МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 330
  • 789
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 112
Ходили сме и при Макки, Кацаров и Бъчваров, последният не го препоръчвам.
От пръвите двама сме доволни, като в нашия случай, преценката на Кацаров беше по-правилна.
Успех 🍀
Благодаря! 🤗

# 586
  • Мнения: 2 478
Половинката първо ходи при Кацаров, защото морфологията е 1%. Не му пусна никакви допълнителни изследвания, просто му даде едни добавки и бърканицата с мед. Имам някакво чувство, че независимо за какво си отишъл ти дава на всички едни и същи добавки.

Пратих после половинката за второ мнение при Макки. Имам приятелка, чийто половинка го е посещавал и е останал много доволен. И те са посещавали няколко андролог, но само Макки им е бил обърнал нужното внимание. На нас ни каза, че СГ е идеална... Не  назначи също никакви изследвания. Според Макки 100% ще имаме успех на 1та инсеминация.

Не съм лекар, но някак си тази морфология не ми се струва нормална. Още месец има до новата СГ, но съм скептична за подобряване на резултатите. Към момента по-скоро съм резервирана и за двамата лекари.

# 587
  • Мнения: 112
Ние сме с две обикновени спермограми,  направени  с разлика от 1 месец. Заключенията на двете са различни. Едната е олиготератозооспермия, а другата олигоастенотератозооспермия, като ни беше обяснето че са сходни резултати. При тази диагноза ни насочиха директно  към инвитро, дори моята лекарка ми каза, че и инвитро не е сигурно, което ме шокира. И при нас Макки не назначи други изследвания, а директно изписа лекарства, поради тази причина подхождам с леко недоверие. До колкото разбирам от това което съм прочела до сега са нужни и други изследвания, за да бъде назначено адекватно лечение или пък бъркам.
Иначе и аз мисля да забъркам прословутата бърканица, пък ще видим 😉

# 588
  • Мнения: 94
Здравейте. Не знам дали въпросът ми е за тук, но вси пак ще го задам. Знаете ли колко време оцеляват сперматозоидите извън тялото на човека. В хладилник например.

# 589
  • София
  • Мнения: 23 162
Не много.

# 590
  • Мнения: 4 518
Здравейте. Не знам дали въпросът ми е за тук, но вси пак ще го задам. Знаете ли колко време оцеляват сперматозоидите извън тялото на човека. В хладилник например.
Повече шанс биха имали някъде на топло (около 36 градуса).

# 591
  • София
  • Мнения: 2 084
Категорично НЕ препоръчвам д-р Макки.
По-безсмислена среща с лекар не бях имала, честно.
ОТВРАТИТЕЛНО отношение.
Носехме един куп изследвания, които той дори не погледна. Не попита нищо, което е безумно, при положение че отиваме за първи път при него. Никаква заинтересованост към медицинската ни история, какво сме направили, какво е пил ММ досега.
Бях си подготвила листче с въпроси, от които не успях да задам нито един. Просто няма смисъл, когато не искат да те слушат.
'Прегледът' премина в силно повишен
тон от негова страна /направо ни викаше/, обяснения как трябва да правим каквото той каже и че ако днес дойдели още двама като нас, щял да напусне.
Накрая почти ни принуди да пуснем микробиология, въпреки че му носех такава отпреди три дни + PCR. Изследвания на стойност почти 300 лв., на които той не вярвал !!!
Преглед реално нямаше, ММ дори не се съблече, пък за ехограф да не говорим.

Не очаквам лекарите да ме галят с перце в никакъв случай, но това е
недопустимо !
Силно се надявам повече да не ми се налага да се виждам с този човек.

Освен че дадохме 40 лв. на вятъра, излязох от кабинета трепереща от нерви.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 23:41 от rave

# 592
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Рейви, изумена съм, направо на парцали мигам! Как не вдигнахте скандал, що за отношение е това??? Как няма да вярва на резултати от Геника??? Че и никакъв преглед, простооо нямам думи. А, какво иска да правите? Е*ати шита!

# 593
  • Мнения: 69
Здравейте,
За съжаление и аз се включвам в темата: предстои ни 4-ти опит инвитро/ икси. При първия при ЗЕТ имаше бременност, за съжаление с мисед в осма седмица. При втория опит трансферирани 3 ембриона на 3-ти ден, при третия опит от 8 яйцеклетки се оплодиха 5, но само един ембрион доживя до 5-ти ден- имплантация липсваше. През 2018 СГ, направена във Вита, беше с 9% по Крюгер, сегашна СГ, направена във Щерев, вече е само с 2% по Крюгер. Имаме насрочен час за андролог, но Ви моля за мнение дали прием от ММ на метфогама /поради диабет тип 2/, прием на лекарства за високо кръвно влияят отрицателно на СГ. Само добавям, че за съжаление пуши, пие и рязко смъкна около 25кг без диети.

# 594
  • София
  • Мнения: 2 084
Рейви, изумена съм, направо на парцали мигам! Как не вдигнахте скандал, що за отношение е това??? Как няма да вярва на резултати от Геника??? Че и никакъв преглед, простооо нямам думи. А, какво иска да правите? Е*ати шита!

Не им вярва, каза че не може и да ги разчете, пълни измамници били.
Цитат - 'кой ви ги препоръча тия Геника ?!' 'Тоя със сигурност взима процент, да знаете !'. Satisfied
Съвсем сериозно. Аз още съм в шок някакъв и не мога да повярвам, че днес бяхме на лекар.

Предложи да идем на касата и да си искаме парите обратно. Е на косъм бях. Ама искам да си продължа там без панаири.

В такава голяма клиника, срам е да работи такъв палячо, сраааам.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 20:15 от rave

# 595
  • Мнения: 514
Рейв, какво говориш?! Направо не мога да повярвам как ви е протекъл прегледа. Всъщност то не може да се нарече и преглед. Това е безумие!! Как няма да му прегледа тестисите?! Тоя андролог-уролог ли е? Ние бяхме при Милен Кацаров и останахме доволни от прегледа. Единственото, което не беше много ок е, че искаше да му купим от две определени аптеки някакви добавки за подобряване на спермогенезата. Но да кажем, че като оставим това настрана, си го прегледа с ултразвук. Отрече варикоцеле категорично. Простата била добре. Като цяло останахме доволни. Погледна ни изследванията. Ако не сте ходили, аз ви го препоръчвам.
Калина, ММ взима Глкофаж XR, което си е метформинов препарат заради ИР. Репродуктивният каза, че това само можело да подобри спермогенезата му. Ние сме с морфология 3.5% и 1.5% последния път. Скоро ще правим трета СГ и съм любопитна какъв резултат ще изкара предвид че вече месец пие Метформин. Силно се надявам само да е подобрило нещата.

# 596
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Рейв, като не може да ги разчете, да си хвърли дипломата! Пълен смях...
А, моя приятелка много беше доволна от него преди години, заедно с мъжа ѝ. Жалко, много жалко!

# 597
  • София
  • Мнения: 2 084
Calinista, и при Кацаров сме били преди 2 месеца. И към него имах някакви забележки, ама няма сравнение между двамата. Той го прегледа, разгледа всичките ни изследвания, беше търпелив и спокоен, зададох всичките си въпроси и получих отговор.
Просто исках да чуем още едно мнение, ама много съжалявам сега.
По-добре да бяхме отишли пак при Кацаров. Тогава нищо не ни изписа, защото идвахме от репродуктивна клиника и вече имахме назначени добавки... На доста места чета, че върти бизнес с добавките, ама дори да е така, пак е по-добре, ебаси !

Арви, мани мани. Че и по бюрото ми тропа...
По-назад в темата чета, че има оперирани мъже от него. Пази боже, няма как да си поверя момчето на тоя !
Ей, още съм бясна.

Скрит текст:
А ти, я кажи добри ли са парите от Геника ? Уреди ме и мене ! Kissing Heart

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 21:49 от rave

# 598
  • Мнения: 2 478
rave Много жалко... Половинката сподели, че го е прегледал внимателно, както и е видял изследванията му. Но ние не сме правили изследвания в Геника, ако това е бил ключа от раздразнение то му.

П. С. Сега се досещам защо половинката не ме взима с него при прегледите. Ако бях попаднала на такова отношение нямаше хич да си замълча. Аз съм подавала оплакване от обслужване в Токуда. Забавното беше, че имах проблем с ръката, та и служителите написаха оплакването вместо мен. Но аз имам моменти, в които много бързо паля и ако някой ми каже нещо, което не ми хареса може да стане много лошо.

# 599
  • Мнения: 4 097
Rave, защо не напишеш оплакване?

Преди години нашият преглед при Макки беше приличен, като изключим, че само обясняваше на мъжа ми, че трябва да го оперира преди опита.

Добре, че отидохме при Кацаров, който въпреки варикоцелето категорично забрани операция преди опита.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 13:59 от Charlotte_85

Общи условия

Активация на акаунт