Боледуване на децата ни - тема 65

  • 38 790
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 445
Доста пъти е пукал тъпанче моят син в следствие на серозен отит, но никога до сега не сме изследвали секрета и не знам, колко време отнема изследването. Обяснението, което съм получавала е, че имало смисъл да се взима секрет, ако непосредствено след спукването на тъпанчето сме в кабинета. Иначе се замърсявал секрета.
37,2 аз лично не смятам, че е висока температура.

# 631
  • Мнения: 2 532
Не знам и аз. Като е здрав, не съм мерила температура по това време на деня... Може и да е нормална. Чаках пустиня секрет, за да обсъдя с лекаря. Иначе най-много да отнесе нов антибиотик на сляпо🤯

# 632
  • Мнения: 35 069
Моето дете днес доста често пишаше. В момента лекувам доста упорита и гъста хрема и кашлица. Не го лекувам с антибиотик в момента. Според вас , има ли смисъл да пусна утре стерилна урина за това често ходене по малка нужда?

# 633
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Пеак,да не е настинало детето нещо и затова да пиша често.
Палитре,това за мен не е висока Т.

# 634
  • Мнения: 8 174
Палитре моя като малък често страдаше с тези уши. В Токуда сме им купили поне двете врати на кабинета.
Лечението в голяма част от случаите траеше дълго време. Пил е АБ -14 дни. Сменяли са му АБ. Но ако детето е весело и бодро не мисля че температура от 37.2 трябва да те притеснява.
Моето дете днес доста често пишаше. В момента лекувам доста упорита и гъста хрема и кашлица. Не го лекувам с антибиотик в момента. Според вас , има ли смисъл да пусна утре стерилна урина за това често ходене по малка нужда?
Не знам дали е момиче или момче детето. Но при момичетата както и при жените цистита е често срещан. Аконне те затруднява пусни една стерилна за твое спокойствие.

# 635
  • София
  • Мнения: 7 276
Ако се притеснявате от цистит заради често пишкане, отидете на детски уролог да погледне детето на ехограф - там се вижда най-добре (ние имаме опит с младежа). Стерилна урина може да ви назначи и урологът. При нас е имало случай на чисти резултати от микробиологията, но пак му назначиха АБ за лечение заради нещо, което видяха на ехографа. Иначе дават и разни лекарства от тези на растителна основа. А може просто и да е настинал и затова да ходи често до тоалетна (и това ни се е случвало).

# 636
  • Мнения: 2 532
Благодаря за мненията, момичета!
За честото пишка е наистина може да е от настояването. Моята щерка така я разбирам кога започва да се разболява - или ми се събужда през нощта да пишка, или се напикана директно🥴

# 637
  • Мнения: 35 069
Момче е детето ми. Предполагам е настинка ама се чудя дали нещо попвечее ще излезе ако пусна урина.

# 638
  • Мнения: X
За микробиология на нос и очи на нас ни отнема около 4 - 5  дни, мисля 4 дни минимума беше. Но не съм сигурна дали е същото. Иска се време да се изолира бактерията.

# 639
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Пеак,не знам дали ще покаже нещо.
Палитре,и моя беше така.Започнеше ли да се разболява и ставаше през нощта или се напикаваше директно.

# 640
  • Мнения: 5 920
Ето от това сиропче съм много доволна, за деца над 1 г.е :
https://apteka.framar.bg/30026547/уринал-сироп-150-мл-валмарк

Разбира се, предполагам, че ако е в по-голяма степен проблемът, изследването е наложително, но аз съм давала и без изследване, помагал е още на втория ден.

# 641
  • Мнения: 35 069
Аз носен секрет му пуснах в понеделник защото имаше гъст секрет. Трябва днес или утре да излезе резултат. Ще погледна сиропа и към 9 ще се свържа с педиатъра му.

# 642
  • Мнения: 2 532
Чист излезе секретът. Утре ще пуснем за всеки случай кръвни изследвания заради леката температура надвечер.

# 643
  • Мнения: 35 069
И урината на синът ми излезе чиста.
Чакам носния секрет. Там не са добре нещата

# 644
  • Мнения: 496
Моя син е 6 ден на Сумамед. Появи се диария. Днес преди обяд акаше на всеки час. Следобяд разреди малко. Жизнен е, пие течности и се храни добре. Личната каза да давам антибиотика още заради Стрептококите. Ще откача вече.

Общи условия

Активация на акаунт