Пробиотици - тема 2

  • 73 950
  • 158
  •   4
Отговори
  • Мнения: 748
Това е линк към старата тема Пробиотици?

https://www.bg-mamma.com/?topic=349656

# 1
  • Мнения: 6 914
Споделете има ли някой, който да е успял с пробиотици да пребори Хеликобактер пилори.

# 2
  • Мнения: 184
За пробиотик не знам, но знам че сок от зеле убива Хеликобактера, защото сока от зеле нормализира и спомага за по-добър стомашен сок, който убива това нещо

http://zdravnaakademia.blogspot.com/2014/06/blog-post.html

# 3
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Абсолютно всички таблетки с т. нар. "пробиотици" са прост маркетингов трик. Докато стигнат до стомаха 99 % от бактериите умират, обезвредени от стомашни и слюнчени киселини, а останалите единични бройки докретали до стомаха, загиват там. Но вие си давайте парите за глупости, поне не вредят.
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/7043458

# 4
  • Мнения: 10 174
Извън всякакво съмнение най-добрият пробиотик е пробиотичната храна. Hands V

# 5
  • Мнения: X
Не мисля, че са глупости. Най-елементарният пример- след пиене на антибиотик, много от жените получават вагинални инфекции (гъбички), при мен се получава всеки път. Когато пия качествен пробиотик- никога. Аз съдя по себе си- по физическото си състояние и по резултатите след употреба- разбира се, всеки има правото да си мисли, каквото иска, говоря от собствен опит.
 В момента съм на ProFloraX, много силен пробитоик за есктремни ситуации. Не съм спирала да взимам пробиотик повече от година и след привършване, веднага сменям с друг. За храната подкрепям на 100%. Един добър режим, който спомага за стопирането на развитието на кандида, е незаменим.

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 10:13 от Анонимен

# 6
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Пълни глупости. Ако имате елементарни медицински познания, ще знаете защо. Няма как изкуствени бактериални колонии да превземат чревната флора, че даже и на вагиналната лигавица да повлияят Flushed. Освен ако не са с някакви магични сили.  Само някои антибиотици причиняват разпространение на гъбички, и то не при всички (зависи от състоянието на имунната с-ма в момента). Може би затова сте си внушила, че в единия случай имате проблем, а в другия не. Ако все пак се получи проблем - има достатъчно противогъбични препарати - локални и орални.
Но иначе, пак повтарям - не пречат. Макар че....и това не е сигурно:
https://lifestyle.bg/health/probiotitsite-mozhe-bi-ne-sa-bezobidni.html

# 7
  • Мнения: X
'Кафе с мед' ,  благодаря за мнението.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Да се запиша при вас и аз.
Свършиха ми проиотиците на Аквасорс и  няма кога да ходя до там да взема нови, мисля сега да взема Синкватон. Чудя се дали това е по-доре от Линекс форте.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 095
Педи 20 години на мъжът ми поставиха диагноза язва на базата на хеликобактер. Вече имаше два кръвоизлива и два престоя в Пирогов. Та от там му поставиха диагнозата и понеже беше преди 20 и малко години предписаното лечение беше за около 800,00 лв. Направете си сметка как ни се стори и дали веднага се метнахме да купуваме лекарствата. След два -три месеца ни препоръчаха Лесно начало на Аквасорс + ЕМК. Цената му беше около 130 лв. и го направи последователно два пъти.
За наша изненада го съкратиха от работа и влезе в болница, отново с болки в стомаха. Оказа се на нервна почва   при прегледа и в епикризата пишеше, че няма язва.

Изводите оставям на тези, които ще прочетат това. Kissing Face   Споделяла съм вече това и няма да пиша  отново.

# 10
  • Мнения: 1 976
Здравейте, от почти две години съм с непрекъснати вагинални инфекции. Откриват ми основно ентерококи и ешерихия коли. Тъй като ни предстои АРТ процедура, трябва да се излекувам, но вече повече от година и половина не мога. Нямам никакви симптоми- нито течение, нито дискомфорт, нито неприятна миризма. При съпруга ми също нещата са наред. По прегледите всичко изглежда идеално, но на микробиологиите излизат бактерии, а вече и липсващи лактобактерии. Изпих много антибиотици по антибиограми. После реших да спра. Слагах различни вагинални пробиотици, наскоро изхабих 24 апликатора с продукт, съдържащ млечна киселина, но пак не мога да възстановя средата. Отнова имам бактерии и отново липсват лактобактерии. Назначиха ми да приемам Лактофлор- пробиотик+ пребиотик. Имаше таблетки за смучене и капсули за пиене с вода. Аз купих капсулите. Продължавам и с останалите неща. Имам изписан и антибиотик, който не знам дали да пия.
Някой слблъсквал ли се е с подобно нещо и кой пробиотик е помогнал?

# 11
  • Мнения: 2 450
Здравейте искам да питам някой дали знае как се диагностицира дисбактериоза че имам подозрение за такава. Също така понеже познати на познати похвалили Нарине за дете което ходи на градина че спряло да боледува се зачетох в техния сайт и видах че освен орален прием за пресонална употреба  работят с някакви медицински центрове които предлагат директна имплантация в дебелото черво на тези пробиротици и това ми се струва че ще е по-добър вариант т.е по-надежден. Някой правил ли е има ли отзиви?

# 12
  • Мнения: 20 086
Нис, за чревна или влагалищна питаш?

# 13
  • Мнения: 2 450
За чревна Lemy

# 14
  • София
  • Мнения: 1 095
А защо трябва да се имплантират, като можеш да ги глътнеш? ImpОт любов към оперативните интервенции или искаш да подпомогнеш някой финансово?

Общи условия

Активация на акаунт