Студенти в UK - 11

  • 67 923
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 194
Благодаря, i_nenova!

# 46
  • София
  • Мнения: 607
Здравейте, моля са съдействие от някой. Моята девойка реши да кандидатства в Англия и след като бяхме на една среща с фирма за посредничетво, се отказахма да ползваме услугите им. Досега детето се справи с UCAS съвсем сама, аз само и пуснах вашата тема за помощ. Вече е приета това което иска да учи. Кандидатсва и за общежитие. Остана само заема, но ми се иска някой ако може да ми пусне повече инфо на БГ защото единственото което знам е че трябва да има бланка от сисстемата която да попълни и да изпрати по куриер с копие от личната карта, но къде (адрес) има ли други тънкости в попълването и т.н.
Благодаря предварително на отзовалите се.

# 47
  • Мнения: 3 197
...Остана само заема, но ми се иска някой ако може да ми пусне повече инфо на БГ защото единственото което знам е че трябва да има бланка от сисстемата която да попълни и да изпрати по куриер с копие от личната карта, но къде (адрес) има ли други тънкости в попълването и т.н.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Формата, която трябва да попълни (с черен химикал) не е трудна, какво в нея те притеснява?
Копието на личната карта трябва да бъде подписано и подпечатано от длъжностно лице - http://media.slc.co.uk/sfe/1920/eu/eu_evidence_fs_1920_o.pdf. Нотариусите отказват. На дъщеря ми преди години го направи директора на гимназията.
Адресът, на който трябва да се прати е тук - https://www.gov.uk/student-finance-forms/y/eu-student-full-time/2019-to-2020/no
Може да се прати по пощата, с транспортна фирма, с DHL... както ви харесва.
Няма място за притеснение

# 48
  • Мнения: 408
Лицето, което подписва и подпечатва копието на личната карта трябва да попълни този формуляр: http://media.slc.co.uk/sfe/1920/eu/eu_certifier_checklist_form_1920_o.pdf

# 49
  • София
  • Мнения: 607
Благодаря Ви, мисля че ще се справи, ако нещо я притеснява ще пиша отново.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 103
Британското правителство планира да промени цената на обучение в британски университети за граждани на ЕС, съобщава в. „Файненшъл таймс“

Натискът за таксите:

https://www.segabg.com/hot/london-planira-skok-taksite-za-studen … i-es-sled-brekzit

 Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 227
Днес се опитахме да изпратим колет до Шотландия, но Спиди са казали, че не извършват вече такава услуга, заради Брекзит.  В техният сайт са посочили , че трябва фактура на стоката, която се внася за да се плати мито. Това което изпращаме са дрехи, книги и козметика, обикновенни студентски материали и нещо любимо за хапване- една халва в консерва, т.е. не изпращаме забранени материали, нито алкохол и цигари и неща, които да се обмитяват. Това ми го казаха в регионалния ни офис, а на националния телефон казват че няма проблем.
Тези дни пращали ли сте колет и кои куриери сте ползвали?

# 52
  • Мнения: 408
Аз изпращах документите за Student Finance на 24.04 със EMS http://emsbulpost.bg/ и без проблем пристигнаха на 30.04. , нищо допълнително не се ми искали. Офис намерих в един пощенски клон.

# 53
  • Мнения: 1 139
Преди Великден изпращахме колет чрез "Български пощи". Приеха го без проблем, позабави се, но в крайна сметка беше получен.

# 54
  • Мнения: 4
Здравейте, наясно ли сте как стоят нещата със студентските заеми в UK? Нужно ли е да осигуря поръчител? Трябва ли да съм живяла известно време в страната?

Приета съм в LSE, ще финансирам образованието си със заем. За съжаление не мога да използвам заема, предлаган от Student Finance England. Завършила съм право в България, което е магистратура, съответно не мога да получа заем за същата квалификационна степен Sad.

Ще съм изключително благодарна, ако някой може да ми изпрати подходящи линкове или някаква информация.

# 55
  • Мнения: 134
Maitrix, преди Великден изпратихме колет до Шотландия със Спиди. Нямаше никакъв проблем. Казаха, че заради Брекзит са удължили срока до октомври. След това май няма да доставят до Великобритания. Много рядко ми се налага да пращам колети и не знаех, че ще спират доставките до там. Засега обаче спокойно можете да ги ползвате.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 569
Ioana Dimova, а те откъде биха могли да узнаят, че имате завършена магистратура в БГ?

# 57
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Използвали ли сте фирми за транспортиране на повече неща (над 30 кг) от UK до България (по -  скоро обемен не толкова тежък). Обаче града е Кент , не Лондон. Взимат ли от друг град , от адрес. Предвариелно Благодаря. Дъщеря ми учи в Кент, догодина е във Виена, и после пак в Кент.  #Crazy

# 58
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Ioana Dimova, а те откъде биха могли да узнаят, че имате завършена магистратура в БГ?
Знаят. На познато момиче, което има бакалавърска степен в Бг,  са прекъснали обучението след като разбрали за това. Имала е заем, но какво се случва с него не съм питала.

# 59
  • Мнения: 4
Ioana Dimova, а те откъде биха могли да узнаят, че имате завършена магистратура в БГ?

В документите ми за кандидатстване трябва да приложа диплома от университета. Аз учих право и ние завършваме задължително магистратура, т.е аз нямам диплома, на която да пише - бакалавър.

Общи условия

Активация на акаунт