eBay – 99

  • 38 759
  • 676
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 15 541
Писали сме и преди – тракинг-ът в повечето случаи не работи за пратки до UK. Много е възможно купувачът да е получил стоката, но да лъже, че не е – за съжаление, има и доста нечестни хора в eBay.

Ако срокът за доставка изтече, ще трябва да му върнеш парите. Peace

# 31
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 718
Тези подробности не ги знаех. Sad
Окей. Аз ще му върна парите, а на мен пратката кой ще ми върне? По тракинг се вижда, че е изпратена.

Последна редакция: пт, 05 апр 2019, 19:24 от Лолита

# 32
  • Мнения: 6 845
Здравейте, малко ми е глупав въпроса, но за първи път поръчвам от ибей. При проследяване на пратката ми излиза това:
Скрит текст:
означава ли това, че пратката е в пощата и не е спряна на митница или не е гаранция?

Пристигнала е в международна разпределителна и оттам са я изпратили на пощальоните. Или ще ти я донесат лично или ще получиш известие да си я вземеш от пощенският ти клон. Може би в понеделник, ако не си получила днес известие. Ако е за митница ще пише, че е изпратена на митница, но в случая 1900 са пощальоните.

Писали сме и преди – тракинг-ът в повечето случаи не работи за пратки до UK. Много е възможно купувачът да е получил стоката, но да лъже, че не е – за съжаление, има и доста нечестни хора в eBay.

Ако срокът за доставка изтече, ще трябва да му върнеш парите. Peace

Не само, че има боклуци в ebay, а и от съпорта са пълни нещастници и сега с цялата си наглост ми изпратиха да попълвам анкета дали съм доволен от съпорта.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 15 541
Тези подробности не ги знаех. Sad
Окей. Аз ще му върна парите, а на мен пратката кой ще ми върне? По тракинг се вижда, че е изпратена.

Няма как да си я получиш обратно, ако вече е при купувача, какъвто вероятно е случаят.
Има вариант да пледираш пред "БГ-Пощи" за обезщетение, но не знам как стоят нещата в тази насока. Нека някой друг се включи с инфо.

# 34
  • Мнения: 6 845
Ако е препоръчана пратка не трябва ли да има обратна разписка? Ако има обратна разписка с нея може да се пледира, че е доставена. Тракингът какво показва?

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 15 541
Ако "Обратна разписка" е "Известие за доставяне", то това си е странична услуга, която се доплаща. Не е автоматично включена, дори пратката да е препоръчана.

Пък и дори да беше, нали се сещаш, че ще мине сума ти време, преди от "БГ-Пощи" да успеят да предоставят въпросния документ? Simple Smile Аз поне знам, че май не става бързо. Дотогава кейсът ще е затворен 100 пъти и купувачът ще си е получил парите.

# 36
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 718
Имам само касова бележка, на която пише тракинг номер. Обратна разписка нямам. Предполагам, че това допълнително оскъпява услугата.

# 37
  • Мнения: 6 845
Мисля, че с малко я оскъпява. А тракинг номера може ли да го проследиш?

# 38
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 718
От пощата ми казаха, че се пуска рекламация. Проследяват какво се е случило и от 1 до 3 месеца ми възстановяват пощенските пари и тези на пратката.
Тракинг номера го проследявам, докато напусне България. От там нататък нищо.

 

# 39
  • Мнения: 6 845
Значи те все пак имат начин да проследят какво е станало с пратката.

# 40
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 718
И аз си мисля, че би трябвало да има начин, да. Защо иначе ще я пускам с тракинг номер и ще доплащам 4 лв. Ето така доказвам, че съм я изпратила. На какво основание ще вземат пари от мен?

# 41
  • София
  • Мнения: 3 162
Лолита влез в сайта на пощите на държавата за където е пратката и там се опитай да я проследиш.
Често пращам за Германия и проследяването в БГпощи е до напускането на страната.

# 42
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 718
Проверявам и с 17track, но е същото. Ще проверя и в английските. Благодаря за съвета. Simple Smile

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 194
Добре е да разгледате назад в темите.Подробно съм описала сагите си с БГ пощи.Обещетението им е максимално до 100 лв.След чакане около 4 месеца и един топ молби.И да повторя за хиляден път БГ пощ и нямат договорни отношения с UK затова плащате на вятъра,не може да проследите нищо  и нищо не можете да докажете.

# 44
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 718
Писах на купувачката.  Каза, че е получила пратката. Благодари за бързата доставка и чудесния артикул. Много е доволна. Blush И аз съм доволна. Излишно се тревожех. Трябваше първо на нея на пиша.

Общи условия

Активация на акаунт