Селска къща – поглед към малките детайли (продължение)

  • 53 297
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 050
Записвам се да следя, защото си мечтая за такава къща Simple Smile

# 16
  • Мнения: 191


Гледам оферти от началото на зимата, и се чудя дали да купуваме стара и да я ремонтираме, или покупка на  парцел и строеж, което ми се вижда доста ангажиращо, отколкото първия вариант.........

Пред същата дилема бяхме, обикаляхме  и оглеждахме в близките села . Само ,че пазара  на имоти е страшно скъп .Искаха ни луди пари за стари , керпичени къщи които трябваше да се събарят  . А по-съвременните пък без вътрешни бани , съответно пак не става без да се достроява  и става дълга и широка .Та предпочетохме да преустроим съществуваща постройка , която е до наследствената къща на ММ . Няма да бързаме , ще гледаме да сме готови догодина по това време . Иска ни се да ни стане постоянен дом .Явно на тези години вече  ни влече селото и спокойствието .

# 17
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 002
Аз осъществих мечтата си преди 4 години. Купихме си място на 50 км. от София и построихме къща. Всеки уикенд сме тук, а от май- юни живеем постоянно и пътуваме всеки ден на работа в София.  Не съжалявам нито за миг за това и не ми тежи пътуването. Тук се зареждам с енергия както никъде на друго място. Радвам се, че запалихме и наши приятели, които купиха и започват да строят около нас.

# 18
  • Мнения: 1 918
Хайде и аз тук. Ние се опитваме да пооправим къща и двор на село, къщата е горе долу добре, само на една стая ще правим лек ремонт и смяна на мебелите. Двора обаче е друга работа. 2 декара, от които 10 реда лозе. С него се мъчим от две седмици. Много, много работа докато успеем да влезем вътре и да започнем да режем. Лозичките са пуснали по 5 метра клони, които са се оплели в короните на дърветата до лозето, които са се оплели в едно отвратително увивно растение Grinning приказно, нали. Нооо, изчистихме почти цялата тази гадост, а 90% от лозите са живи за мое учудване. Иначе сега сея и цветя. Всякакви и навсякъде Grinning Ще кача снимки след като отида тези дни.
Много ми е трудно със съседските кучета. Съседите имат около 40-50 псета и те ровят под мрежата и влизат в двора ми. Хранят ги рядко, за сметка на това с големи кокали и черепи от крави и др. добитък и съответно тези кокаляци са навсякъде из нашия двор Sad та и чужд боклук събирам.. Трябва да сменим мрежата на няколко места, но ще стане в следващия месец. Дотогава ще чистя, ще псувам и ще се надявам да не ми съсипят цветята. Успех момичета!

# 19
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 198
Цоп и аз тук. Предстои ми реновиране на фамилната ни къща в Троянският балкан, строена е набързо (след отчуждаване) и е адски неудобна. Сега вече не ми е толкова тежко да я посещавам и е време да я направя удобна за нас. От старата тема вече почерпих идея - за външната чешма, ще следя и тази тема за помощ в тази нелека задача.

Чудя се за проектантската фирма, която да направи по-добър проект на жилищната част, а може и на целият терен. Може ли да ми препоръчате някоя, желателно в Троянския( или Ловешкия) район?

# 20
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 002
Ето и малко снимки от мен.
Малко по-различно осветление на терасата ни.

Това бяха много стари скринчета, които направих така с декупаж

А това е любимата ми селска кухня.

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това са малко миналогодишни снимки от нашата къщичка - малка вила на 37 км врата до врата от апартамента ни в София Simple Smile Взехме си я преди 2 г, беше първата и единствена, която гледахме и то я гледахме в сняг средата на януари, но така ми хареса, че въобще и не погледнахме други (сега трезво осъзнавам, че можеше да погледаме още... но все така не съжалявам). Поисках я на инстинкт, просто ми харесваше усещането там - и явно не сгреших, защото и досега ми е безкрайно релаксиращо да ходя там, имаме добри съседи и цялостно ме радва безкрайно. Кроя планове това лято да живея 2 месеца там (домашните ще са приходящи, те не искат) - пък ще видим Simple Smile
Продължава да има много работа по градината, но това си е работа за години, така че гледам просто всяка година да правя нещо ново. Имаме млади плодни дръвчета, миналата година някои от ябълките дадоха плод, насадих си и дряново дръвче. Тази година съм на вълна цветни храсти - повечето си откраднах от издънки от храсти покрай къщи и покрай блоковете в квартала, само магнолията си я купих и сега горещо се моля да вземе да се прихване (има много в тоя край, ама пак си е капризно растение). Цветята ми ги отглежда свекърва ми - аз само луковици садя, ама в кошнички, че иначе сляпото куче пирува и една не оставя... надявам се кошниците да го спрат.
Вчера преполових проекта си за повдигната леха и нямам търпение да я тествам Simple Smile Утре пак отивам - и вероятно ще отбележим вече второто барбекю за сезона, макар че още не сме пуснали водата (ВиК ни съветва да изчакаме до началото на април, когато вече няма да има опасност от замръзване). Но имам течаща водосборка през градината, така че това не ни пречи.

Скрит текст:





Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 12:48 от AnMary

# 22
  • Мнения: 191
Пипилота, страхотно е- терасата  и кухнята ! Обожавам дърво и старинни мебели .
Хедра, страхотно местенце сте си избрали ! Няма да се изненадам ,ако си се пренесете там за постоянно. Нищо не е разстоянието , когато имаш на среща  тишина, спокойствие ,релакс ,природа.

Как си мечтая  и аз така , да си се установим постоянно .Но пусто , имам някакви страхове , дали ще свикна - с ежедневното пътуване, поотдалечена от града .Никога не съм имала село, малко ми  е притеснено .Предполагам ще стане постепенно , щом си създадем всички удобства .

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 11:22 от котана

# 23
  • Мнения: 6 584
Hedra,  много уютно изглежда вашето местенце! А пътека ти е мечта:) Очаквам някое горско джудже да се появи около боровете. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 050
Хедра, прекрасно местенце ! Просто излъчва спокойствие и уют Simple Smile

pipilota6 - кухнята е чудесна !

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Как си мечтая  и аз така , да си се установим постоянно .Но пусто , имам някакви страхове , дали ще свикна - с ежедневното пътуване, поотдалечена от града .Никога не съм имала село, малко ми  е притеснено .Предполагам ще стане постепенно , щом си създадем всички удобства.

Моят мъж никога не е имал село и също като теб си мечтае за постоянно да живее в гората Simple Smile Аз обаче съм имала и макар че никога не сме били там зимата, знам достатъчно, за да съм изключително практична в това отношение - селската (или планинска, както е при нас) къща е нещо прекрасно от април до октомври. През останалото време за мен апартамент в града Simple Smile Или трябва да е от тези къщи, които са по над 100 000 евро и имат абсолютно всичко... а това е далеч по-трудно изпълнимо.

Само да кажа за тези, които си мислят, че ако е близо до София, непременно е адски скъпо - не е вярно, намират се къщи за прилични пари, в диапазона 25-30 000 евро може да се купи къща, която става за живеене и е на макс 50 км (нашата е на 20 мин от метростанция, ама ние живеем точно в другия край на София и затова ни е по-далечно разстоянието - за хората около въпросната метростанция би било под 20 км). На нашата не се налагаше да се прави нищо вътре освен козметичен ремонт латекс и сложихме ламинат върху дюшемето (защото беше намазано с онази ужасна старовремска червенокафява боя и ламинатът беше по-лесен от циклене и т.н.). Сложихме и плочки на терасите, че бяха на циментова замазка. Втората година направихме кухнята. Всичко останало си го имаше вътре - вода, баня-тоалетна, бойлер и т.н. Вярно, че е мъничка къща, но ние такава искахме да е лесна за поддръжка и е напълно достатъчна за нас и кучето Simple Smile

Не става за постоянно живеене обаче, защото пътят до там не е най-прекрасен и защото, за да не замръзва зимата, трябва да се разкопаят тръбите и да се изолират и да се направи проект за отопление извън печките на дърва. Т.е. може да се направи, но за момента не си струва вложението в нашата ситуация. Ще видим как ще мине живеенето там това лято и ще мисля нататък.

# 26
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 002
Скрит текст:
Или трябва да е от тези къщи, които са по над 100 000 евро и имат абсолютно всичко... а това е далеч по-трудно изпълнимо.


hedra , не съм съгласна с теб. Ние купихме мястото и строихме. Имам всички удобства в къщата. Обитава се целогодишно. /Не можеш да си представиш какъв кеф е на Коледа и Нова година/. Направихме печка с водна риза, която топли навсякъде. Имам миална, пералня и нищо не ми липсва, а не ни струва 100 000 евро.

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Ние купухме стара каменна къща в едно планинско село в Троянския балкан.Първата година се видяхме в чудо.
Изхвърлихме поне 5 камиона боклук,
Къщата е голяма,двора е малък.
Дворът го направихме с тротоарни плочи и една малка градина с цветя-само многогодишни.Сложихме устройство против влечуги и гризачи.
Първо извикахме майстор да види покрива и да смени улуците.
После майстори да направят дренаж ,за да се отървем от влагата на първия етаж.
Трудно е да намериш местни майстори.Едните си ги доведохме от Търново,едните от Варна.
Сменихме дограмата.Дърводелец намерихме в селото.
Запазихме вътрешните врати-100 годишни дъбови врати са.Не са мръднали.Лакирахме ги няколко пъти.Има немиришещи,бързосъхнещи лакове.
Сменихме ел.инсталацията.
Селото има канализация  и къщата също ,сменихме тръбите.
Дюшемето на втория етаж го запазихме и лакирахме.
На първия етаж,който не е приземен,пода беше направен с камък,който запазихме.
И нашето стълбище е външно.Но ние направихме на всеки етаж баня,тоалетна и кухня.
Все още работим по къщата.
Съгласна съм с Хедра,че зимата е по-трудно.
Падне сняг-спират тока.Може и за 2 дни.Това просто ме изнервя.
За отоплението-имаме камина и печки с дърва.
Ама като няма ток не можеш да пуснеш ни бойлер,ни пералня,ни телевизор.

# 28
  • Мнения: 2 170
Момичета, приемате ли нови членове?

Много хубава темичка изглежда!🙂
Ние все още нямаме собствена вила, но има време да се сдобием с такава , млади сме още. При всяка възможност паля джапанките към вилата на родителите ми. Почивам си истински , без да има какво да ме натоварва. Вилата е голяма , с няколко декара двор . Излъчва голямо спокойствие и има уединение(точно пред една горичка е ). Намира се близо до Своге.
Понякога ходим и до вилата на свекърите , но тя е много далеч от София и не ни е толкова удобна. Намира се във близост до Велинград , но е наистина добре направена .

Живеем в чужбина и като се върнем едно от първите неща, които правим е да отидем и да отпочинем на някоя от вилите.
Намислили сме като спестим още малко да си търсим вила , някъде на спокойно място , но не на повече от 70-80 км от София.
Имате ли някакви предложения за дадена местност, като цените да не са от порядък 150 000£ .Надявам се срещу 50 000£ да намерим нещо прилично. Съгласна съм и само парцел , а пък ние да си строим , даже като че ли тази идея ми допада повече.

# 29
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 002
АлексМ 50 000£ са доста пари за парцел за вила, освен ако не търсите нещо в Бояна, Симеоново или Драгалевци.
За тези пари може да си направите чудесна вила.

Общи условия

Активация на акаунт