Морска сватба - всичко, което трябва да знаем за нея

  • 9 079
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 75
lavolupteee Така се радвам, че се включи!!! Не можех и да си помечтая за по-детайлно описание. Точно така си го представям и аз! Благодаря ти за ценната информация!
Радвам се да помогна Simple Smile

# 16
  • Мнения: 35
https://m.facebook.com/Kibellabeach/
Може да погледнеш това плажче “Кибела”, намира се на северното черномерие в близост до Каварна... Случайно попаднах на тези снимки от сватба там- изглежда много романтично Simple Smile 
https://snimamte.com/2017/10/15/21542/

# 17
  • САЩ
  • Мнения: 471
Biserra, все едно си описала моята мечтана сватба на плажа. Точно така я описах снощи на приятеля  ми. В Б-я има страхотни местенца подходящи за целта, но ние живеем в САЩ и не ми се иска да карам семейството му да пътуват толкова далеч. Иначе Балчик ми е много любимо местенце, не съм сигурна къде точно правят сватби там.
Ако сватбата ти е към заведение или хотел на плажа, предполагам може да помолиш да заградят участъка зад вас или да пренасочват трафика от хора по заобиколен път. За около час-два (нямам идея колко точно трае една церемония) не би трябвало да е голям проблем.
Мен пък ме притеснява времето-дали няма да е прекалено горещо, да вали или пък да има много вятър. Трябва да има и някакъв резервен вариянт май. На мен ми се иска и хубава фотосесия на плажа, то това може да се направи и в друг ден ако денят на сватбата е мрачен примерно.
Успех с планирането на мечтаната сватба на плажа!!!

# 18
  • Мнения: 192
Flying_HiGh Здравей! Ние живяхме в Америка също, на остров Нантакет в щата Масачузетс и мечтата ми е инспирирана точно от начина, по който правят сватбите там... красота! Много хортензии, ритуал на плажа, плажни вълни в косите и вятър, който да ги вее, феерични рокли, всичко е леко и небрежно... далече от начина, по който ние го правим тук. След това купонът е на същото място, под построени за целта тенти... Показвам снимки от наши познати:


Всичко е прекрасно, но се оказва, че не е особено приложимо при нас или е страшно скъпо и трудно да се направи.

Ние се спряхме на Балчик. Церемонията ще бъде в Двореца, на арка на т.нар. Нимфеум. Като го видяхме на снимки, знаехме, че сме намерили мястото. Вярно, няма нищо общо с церемонията на пясъка, която искахме, но пък Двореца се намира точно над плажа, водата се вижда изцяло и кажи-речи идеята се запазва. Simple Smile
Понеже спомена фотосесия, мястото е прекрасно за целта. Огледахме го, като бяхме да запазим, и определено и самия Дворец и ботаническата градина са идеални за тази цел.
Иначе те предлагат и настаняване и има и добри ресторанти в непосредствена близост. Ние се спряхме на ресторант Корона за вечерята, буквално изглежда като част от комлекса, защото е лепнат за него.
Дотук всичко е добре, ще видим натам как ще протече останалото. Ако имаш интерес, понеже видях, че си споменала, че харесваш Балчик, мога да ти разкажа на по-късен етап, когато вече ще имам какво. Това е, разбира се, ако решиш да разходиш американците и да ги доведеш малко на нашето море. Wink

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 22:54 от biserra

# 19
  • САЩ
  • Мнения: 471
Балчик е мястото, страхотно! Била съм там преди повече от 15 години и още го помня като много вълшебно и приказно красиво място. Дворецът и Ботаническата градина в Балчик са заедно нали? Ще се радвам ако споделиш снимки като мине!
За остров Нантъкет съм чувала страхотни неща, но не съм ходила. Ние сигурно ще се ориентираме към Флорида, Дестин или Панама сити. Плажовете и водата са много красиви, но някак пусти, няма много хора, няма заведения. Палми има в града, но около плажната ивица не са много. Смятаме да сме около двайсетина човека, само роднини. Вечерята да е в заведение с хубава гледка. Не искам оркестри и диджей. Съвсем семпло. Разглеждах този сайт като начало https://www.crystalbeachweddings.com/packages
П.П. Аз още дори не съм сгодена, приятелят ми ме чака да си избера пръстен, а на мен ми е много трудно и все го отлагам. А пък се размечтах за сватба Simple Smile ...

# 20
  • Мнения: 192
Сладурка Grinning Grinning Звучиш ми като момиче със семпъл, небрежен, но същевременно елегантен стил, така че избирай един по-класически и изчистен пръстен и действай по организацията.
Я виж David Yurman какви чудеса правят.. че и местни там. Wink
https://www.davidyurman.com/products/engagement/engagement-rings … r1050cpl.pdp.html
Ще споделяме опит в движение, за да утъпкаме пътеката за тези след нас, които ще търсят информация по въпроса. Няма значение Америка, България.. Занзибар, важни са идеите. Simple Smile Затова и направих тази тема.
Твоето ми звучи вълшебно направо! Имаш достатъчно време, за да си го направиш такова, имайки предвид, че си избрала горещи дестинации и може би ще е редно да обмислиш сватба от септември-октомври нататък. Пожелавам ти да стане както си го представяш!

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 08:45 от biserra

# 21
  • Мнения: 137
Здравей Бисера, сватбата, която си описала я виждам на плажа на Tracian Cliffs. За жалост там може да се правят малки сватби и за това отпадна при мен като вариант. На нас църковният ни брак ще е в Балчик. Отчето е страхотен. Мисля че прави и църковен ритуал в двореца.Има малък параклис точно зад мястото където ще е твоята церемония в двореца. Има и човек, който свити на ксилофон и прави страхотна атмосфера, но сигурно вече си разбрала за него. Корона според мен е най-добрият ресторант в Балчик, там беше и кръщенето на сина ми.

# 22
  • Мнения: 35
Ето тук можеш да видиш мои снимки от една сватба в апартхотел Реджина Маре, който се намира на плаж Нестинарка до Царево.
https://www.bg-mamma.com/?topic=989045.450
Сватбата беше точно това, което искаш. Малка с ритуал на плажа и вечеря в ресторанта до плажа.
За цени нищо не мога да кажа. Най-добре е да пишеш на хотела и да поискаш оферта. Съща да попиташ нали те могат да ти осигурят агенция, водещ и т.н. Хотелът е голям и може да настани много  хора. Юни там е още много празно и спокойно, така че би могло да стане, но си ги питай. Сватбата, която съм снимала беше през септември 2017 г.

http://reginamarebg.com/html/

Здравейте, може ли да ми кажете арката вие ли си я подсигурихте или от някъде я взехте под наем. Имаме идея за сватба на плажа(аз ще съм кума), но си нямаме идея как се организира. Ще съм ви благодарна ако споделите.

# 23
  • Мнения: 6 256
Gergana, сватбата не беше моя, а случайно снимана от мен. Бях на почивка в съседният хотел и от там снимах. Нямам идея от къди са взели арката. Както и преди съм писала, най-добре е да се свържете с хотела и да попитате за условията и организацията.  По-вероятно е да е била наета фирма за украсата и организацията на тъжеството.

# 24
  • Мнения: 192
Здравей! Ние започнахме с идеята за морска сватба, но агенциите ни отказаха от такава и променихме съвсем леко плана. Свързах се с 11 агенции от Варна и Бургас и не ми дадоха оферта под 1100-1200 лв. за семпла украса за 13 човека. Таксата за наем на арка беше в порядъка от 100-150 лв., в повечето случай украсата се плаща допълнително и има такса монтаж, транспорт и т.н. Като прибавим подобни такси за 10-ина стола, ритуална масичка, две коктейлни маси и малко украса... сметката е ясна. Пресметнахме, че ако се помъчим сами, ще ни излезе не повече от 500 лв. Понеже сме отдалече и нямахме физическата възможност да се занимаваме с това, се отказахме. Наши приятели обаче го направиха. Арката им я направи дърводелец за 40 лв. Говорим за три греди и основа, за да е стабилна. Украсиха си я богато с платове и цветя и беше много ефектна. Ако не намерите, ритуалната масичка също може да бъде направена от дърводелец. Ако ритуалът ви е близо до ресторанта, където ще празнувате, може да ги помолите за малко столове. Или да намерите маси от т.нар. щъркели и хората да стоят прави около тях. Момичетата от темите за булките ползват Aliexpress повече от Google. Grinning За нашата сватбена украса и аз си поръчах много неща от там и украсата ни се получи страхотно, а аз обикновено не съм добра в такива неща.
Мисля, че с повече време и енергия можете да направите всичко сами, но трябва да имате предвид, че занимавката е голяма. Затова са и агенциите. Simple Smile Ако искате да си спестите разправиите, винаги можете да си намерите кой да го направи вместо вас.
Покрай организацията на нашата сватба си дадох сметка, че за много от нещата, които ти предоставят агенциите, ти плащаш пълната им стойност. Веднага ти давам пример с платнени салфетки (за ресторанта), чиито наем е 2 лв. за брой. За моите салфетки аз дадох около 0,80 лв. за една с плата и ушиването и изглеждаха по същия начин. При първия случай плащаш 2 лв за наем, при втория - поне остават за теб.
Но от случай до случай има разлика. При вас нещата може да са различни. Ако има с какво да помогна, съм насреща.

# 25
  • Мнения: 1
Скрит текст:
Flying_HiGh Здравей! Ние живяхме в Америка също, на остров Нантакет в щата Масачузетс и мечтата ми е инспирирана точно от начина, по който правят сватбите там... красота! Много хортензии, ритуал на плажа, плажни вълни в косите и вятър, който да ги вее, феерични рокли, всичко е леко и небрежно... далече от начина, по който ние го правим тук. След това купонът е на същото място, под построени за целта тенти... Показвам снимки от наши познати:


Всичко е прекрасно, но се оказва, че не е особено приложимо при нас или е страшно скъпо и трудно да се направи.

Ние се спряхме на Балчик. Церемонията ще бъде в Двореца, на арка на т.нар. Нимфеум. Като го видяхме на снимки, знаехме, че сме намерили мястото. Вярно, няма нищо общо с церемонията на пясъка, която искахме, но пък Двореца се намира точно над плажа, водата се вижда изцяло и кажи-речи идеята се запазва. Simple Smile
Понеже спомена фотосесия, мястото е прекрасно за целта. Огледахме го, като бяхме да запазим, и определено и самия Дворец и ботаническата градина са идеални за тази цел.
Иначе те предлагат и настаняване и има и добри ресторанти в непосредствена близост. Ние се спряхме на ресторант Корона за вечерята, буквално изглежда като част от комлекса, защото е лепнат за него.
Дотук всичко е добре, ще видим натам как ще протече останалото. Ако имаш интерес, понеже видях, че си споменала, че харесваш Балчик, мога да ти разкажа на по-късен етап, когато вече ще имам какво. Това е, разбира се, ако решиш да разходиш американците и да ги доведеш малко на нашето море. Wink
Здравей Бисера,

предполагам твоята свадба вече се е състояла и сте имали незабравимо изживяване.

При нас цялата идеа за черноморието тръгна от Балчик и Двореца като място за церемонията, но в процеса на проучване изникна малка спънка с намирането на ресторант с достатъчно голям капацитет. Планираме около 100-130 гости. Колко гости имахте вие?

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 18:17 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт