Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 99 653
  • 1 042
  •   1
Отговори
# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Здравейте!

И на мен ми предстои премахване на фиброаденом. Интересувам се колко дни болничен се полага за такова нещо?

Болничен за фиброаденом?🙈

# 31
  • Мнения: 43
Здравейте!

И на мен ми предстои премахване на фиброаденом. Интересувам се колко дни болничен се полага за такова нещо?

Болничен за фиброаденом?🙈

Толкова ли ми е странен въпроса?
След като има рязане не е ли нормално да ти дадат болничен поне докато махнат конците?! Или може би веднага след интервенцията трябва да “скоча” и да отида на работа...

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Здравейте!

И на мен ми предстои премахване на фиброаденом. Интересувам се колко дни болничен се полага за такова нещо?

Болничен за фиброаденом?🙈

Толкова ли ми е странен въпроса?
След като има рязане не е ли нормално да ти дадат болничен поне докато махнат конците?! Или може би веднага след интервенцията трябва да “скоча” и да отида на работа...

Това са чисто български мисли. На 48 час се къпех без лепенки с конци под душа с вода и сапун. Подобна интервенция налага една нощ в болница и един ден вкъщи, тоест да 2 дни болничен може да си вземете за Ваше спокойствие.
Друг е въпросът, че у нас винаги казват да не се мокри мястото до сваляне на конци, което е чиста глупост и пълно безумие. Но това няма как да го разберете, ако не сте видяли и други практики. Успех!

# 33
  • Мнения: 20 090
bebe_lina_rr, нямам представа колко дни болнични се полагат след тази хирургична интервенция, предполагам в болницата ще ти кажат, но ако ти се сторят малко, можеш да говориш с личният лекар да ти измисли нещо.

# 34
  • Мнения: X
Според мен всеки трябва да си слуша лекарите. Относно болничен - ако не се чувставаш добре, винаги личният лекар може да добави някой ден. Нека не забравяме, че такъв вид операция носи и емоционален стрес, с който всеки се бори по различен начин, и ако някой има нужда да почине повече, то не виждам защо трябва геройства излишно.

# 35
  • Мнения: 20 090
Или пък ако пък работата е свързана с вдигане на тежко например.
На мен от пунктирането на една възпалена киста ми стана лошо, добре, че ме караха с кола, после трябваше да си легна. Не, че ме е боляло толкова, колкото вероятно от стрес.

# 36
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
Много точно, не можеш да сравниш физическата работа с работа на компютър примерно, а и си е до организъм.

# 37
  • Мнения: 43
......а и си е до организъм.

Именно, че при всеки е различно - и емоционално, и физически.

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 09:19 от bebe_lina

# 38
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
Ох,аз усещам как започва пак да  ме обзема паника DisappointedПритеснявам се какво ще ми кажат.От една страна се успокоявам, защото тоя лимфен възел под мишницата го имам от почти три години и ако беше нещо лошо може би щеше да се види, предполагам.Обаче защо досега никой не му обърна внимание, минах биопсия на кистата миналата година, а сега най-вероятно ще ми направят и на него ,а може и да ми го махнат. Така и обаче никой не ми каза от какво се подува.Надявах се да е заради кистата и затова да се подува и спада,но явно не е. Вече от страх спрях и да се пръскам под мишниците PensiveПонякога усещам като парене и щипане, когато ми свърши цикъла се смалява, но не изчезва.

# 39
  • Мнения: X
Според мен отиди да го махнат, може би изобщо няма общо с млечната жлеза.

# 40
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
Да,на първия ехограф ми казаха, че е трета млечна жлеза, но минала година и тази бяха категорични, че е лимфен възел.Кофти е тук, че гинеколога можеш да си избереш, но тия които ти правят ехограф и мамограф са винаги различни и мненията им рядко съвпадат.

# 41
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
Здравейте, при мен всичко е без промяна от последните шест месеца, nodulo( възелче)7-3мм.,и лимфния възел,който идентифицираха като adenopatía 13-7 mm.Казаха ми,да не се притеснявам и че ако е нещо лошо е щяло да расте. Предложиха ми ако искам да го махнат, но ще реша октомври месец като отида на преглед. Цитонамазката ми е окей и всичко е точно HugПожелавам ве весели празници и са сте здрави и щастливи Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 1 343
Момичета, може ли фиброаденомът да се абсорбира или просто да изчезне?

# 43
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Момичета, може ли фиброаденомът да се абсорбира или просто да изчезне?
защо да не може? Все пак той е хормоночувствителен тумор и при промяна в организма на хормонално ниво е възможно.
Аз съм виждал случай - жена с фиброаденом, казали и операция, била е бременна, тя отказва операция.
Идва при нас, когато е спряла кърменето и фиброаденома го няма, после на следващ преглед пак го нямаше, а от изследванията е ясно видим, че преди го е имало.
Поздрави!

# 44
  • Мнения: 1 343
Това се чудя, че са ми видели фиброаденом на ехографа и то доцент, а сега двама лекари казват, че нищо няма...Благодаря ти много за отговор!

Общи условия

Активация на акаунт