Не мога да погасявам кредита, какви са последствията?

  • 3 858
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, имам на 3 места кредит и не мога да ги плащам, ако ме съдят от 3 места какво става?

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 16:27 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 2 170
Ами ако те съдят от три места ще си ги плащаш с космически лихви и ще ти вземат всичко, това става.(зависи за какво са кредитите)
Защо взимате кредити, които не можете да погасите? Човек трябва да се простира според чергата си.🧐😒

# 2
  • Мнения: 892
Но сигурно пишеш от Iphone...
Както и да е- отиди в банката и попитай за рефинансиране или консолидиране.Демек да обединиш кредитите си в един.Има и опции да ги направиш на по-малки вноски ако сега ти е непосилно.

Вярно, че има нипридвидени моменти когато кредита е единствената опция, но българина масово взима кредит за телефон, сватба, бал, тв и много други глупости за които после плаща в петорен размер, а понякога не може да спи по цели нощи от притеснение.
Айде утре в банката за съвет и умната!

# 3
  • Мнения: 1 073
Напълно съгласна с предните 2 коментара... варианта ти е рефинансиране на кредит,  ако ти позволят, обединяване на всички задължения и увеличаваш скора на изплащане. Ако те съдят, влизаш в черния списък на банките, никой няма да ти даде кредит в близките 5-10 години, ако не и повече. Парите ще си ги вземат по един или друг начин... кофти ситуация! Успех

# 4
  • София
  • Мнения: 3 234
В повечето случаи кредитът става изискуем предсрочно след третата неплатена вноска. Тогава ще искат парите от поръчителите ти, ако имаш такива. Ако нямаш, вероятно банките ще те дадат на съдия изпълнител, който да види какво може да одере от теб.  В такъв случай по административен път можеш да си запазиш определения от закона минимум - едно жилище, един телевизор, хладилник и т.н. в него, и доход от някаква сума (представа си нямам какъв е гарантирания минимален доход сега, но да речем около 300 лева). Всичко твое над изброеното ще ти го опишат и вземат.
Скоро и у нас ще трябва да се въведе т.нар. фалит на граждани, но българското скоро може да се проточи с няколко години. Тогава може да обявиш фалит и да не те търсят повече.

# 5
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Личният фалит носи със себе си не много приятни неща също.

# 6
  • Мнения: 5
Здравейте аз съм в много лошо положение. Имам няколко кредита, от банките ги изплащам редовно, но имам и 3 бързи кредита които плащах преди, но от 2 месеца не съм ги плащала, т.к изпаднах в затруднение. Не мога да тегля кредит, пробвах т.к се водя рисков. Няма кой да ми помогне. Звънят, идват във вкъщи и на работното място. Тормозят ме със съд. Незнам как ще се справя. Нз кога и ще мога да внася. Ако някой е изпадал в такова положение да мй пише. Може и на лично. Мн ми е притеснено. Знам че сама съм си виновна, но просто искам да се отърва от тях един път завинаги без огромни последствия.

# 7
  • Мнения: 2 170
Здравейте аз съм в много лошо положение. Имам няколко кредита, от банките ги изплащам редовно, но имам и 3 бързи кредита които плащах преди, но от 2 месеца не съм ги плащала, т.к изпаднах в затруднение. Не мога да тегля кредит, пробвах т.к се водя рисков. Няма кой да ми помогне. Звънят, идват във вкъщи и на работното място. Тормозят ме със съд. Незнам как ще се справя. Нз кога и ще мога да внася. Ако някой е изпадал в такова положение да мй пише. Може и на лично. Мн ми е притеснено. Знам че сама съм си виновна, но просто искам да се отърва от тях един път завинаги без огромни последствия.
Ами нямаш много голям избор.
Вариант 1) Продаваш повечето ненужни вещи(по-бързичко), намаляш излишни харчове(каквито имаш), които малко по малко, стават големи (цигари,алкохол,лот.билети  и тем подобни, край на излизанията, храна от вкъщи, без нови продобивки....в общи линии живееш с абсолютен минимум) и изплащаш. При възможност втора работа.
Вариант 2) Търсиш помощ от роднина, готов да ти даде пари, без да ти начислява лихви и после задължително ги връщаш по възможно най-бързия начин. Без обещания, че ще го направиш, но само на думи, тъй като ние сме били и в момента сме от другата страна и никак не приятно.
Вариант 3) Съчетаваш горните две.

Ако можете , обединете задълженията и поискайте удължаване на срока за плащане( намаляване на вноските и удължаване на изплащателният срок)

Това е всичко, за което се сетих на първо време. Следващ път по-внимателно с кредитите ии само за неотложни неща , да кажем здраве. Телевизор, нов телефон, скъпа кола, много нови дрехи, по-голямо жилище и тн. може да почакат, но после банките и компаниите за бързи кредити не чакат много, да не кажа никак.

Общи условия

Активация на акаунт