МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 273
  • 789
  •   1
Отговори
# 30
  • Ловеч
  • Мнения: 328
СДИ не си спомням вече колко беше, то от последната спермограма и не разбрахме много, само, че нещата са плачевни и ни насочват към донор. Резултата е едно малко човече от първи опит и две двойки замразени.
Да Ви е живо и здраво.
Аз се отчаях, защото в Плевен не мисля, че имат добра апаратура, за да отделят тези, които са живи, все пак има 2%

# 31
  • Мнения: 223
СДИ не си спомням вече колко беше, то от последната спермограма и не разбрахме много, само, че нещата са плачевни и ни насочват към донор. Резултата е едно малко човече от първи опит и две двойки замразени.
Да Ви е живо и здраво.
Аз се отчаях, защото в Плевен не мисля, че имат добра апаратура, за да отделят тези, които са живи, все пак има 2%
Ох, не знам, ами ние сме с 0%. Опитът беше на косъм да се получи, имаше имплантация, дори бях започнала да правя и бузки, но спря да се развива. Много ми се иска да стигнем до инвитро, повече не ми се иска да правим ИКСИ

# 32
  • Мнения: 6 293
Има ли конкретна причина поради която ИКСИто те притеснява толкова много. То все пак позволява яйцеклетката да се оплоди от специално подбран сп.

# 33
  • Мнения: 223
Да, има. Още преди процедурата проведох разговор с ембриолозите и ми онясниха така: подбират специален сперматозоид, но подбран по тяхна преценка. Т.е. те го преценяват на външен вид, но Божетсвеното те не го виждат. Казаха, че дори да подберат такъв, че да оплоди, те не знаят дали ще се имплантира ембриона специално от този сперматозоид и дали ще издържи ембриона в утробата чак до 21-ва ГС. Те наистина подбират, но това не е естествен подбор, както се полущава при ин витро процедурата, където Я я опложда най-добрият. Излиза, че ин витрото е по-естествен метод за оплождане на Я спрямо качеството имам пред вид. Мисля, че трябва да подобрим показателите на мъжа до степен ин витро след като подадем документите по мъжки фактор.
Коментирайте... Ще ви бъда благодарна, ако ме светнете за нещо.

# 34
  • Мнения: 6 293
Здравей. Можеш да попиташ ембриолозите дали при яйцеклетка оплодена чрез нормално инвитро биха гарантирали че ще има имплантация и че ще се развие бременността до финал. Сигурна съм че ще получиш същият отговор както при ИКСИ. Нищо не се знае.
      За съжаление и  при нормално инвитро има и загуби и липса на имплантация....  И явно теорията за най-добрият и при него куца.
      Със тази теория съм съгласна само когато става въпрос за естествено зачеване. При него наистина сп. преодоляват различни бариери и само най-добрите успяват да оцелеят и да достигнат яйцеклетката. При никоя инвитро процедура обаче ги няма тези бариери. Това че ще сложат сп. в стъкленицата при Я  и ще го кръстят естествен подбор...
      Разбира се няма нищо по хубаво от това да подобрите резултатите преди процедура. Така и шансовете ви за успех ще са по-големи. Но не се отчайвай толкова ако отново се наложи ИКСИ. Ембриолозите си знаят работата. Имай им доверие.  Peace

# 35
  • Мнения: 223
Здравей. Можеш да попиташ ембриолозите дали при яйцеклетка оплодена чрез нормално инвитро биха гарантирали че ще има имплантация и че ще се развие бременността до финал. Сигурна съм че ще получиш същият отговор както при ИКСИ. Нищо не се знае.
      За съжаление и  при нормално инвитро има и загуби и липса на имплантация....  И явно теорията за най-добрият и при него куца.
      Със тази теория съм съгласна само когато става въпрос за естествено зачеване. При него наистина сп. преодоляват различни бариери и само най-добрите успяват да оцелеят и да достигнат яйцеклетката. При никоя инвитро процедура обаче ги няма тези бариери. Това че ще сложат сп. в стъкленицата при Я  и ще го кръстят естествен подбор...
      Разбира се няма нищо по хубаво от това да подобрите резултатите преди процедура. Така и шансовете ви за успех ще са по-големи. Но не се отчайвай толкова ако отново се наложи ИКСИ. Ембриолозите си знаят работата. Имай им доверие.  Peace
Изчаках помеделника да дойде и точно това направих. Звъннах и ми казаха, ин витрото се прави само при Нормозооспермия, а ИКСИ-то не се е правило само поради лошата спермограма, а гледат к възрастта на жената. Освен това каза, че ИКСИ-то е било по-сигурният начин и за оплождане на Я, и за бъдещото имплантиране на ембриона

# 36
  • Мнения: 6 293
Радвам се че си изясни въпроса и че няма да се тревожиш повече точно за това. Гледай просто да подобрите нещата колкото се може преди процедурата.  Peace
     

# 37
  • Мнения: 223
Момичета, измислих да отидем с мъжа ми на ирисова диагностика. И без това мислех да ходим на билкар, защото му давам билки, а не искам да допускам грешки с тях. Та май ще посетим диагностика в Плевен. Хареса ми това, че нищо не му се казва, искам да видя дали ще познае, че има безплодие при ММ. А ако познае, ще отида по други мои проблеми, които нямат нищо общо със забременяването.
В момента във вид на билки му давам Бабини зъби, Магарешки бодил, Жълт Кантарион и Мурсалски чай.

# 38
  • Мнения: 664
Момичета искам да правим ДНК фрагментация на ММ. Едно и също ли е със SDI теста? И къде в Пловдив е по-добре да го направим, в Геника или в Селена?

# 39
  • Мнения: 703
Здравейте ,

 Правихме микробиология с мъжи ми и на мен ми намериха уреаплазма ,а той беше чист( пихме антибиотици Доксициклин и Флажил и 2-мата)
Правихме контрола след 20 дни и аз бях чиста ,но на него му намериха някаква бактерия в големи количества(коята уж се получавала от пиенето на антибиотика) и му предписаха друх антибиотик.Консултирах се с друг лекар и ме посъветва да отида в др лаборатория и там да си пуснем микробиология.Въпроса ми е сега като той пие антибиотик от 2 дни може ли да си пусне микробиология или трябва да го спре и да мине време?

# 40
  • Мнения: 776
Трябва да мине време, на мен ми казаха поне 10-12 дена, а  един лекар искаше за по-сигурно след 20 дни.

# 41
  • Мнения: 703
А възможно ли е просто да е замърсена пробата и да няма тази бактерия. Затова искаме да повтори той микробиологията.

# 42
  • Мнения: 804
Здравейте ,

 Правихме микробиология с мъжи ми и на мен ми намериха уреаплазма ,а той беше чист( пихме антибиотици Доксициклин и Флажил и 2-мата)
Правихме контрола след 20 дни и аз бях чиста ,но на него му намериха някаква бактерия в големи количества(коята уж се получавала от пиенето на антибиотика) и му предписаха друх антибиотик.Консултирах се с друг лекар и ме посъветва да отида в др лаборатория и там да си пуснем микробиология.Въпроса ми е сега като той пие антибиотик от 2 дни може ли да си пусне микробиология или трябва да го спре и да мине време?
На приятеля ми му назначиха около 2 или 3 сидмици след като спре антибиотика- имаше...гарднерела и стрептоко.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Сега, когато е започнал приема на антибиотик и да има бактерия и да няма, резултатът от изследването няма да е верен, затова се изчаква поне 10 дни. При съмнение е трябвало да повторите изследването преди да започнете лечение.

Последна редакция: пт, 12 апр 2019, 22:20 от Мариелката

# 44
  • Мнения: 223
Момичета, моля ви да ме светнете по един въпрос...
Кога се прави Микроделеция У хромозомата? Имаше нещо PCR  изследване на ММ и отне десетина дни и се чудя дали това всъщност е едно и също. При какви случаи се прави това изследване?

Общи условия

Активация на акаунт