Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 87 189
  • 757
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 715

Sign Exclamation За въпроси относно откриване на детски парти център и магазин за дрехи втора употреба, моля прочетете предишните теми!

Sign Exclamation Библиотека



Старата тема 24 - https://www.bg-mamma.com/?topic=953249

# 1
  • Мнения: 14 715
Позволих си да пусна нова тема,дано няма проблем.
Следя ви отдавна,защото и аз съм в търсене на идеи.
Успех на всички! 🌺

# 2
  • Мнения: 2 683
Благодаря за темата.
Идеята за кученцата е интересна, но последното мнение по темата не бива да се пренебрегва.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А не трябва ли наистина да има ветеринар? Някои кучета ги приспиват, за да ги подстрижат. Това без доктор нямам как да стане.

# 4
  • Мнения: 10 514
Ветеринар - не, но в комбинация с зоомагазин, ще се получи чудесно. Кучета не съм виждала да приспиват за подстрижка, само котки. При всички случаи, ще й трябва още един сътрудник-помощник с курс, да знае как да държи животното. Един човек няма как да държи и да подстригва едновременно, освен ако собственика не се предостави доброволно да държи, но и там се иска технически познания. Ноу-хау... Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ветеринар - не, но в комбинация с зоомагазин, ще се получи чудесно. Кучета не съм виждала да приспиват за подстрижка, само котки. При всички случаи, ще й трябва още един сътрудник-помощник с курс, да знае как да държи животното. Един човек няма как да държи и да подстригва едновременно, освен ако собственика не се предостави доброволно да държи, но и там се иска технически познания. Ноу-хау... Simple Smile

Нашето го преспиваха, бретон шпаньол.

# 6
  • Мнения: 10 514
А, защо го приспиваха? Интересно ... Не е някаква дребна порода, да кажеш шавливо...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А, защо го приспиваха? Интересно ... Не е някаква дребна порода, да кажеш шавливо...

Много е шавливо. Имаше енергия за 10 кучета, на едно място абсурд да го задържиш повече от минута.

# 8
  • Мнения: 6 887
Е, стига де. Ноу хау за държане на куче?

# 9
  • Мнения: 1 404
Моите Йорките не са ги приспивали, само са ме питали дали са агресивни, защото агресивни кучета не обслужвали. Да не би затова да се иска ветеринар? Заради агресивните кучета.

Аз още не съм звъняла да питам за курса, днес ММ е рожденник и не ми остана време.

Относно държането на кучета, според мен си е до усет и отношение, едва ли се учи човек как да предразположиш кучето, как да му говориш спокойно. Мисля си, че всичко е до отношение спрямо животното.

# 10
  • Мнения: 5 508
Малцина биха се съгласили да им се приспи животното за една подстрижка, освен ако животното не е в окаян вид.
Все пак упойката здраво вреди на органите и трябва да се прави само при голяма нужда.
Отделно няма как приспано куче да бъде подстригано според стандарта за породата. Да бъде избръснато или да се махнат разни заплетени фитили - да, но тези неща повечето стопани могат да ги направят и стопаните вкъщи, където животното ще е спокойно.
Кучетата, които се нуждаят от отличен вид за състезание са достатъчно добре дресирани за да изтърпят голяма част от стоенето мирно докато ги оформят.
Човек с ветеринарно образование е нужен ако се продава и използва специализирана козметика. Да речем от въпросния човек, за който споменах в предната тема, разбрах че повечето козметики с катран са забранени за свободна продажба в Турция, били са и в България преди няколко години, та се чудеше дали и сега е така.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами не, не е било в окаян вид, напротив. Просто така процедираха при нас, ние и за това го подстригвахме веднъж на няколко години.
В случая за обучени животни не говорим. Те и тези, ходещи по състезания едва ли се постригват при всеки фризьор.

# 12
  • Мнения: 10 514
Е, стига де. Ноу хау за държане на куче?

Ами ако нямаше ноу-хау за тая работа, нямаше да се предлагат такива услуги, нямаше да има и курсове, ами всеки щеше да се сдобие с една зоо-машинка за подстригване и да си освежи животинчето. Има си как. Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 1 434
Момичета, чета в една група за работа, че доста студенти, но и ученици търсят почасово такава, когато не са на училище.
Как седи въпросът с наемането им на работа? Осигуровки?

# 14
  • Мнения: 479
Здравейте! Ами може да се работи като промоутър почасово, за кампании като пускат Кока кола и тн, но не мисля дори съм почти сигурна, че осигуровки не вървят. А ако става въпрос за малък град може и сервитьорка без да има 18г. А за студентите всичко почасово. И в лидл познавам студенти, които работят по 4 часа за 280лв. Познавам и студенти, които работят на пълен работен ден , но не са редовни на лекции и тн. Различно е, гледайте в джобса.

Общи условия

Активация на акаунт