
Рисунките ми засега са А4 и А5 . Искам да ги пусна в Etsy и трябва да са с възможно най- добро качество. Къде да го търся този ДОБЪР скенер, нещо от сорта на Офис 1, Ориндж център? И после могат ли да се правят подобрения на фотошоп, да кажем някаква точка да изтрия или да изправя линия?
Извинявам се на фотографите, че размивам темата! 🙂

# 483
  • София
  • Мнения: 2 903
ИМХО, направих си труда да погледна какво представляват показаните в Етси изображения и мисля, че една безогледалка  Некс на старо с ръчна 50-ца ще върши идеална работа.  Освен това, единствената вина за некоректно изображение, ще е само личната Simple Smile . Скенера ще дава едни огромни файлове, които ще заемат място без кой знае каква полза.  Отстраняването на дефекти по фотографиите с помощта на ФШ, зависи от степента на познаване на програмата. Може да се каже, че няма невъзможни работи Simple Smile Simple Smile Simple Smile .

# 484
  • Мнения: 447
ЧНГ!
Присъединявам се към пожеланията за "убийствено точен фокус" на Мунчо. Пожелавам ви и вдъхновение, защото има ли смисъл от кристален фокус, когато няма вдъхновение? Шегувам се (или пък не се Innocent).
Чудех се с каква снимка да "подплатя" този пост, но като че ли нямам подходящи празнични, пък и те празниците минаха, така че ще минем и без снимка Stuck Out Tongue Closed Eyes.

# 485
  • Мнения: X
Честита Нова Година! Бъдете здрави,щастливи и сбъдвайте мечтите си Heart Hug
И аз нямам празнична снимка,но ето една друга с първи опит за улавяне на снежинки. Чакам с нетърпение снега, за да повторя опита, а пък и ми се пързаля с шейна 😀😀

# 486
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
То като гледам как е тръгнало, май няма да има сняг по нашите ширини...

# 487
# 488
  • Мнения: 565
Кокичета,  на които дадох име "Майка и дете"
Скрит текст:

# 489
  • Мнения: X
Страхотни са,Тиничка! И аз днес снимах едни.  Детето искаше да ми набере букет, но търпеливо ме изчака да ги нащракам около стотина пъти 😄



А тези са от миналата седмица в опит за натюрморт.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 18:53 от Анонимен

# 490
  • София
  • Мнения: 2 903
Аз нали съм си нахален, си позволих лекинко да редактирам без да питам Simple Smile. Вероятно,  не е ползвано най-подходящото мерене и самите цветове са малко преекспонирани.

П.П. От натюрмортите, пу за мене първия Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 19:12 от Mунчо

# 491
  • Мнения: 565
Аз нали съм си нахален, си позволих лекинко да редактирам без да питам Simple Smile. Вероятно,  не е ползвано най-подходящото мерене и самите цветове са малко преекспонирани.

Скрит текст:

ммм да Wink твоята редакция изглежда по-добре

# 492
  • София
  • Мнения: 2 903
  ...ммм да Wink твоята редакция изглежда по-добре


Добре, търкам я Simple Smile.

# 493
  • Мнения: 565
  ...ммм да Wink твоята редакция изглежда по-добре


Добре, търкам я Simple Smile.
и защо?

# 494
  • София
  • Мнения: 5 198
Здравейте , може ли един въпрос
Колко е важна допълнителна светкавица при снимки на портрети ? И кога най-често се използва тя ? Винаги или само при необходимост ?

Друго , може ли да бъде постигнато хубаво качеството с Китов обектив при слаба осветеност ( без светкавица )

Общи условия

Активация на акаунт