Студенти в UK - 11

  • 67 762
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ами при нас няма промяна, за сега 1оферта и 3 чакащи.Simple Smile

# 721
  • Мнения: 688
Има ли студенти, които по средата на първата година са разбрали че специалността, която са записали всъщност не ги впечатлява толкова и искат да се прехвърлят в друга или да сменят университета. Как стоят нещата с преместване и поемане в друга насока на ученето, признава ли се нещо от това което са учили вече? Ако някои е минал по подобен път, моля да сподели.

# 722
  • Мнения: 28
Здравейте! Има ли някой, който вече е получил оферти от Шотландски университети?

# 723
  • Варна
  • Мнения: 638
Здравейте! Има ли някой, който вече е получил оферти от Шотландски университети?

Четох някъде,(естествено не помня, къде) че обикновено началото на март се получават.
При нас две оферти за момента.

# 724
  • Мнения: 7
Ние също имаме само 2 оферти. Кандидатствахме на 13.01.2020г.и офертите получихме 2 дена след това. Явно другите ще трябва да помислят повече.

# 725
  • Мнения: 539
Ако дъщеря Ви е пълнолетна, може и да пътува сама. Добре е да види университета лично.
И да не е пълнолетна, също може. Wink

Нужна е, обаче, нотариално заверена декларация от двамата родители и копие от нея, което остава на летището.

# 726
  • Мнения: 28
Здравейте! Има ли някой, който вече е получил оферти от Шотландски университети?

Четох някъде,(естествено не помня, къде) че обикновено началото на март се получават.
При нас две оферти за момента.


Мога ли да попитам от кои унита имате оферти?

# 727
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Дъщеря ми днес е получила мейл от Бат с искане за справка от училището с прогнозни оценки за матурите.
Първо се зачудих защо, след като в референцията бяха написани прогнозни оценки. Но всъщност, след като пусна апликацията, тя допълнително включи квалификация матура по математика/освен по БЕЛ и АЕ/. Та предполагам затова искат тази справка допълнително, преди да решат дали и каква оферта да и изпратят.

п.п. и аз моля ако се споделя информация за получени оферти или откази, да се пишат подробности. Така никаква информация не носи написаното нито за нас евентуално, нито за следващия набор който ще чете темата.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 638
Да, приемам забележката, темата е най-вече информативна и за взаимопомощ. Не бях сигурна дали дъщеря ми е склонна аз да споделя тук. Е, имам добро Simple Smile
Днес получи първият отказ -  от Lancaster University - физика, астрофизика и космология, магистърска програма. Пишат, че академичният и профил няма достатъчно съдържание по необходимите предмети.
Получените оферти са от Loughborough University - Physics with Theoretical Physics(MPhys Hons) with placement year; 5.7 диплома и искат официалният репорт от сат събджект по физика и математика 2;
и University of Bath: MPhys(hons): Physics with Astrophysics with study abroad. Искат 5.7 диплома и 6 по математика или физика от матура.
Flash, Бат също помолиха за прогнозни оценки за първият срок и матурите. Класнaта пyсна официален преведен документ с печат от училищен мейл. Седмица по-късно дойде офертата, като ден по-рано на портала излезе съобщение, че разглеждат апликацията и да очаква решение. Дано скоро получите и вашата оферта.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Мдааа.
Моята е подала за Бат специалност Economics and Politics BSc (Hons). Изискванията за прием са също 5,70 диплома и 6 на матура по математика. Все се надявах ако има оферта да е с оценка от матурата поне 5.95 да кажем.Simple Smile Че тази 6ца ми е съмнителна, все пак не е математическа гимназия. Ама каквото - такова.

# 730
  • София
  • Мнения: 4 947
ЛюбOff, понеже САТ-овете не са задължителни, предполагам, че са държани и резултатите от тях са посочени по желние на кандидата. И двате ли са взети с 800т. ? В UCAS има ли графа, където се описват тези рапорти при кандидастването?
Поздравления за дъщеря ти!

# 731
  • Мнения: 16
Здравейте, имам въпрос относно портфолиото за арт специалностите - освен рисунки, които показват техника и използване на различни материали, дъщеря ми иска да включи и няколко портрета на известни личности, които е правила, защото са сред нещата, които обича да рисува най-много и има такива, които би искала да покаже. Но в различни статии в интернет (не сайтовете на самите университети, там не пише нищо по въпроса) прочетохме, че по принцип не е добре да се включва fanart /независимо дали портрети на известни или неща от типа на аниме и т.н./, понеже едва ли не изглеждало несериозно.
Вие какво бихте направили в тази ситуация? Все пак и самите университети пишат, че портфолиото трябва да им покаже кой си и от какво се интересуваш, а тя най-много обича да рисува такива портрети и искаше да включи поне 2 или 3.

# 732
  • софия
  • Мнения: 4 974
Малко е трики това с портретите.
Самият израз фенарт говори за друг тип начална инспирация за рисуването им. Аз не бих ги включила. И това беше реакцията ми още като прочетох, че рисува портрети на изв. личности,  преди да съм допрочела поста ви.
Университетите никога няма да кажат “не ни нинооказвайте това-несериозно е” точно и както винаги ще продължат да апелират за “разкажете ни, покажете ни, запознайте ни искрено с това кой сте” и все пак това не оснавача, че човек не би трябвало да има стратегия и да не съобразява определени неща. И въпреки това си мнение все пак допускам възможността щом толкова много иска да ги покаже. Но трябва да сте 1000 % сигурни, че портретите са заслужаващи си, правилни анатомично конструктивни ( ако са на принципа на етюда) или пък добре овладяни и оригинални, ако са на принципа на бърза лека абстрактна препратка към образа на ( известната) личност. Другото нещо, с което трабва да се съобразите е останалата част от портфолиото-трябва да закове с наистина силно, разнородно  откъм идеи и стилове и опити, да го представи като основно и щом толкова много иска, да речем в допълнение, добавя тези няколко портрета защото и носят неангажиращо удоволствие в част от времето. Нещо такова.
Може да не съм права, просто споделям мнение.
Кои университети си е избрала девойката?

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 12:16 от Амели

# 733
  • Мнения: 482
Здравейте! Някой има ли информация какво ще е положението след брекзит относно студентите, които ще кандидатстват след 1-2 години? Предварително благодаря!

# 734
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Здравейте! Някой има ли информация какво ще е положението след брекзит относно студентите, които ще кандидатстват след 1-2 години? Предварително благодаря!

Най-вероятно, няма да имат право на студентски заем. Както беше преди 2007 г.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 20:43 от Сребърна паричка

Общи условия

Активация на акаунт