Пробиотици - тема 2

  • 74 010
  • 158
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 095
Пробиотиците регулират стомашно чревния тракт и неговите функции. И ако дъщеря Ви е получила разстройство, то не такъв голям проблем, а естествена реакция. Важно е да сте наясно, че те (пробиотиците) живеят в симбиоза с нас и тяхното количество трябва да е достатъчно, за да нямаме проблеми. Ако са по-малко от необходимото, проблема е налице. Другото важно нещо е да се размножават нормално, а не само да ги вкарваме от вън. Това би означавало до живот да ги пием, а не е точно така. Т.е. трябва да изберем активни и живи пробиотици. Не знам на коя фирма какви са. Може би вие знаете. Но ми се струва, че това е което трябва да се търси при избора на продукт. Или друго яче казано - какво би се случило след като пием тези или онези. И отговора да наклони везните.

Честно казано, аз съм избрала и пия еднократно в година. Засега. Но не са от спряганите тук имена.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На мен ми изписа гастроентероложка да пия Омни Биотик стрес.Никак не ми се даваха 60 лв,но ги прежалих някак.И получих разстройство.Спрях го,пия си Лактобаланс и Вая.Направих си експеримент-на два пъти,когато съм била запечена,пих Омнибиотик.Ами разхлабва ме.Явно при мен действат пробиотиците.С тежък колит съм и постоянно ги пия.То май от по-евтините всичко съм изпила,повечето ми дават разстройство,но има и такива,които ми понасят.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 79
Здравейте! Извинявам се, но ми се струва, че е удачно да си направите изследване за хранителна непоносимост. Това може да Ви насочи към причината за колита и да се избегне непрекъснатия прием на лекарства. Можем да харчим парите си и за по-приятни неща в живота ни! Simple Smile
Весели празници!

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
О,правила съм си.Около година и нещо се храних само с ориз,картофи и пилешко,както и печени ябълки,защото и пшеницата,и маята ми излязоха силно положителни,също и царевицата,изключих мляко и всякакви млечни продукти.За цяла година и нещо нямах никакво подобрение.Сега чак хапвам същото,но ям и хляб,и сирене,понякога яйца,баница.И пак е същата работа.Колитът ми реагира на стрес,също и на лекарства.Последно се обостри много от антибиотици,карах тежка бронхопневмония,десет дни пих антибиотик,изписан от личната лекарка,вместо да оздравея се влоших,влязох в болница, натъпкаха ме с венозни вливания на антибиотици и вече трети месец съм с обосрен колит,при мен минават месеци докато поотшуми.

# 64
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 735
Здравейте! Извинявам се, но ми се струва, че е удачно да си направите изследване за хранителна непоносимост. Това може да Ви насочи към причината за колита и да се избегне непрекъснатия прием на лекарства. Можем да харчим парите си и за по-приятни неща в живота ни! Simple Smile
Весели празници!
Къде в Пловдив може да се направи тест за хранителна непоносимост? Аз съм със запек от 30   и повече години, но напоследък забелязах голям дискомфорт след млечни продукти, особено вечер, а аз много обичам и всеки ден консумирам краве сирене.

# 65
# 66
  • Мнения: 725
Мислите ли, че тези тестове за верни и реални?
Иначе във всяка една лаборатория може да си пуснете такъв тест за хранителни непоносимости.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не знам дали са верни и реални.Както казах-храних се година и нещо по резултата-нищо не се промени.Една лекарка ме насочи да ги направя,каза,че при много хора дори тежки заболявания минават като започнат да се хранят с поносими за тях храни.При мен нямаше ефект,а много се надявах.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 79
Най- добро реноме има имунологичната лаборатория на Александровска болница София. Допада ми и офертата на Бодимед. Има и много предложения, които са цифромания или не ми вдъхват доверие. Лабораторните тестове са IgG базирани и са реални лабораторни изследвания. Спорна е тяхната клинична значимост и практическо приложение. Като вариант - биорезонансна диагностика. При нея много зависи от лекаря, който я прави. Има много критики , но и привърженици. Въпрос на личен избор. Аз съм си правил и съм доволен. След толкова години съм се убедил, че няма вълшебно изследване или лекарство, което да ни излекува с магическа пръчка.

# 69
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Какво е мнението ви за този пробиотик?

След изследване за гърлен секрет откриха Стрептококова бактерия при дъщеря ми.
ЛЛ препоръча да пие поне месец от него.

# 70
  • Мнения: 31 379
Аз съм го пила.
Нито
То добро, нито лошо мога да кажа.

# 71
  • Мнения: 40
Здравейте  ,момичета.  Някоя  ползвала  ли е Montavit Astarte за баланса на чревната и вагиналната микрофлора  ? Ако може да споделите мнения  бих била много благодарна Relieved

# 72
  • Мнения: 10
Не знам дали са верни и реални.Както казах-храних се година и нещо по резултата-нищо не се промени.Една лекарка ме насочи да ги направя,каза,че при много хора дори тежки заболявания минават като започнат да се хранят с поносими за тях храни.При мен нямаше ефект,а много се надявах.
Всички хранителни непоносимости се дължат на липсата на правилната микрофлора на дебелото черво, т.е. има състоянието дисбактериоза. За да се възстанови микрофлората на дебелото черво са необходими няколко неща:
1. Да се направи предварително изчистване на дебелото черво, за да не се налага минималните количества пробиотични бактерии да се борят с 2 кг. от лошите.
2. Да се заселят живи пробиотични бактерии в дебелото черво от течни пробиотици с хладилно съхранение с къс срок на годност, просто защото бактериите живеят 4-5 месеца
3. Да се дава храна на бактериите /пребиотик/ поне 2-3 месеца, за да се размножават и да напълнят дебелото черво.
Преди време си купих с едно женско списание книгата Дисбактериозата - епиденията на 21 век на известен руски професор гастроентеролог и ми беше изключително интересна и полезна. Ако си възстановиш микрофлората най-вероятно проблемите ти ще изчезнат. Потърси тази книга и я прочети, ще ти е много полезна.

# 73
  • Мнения: 747
Искам да ви препоръчвам една не много известна българска марка пробиотици - proViotic. Наскоро ми се наложи да пия антибиотик и си взех от техните пробиотици, нямах никакви проблеми и даже ми се подобри перисталтиката, а по принцип не съм много редовна с тоалетната. В сайта им има достатъчно инфо с какво този пробиотик се различава от останалите на пазара. Дано да съм била полезна на някой.

# 74
  • Мнения: 31 379
Абе скъпичка са.
И дори и да ми подействат за така наболелия запечен проблем, след като ги изпия отново ще го имам.

Общи условия

Активация на акаунт