Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 42 430
  • 760
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Преди два месеца сложих спирала Мирена. Оттогава обаче имам непрекъснато зацапване, което ту се увеличава, ту намалява. Непрекъснато съм с превръзки.
Сложих спиралата с цел да държи лигавицата изгладена и да не се образуват полипи, защото няколко пъти ходя на кюртажи и оперативни хистероскопии.
Нормално ли е това продължително зацапване?

# 286
  • София
  • Мнения: 2 521
Преди два месеца сложих спирала Мирена. Оттогава обаче имам непрекъснато зацапване, което ту се увеличава, ту намалява. Непрекъснато съм с превръзки.
Сложих спиралата с цел да държи лигавицата изгладена и да не се образуват полипи, защото няколко пъти ходя на кюртажи и оперативни хистероскопии.
Нормално ли е това продължително зацапване?
В темата за тази спирала съм чела, че ДА.

# 287
  • Мнения: 63
Здравейте. Ноември месец след преглед, който бях назначила заради възпаление, ми беше казно, че трябва да се подложа на хистероскопия. Не помня как точно нарече петното, което видя гинекологът. Насочи ме към лекар, той ми обясни че се прави под пълна упойка, настаняват ме за ден в болница. Другата седмица може да се направи. Прилагам снимки. Да, но към момента имам направление от личен за гинеколог + цитонамазка. Въпросът ми е дали да направя манипулацията, а после да си отида на преглед и да се направи цитонамазка или да се възползвам и да се допитам до друг + цитонамазка преди евентуалната операция. С личния не съм го обсъждала. Не съм имала промени в цикъла. Моля за мнение. Благодаря.


# 288
  • София
  • Мнения: 612
От снимката не мога да определя дали е така, но лекарят е написал, че е видял полип. За категорична диагноза и евентуално отстраняване на полип се прави хистероскопия в първите чисти дни след менструацията, но не по-късно от 10 дни от началото на цикъла. Не пречи да си ползваш направлението и да отидеш на друг лекар, хем ще му поискаш второ мнение. По принцип при полип не е спешно да се прави хистероскопия.
За самата манипулация в много болници приемат и направление 7 по ЗК (за хоспитализация), та би могла да си вземеш такова от ЛЛ и да спестиш някой лев от общата цена. Конкретно за Софиямед мога да кажа, че с направление се плаща 540 лв., без направление е повече, но не знам колко.

# 289
  • Мнения: 448
На мен също ми  предстои хистероскопия поради полип. Отидох и на второ мнение, потвърдиха. Полипите не трябва да се държат, където и по тялото да се намират. Те преминават в ракови образования, за разлика от миомите. За това всички лекари, с които съм говорила, са категорични.

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
На мен първо ми правиха цитонамазка и след като са готови резултатите, гинекологът ми издаде направление за болница.

# 291
  • Мнения: 63
Питала съм трябва ли направление от личен, казаха че там ще ми извадят нужните неща и сумата беше между 350 и 400лв. Ако наистина е полип явно по-добре да не отлагам, но пък месец има ли значение. Цитонамазката преди манупулацията или след нея е по-добре, и би ли дала полезна информация или няма отношение?

# 292
  • София
  • Мнения: 612
Не мога да ти отговоря на въпроса за цитото. Един месец отлагане не мисля, че ще е от значение, разбира се, ако лекарят не е казал нещо различно.

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Аз и двата пъти не съм плащала нищо. След като е с направление, какви са тези цени?
При мен отлагането беше 3-4 месеца,тъй като нямаше начин да отсъствам от работа.

# 294
  • Мнения: 9 569
На мен ми казаха, че хистероскопията не се поема от ЗК. Тя поема към 300 лв. като  за кюртаж, останалото си го доплащаш.

# 295
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Два пъти съм правила хистероскопия, платих само за престоя, в две различни болници.

# 296
  • Мнения: 448
Мисля,че се плаща и за избор на екип, но аз съм с фонд и се надявам да поемат. Относно цитото,  лекарят ми взе при прегледа. Но пък първият, който видя полипа каза,че няма нужда щом съм правила юли месец. Така че зависи.
Няколко месеца не са проблем предполагам, просто не трябва много да се отлага. Аз лятото бях на 2 прегледа, никой не видя полипа. Сега го диагностицираха декември. Моята хистероскопия е на 10.02.

# 297
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Миналата година правих две хистероскопии в Пловдив, не съм платила нито стотинка. Единствено 10-15лв за 3 дни престой. Иначе аз стоях само един ден, но пътеката е 3 дни.
И за избор на екип не съм плащала, записвах се по телефона за дните, когато моят лекар е дежурен.

# 298
  • Мнения: 110
Поема се от касата, НО ако имате договорка или желание за конкретен лекар, се плаща избор на екип. Иначе я прави, който е на смяна.

# 299
  • София
  • Мнения: 612
Да, цялото хистеро ми го покри касата, допълнителното заплащане беше за избор на екип.

Общи условия

Активация на акаунт