Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 13

  • 44 449
  • 932
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 365
Добър вечер! Някой знае ли дали след успешно положен изпит по кормуване трябва да ходя задължително в КАТ за изкарване на книжката или мога и в районното управление по местоживеене (както е при подновяването на шофьорска книжка)?

# 346
  • Мнения: 2 478
Какво районно? В КАТ отиваш и минаваш през всички опашки и бумаги, отделяйки си 1 ден.

# 347
  • Мнения: 365
В районните управления(поне тези в София) можеш да си подновиш книжката, без да е нужно да ходиш до КАТ, за това попитах дали мога да си извадя книжката там, а не в КАТ за да избегна опашките

# 348
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Какво районно? В КАТ отиваш и минаваш през всички опашки и бумаги, отделяйки си 1 ден.
Или отиваш в 7,30 и си готова до 10 с малко повече късмет. Simple Smile Честит взет изпит!  Peace

# 349
  • Мнения: 472
Аз в КАТ много бързо минах ,та даже в 9 бях на работа

# 350
  • Мнения: 6
Какви са мин.задачи на практически изпит пред ДАИ?
Знам,че са 5леви,5десни завояи един обратен завой,обаче разбрах че може даиджията да те накара да направиш повече от тези неща...

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 17:08 от Не се сърди, човече

# 351
  • София
  • Мнения: 5 334
Какви са мин.задачи на практически изпит пред ДАИ?
Знам,че са 5леви,5десни завояи един обратен завой,обаче разбрах че може даиджията да те накара да направиш повече от тези неща...
Ето как го намерих, систематизирано:

– Преминаване през най-малко три кръстовища, регулирани с пътни знаци или светофари;
– Извършване на най-малко 5 десни, 5 леви и един обратен завой.
– Пресичане на улица с две платна за движение;
– Спиране и потегляне по наклон;
– Паркиране успоредно или перпендикулярно на тротоара.

По време на управлението председателят своевременно уведомява кандидата за промяна на посоката на движение.

# 352
  • Мнения: 3 621
Да попитам каращите в момента и завършилите курса: случвало ли ви се е да кормувате по 3 часа за един ден? Доколкото знам, максимума е 2 часа дневно, но някои инструктори си позволяват да дават и по 3 часа, което за мен не е правилно.

# 353
  • София
  • Мнения: 5 334
Да попитам каращите в момента и завършилите курса: случвало ли ви се е да кормувате по 3 часа за един ден? Доколкото знам, максимума е 2 часа дневно, но някои инструктори си позволяват да дават и по 3 часа, което за мен не е правилно.
Да, случвало се е, когато имам да наваксвам часове, или когато знам, че друг път ще съм заета и трябва да карам по-малко. Също и когато трябва да се наблегне на нещо специално и не осъзнаваме, че сме минали отреденото време. Но винаги след това се приспада. Искаш да кажеш, че караш повече и те таксува после за допълнителното каране, без да е по твое желание?

# 354
  • Мнения: 3 621
Да попитам каращите в момента и завършилите курса: случвало ли ви се е да кормувате по 3 часа за един ден? Доколкото знам, максимума е 2 часа дневно, но някои инструктори си позволяват да дават и по 3 часа, което за мен не е правилно.
Да, случвало се е, когато имам да наваксвам часове, или когато знам, че друг път ще съм заета и трябва да карам по-малко. Също и когато трябва да се наблегне на нещо специално и не осъзнаваме, че сме минали отреденото време. Но винаги след това се приспада. Искаш да кажеш, че караш повече и те таксува после за допълнителното каране, без да е по твое желание?
Не, няма проблем за таксуването, иска ми се курса да завърши по-скоро, само за това попитах.

# 355
  • гр. София
  • Мнения: 4 732
Да попитам каращите в момента и завършилите курса: случвало ли ви се е да кормувате по 3 часа за един ден? Доколкото знам, максимума е 2 часа дневно, но някои инструктори си позволяват да дават и по 3 часа, което за мен не е правилно.
Не. Аз исках, но не ми разрешиха. Пък и ми обясниха, че не било добре по много часове наведнъж. Предполагам, че зависи и от човека.

# 356
  • Мнения: 3 732
Стрейнджър, ти нали имаш B? C или D категория караш? Или са ти взели книжката за B?

# 357
  • Мнения: 3 621
Стрейнджър, ти нали имаш B? C или D категория караш? Или са ти взели книжката за B?
Не позна, аз имам всички възможни категории, само трамвай не мога да карам. По едно време дори ми предлагаха да ставам инструктор. За един прЕятел питам.

# 358
  • Мнения: 4 518
В районните управления(поне тези в София) можеш да си подновиш книжката, без да е нужно да ходиш до КАТ, за това попитах дали мога да си извадя книжката там, а не в КАТ за да избегна опашките
Това е само когато нямаш глоби, не е първа книжка, няма смяна на данни (имена/адрес). Във всички останали случаи трябва да се ходи до Кат. Предния път отидох в 16 и си тръгнах към 15:30, но си намерих билетче, което някой беше оставил на една маса.

# 359
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Предния път отидох в 16 и си тръгнах към 15:30, но си намерих билетче, което някой беше оставил на една маса.
Хахахаха, да не е било вълшебно това билетче?

Общи условия

Активация на акаунт