Забременели след ин витро - Тема 45

  • 66 019
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 77
Аз естрофема го спрях към 9-10 седмица и няколко дни и утрогестана. И двете ги спрях по схема.
Благодаря за информацията. Много интересно с този естрофем!! Преди 2 дни ходих при моята докторка и я попитах докога ще го пия този естрофем и тя каза, че до 12-та седмица. Като гледам повечето го спират много по-рано. Май ще потърся и друго мнение...

# 31
  • Мнения: 6 533
И аз го спрях в 6гс. Лекарите си имат различна практика, затова така става.

# 32
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз естрофема го спрях 6г.с.

# 33
  • Мнения: 6 533
Да вметна само,че тези дето пишем за ранно спиране сме били в една и съща клиника 😁

# 34
  • София
  • Мнения: 10 642
Да вметна само,че тези дето пишем за ранно спиране сме били в една и съща клиника 😁
Че и при един лекар Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 902
Аз ще се включа от друга клиника. Спрях естрофема в 9та, кринона седмица по-късно от раз. Бях ЗЕТ:)

# 36
  • Мнения: 19 687
Да вметна само,че тези дето пишем за ранно спиране сме били в една и съща клиника 😁
Че и при един лекар Simple Smile
Аз не съм при същия Simple Smile

# 37
  • Мнения: 52
Много ви благодаря момичета! Сега се върнах от преглед за второ мнение по моите въпроси и специално за естрофема ми каза, че ще го спра в 12-та седмица, защото тогава плацентата вече поема производството на хормоните и няма смисъл от допълнителен прием. Явно се презастраховат - нали след ин витро сме уж “по-специални” Simple Smile леко бременеене на всички желая!

# 38
  • София
  • Мнения: 10 642
Працентата произвежда прогестерон.

# 39
  • Мнения: 388
Плацентата произвежда и хормони от групата на естрогените, в това число и естрадиол. 😊

# 40
  • София
  • Мнения: 10 642
Прогестерона е важния

# 41
  • Мнения: 388
Не съм казала,че не е важен 😊

# 42
  • София
  • Мнения: 10 642
А всъщност естрогените започнат да се отделят  от плацентата в края на бременността и ролята им е да предизвикат маточни контракции.
Та довода, че естрофема се спира в 12 седмица, защото плацентата ще почне да го произвежда  изобщо не е верен.

# 43
  • Мнения: 388
Съжалявам,но не мога да се съглася,че само това е ролята естрогените. 😊 Достигат пик на синтез в края на бременността,но в началото участват в растежа на матката, като това е една от ролите им. Както и да е явно доктора има своите доводи.

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 22:50 от avlito

# 44
  • София
  • Мнения: 2 051
За кървенето може да се бие инжекция пролутон депо или Прогестан,  след моя кръвоизлив преминах на 1 Прогестан + 1 кринон. 

Общи условия

Активация на акаунт