Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 14

  • 33 421
  • 744
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 156
Два месеца и половина. Имам още някои абстинентни симптоми, в т.ч. с храносмилането. Колеги - бивши пушачи ми казват - имай търпение, трябва да мине поне половин година, за да свикнеш. Но при всеки е различно. По-леко е вече, но дискомфорт на моменти пак има.

# 616
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
На мен проблемът ми е, че като откажа цигарите не ми се допушва, когато съм изнервена и ядосана. Допушва ми се когато ми е готино Confused
То по принцип, не пуша от изнервеност. Когато ми е напрегнато някак си нямам време за цигара и не се и сещам, ама като ми е готино…

# 617
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 248
На мен проблемът ми е, че като откажа цигарите не ми се допушва, когато съм изнервена и ядосана. Допушва ми се когато ми е готино Confused
То по принцип, не пуша от изнервеност. Когато ми е напрегнато някак си нямам време за цигара и не се и сещам, ама като ми е готино…


Аз съм на същото положение Frowning1

Дори отказах покана за банкет поради тази причина,понеже когато съм в настроение и ми върви всичко по много както се казва и за няколко часа мога да смеля 1 кутия цигари и после да не пуша 1 седмица да кажем...Trollface

От началото на годината не съм палвала,но аз и преди не съм имала проблем да не пуша по 1,2 седмици,тъй че не го отчитам като + и разлика в усещанията БЕЗ цигара, просто ще ми е много трудно по излизания,лятото на биричка,мезенце,поводи и т.н.

Левовата равностойност на цигарите може би ми е най-големият стимул ....но то ще си покаже Thinking

# 618
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Мен физическите ефекти ме мотивират- как се чувствам, как изглеждам и т.н. От около половин година и аз пуша от дъжд на вятър. По принцип не ми е трудно да не пуша. Навия ли си го на пръста, дори и сред пушачи да съм, а аз често съм, не ми се допушва. Но чисто като навик когато ми е готино се сещам за цигари. А това май не е много добре. Т.е. свързвам цигарата с приятни и положителни изживявания.
Това психическата зависимост е много гадна работа.

# 619
  • Мнения: 8
Здравейте,

Вече 3ти ден не пуша (12 години пушех). От няколко месеца ми се въртеше идеята да ги откажа.... поради ред причини и финансови и здравословни. Преди три дни запалвайки поредбата цигара, след 2рата дръпка се почувствах зле и я загасих и тогава реших да ги спра. Засега нещата са ок, но да попитам по-отдавна спрелите ги- кога ви минава желанието да запалите? Аз постоянно получавам сигнали от мозъка - докато пия кафе, след ядене... много е дразнещо.. 🙄🥺

# 620
  • софия
  • Мнения: 4 974
Ами аз май затова вече не пия кафе.

# 621
  • Мнения: 55
anna45, браво на теб, най- трудното е минало, с всеки изминал ден ще става по- лесно.
Аз вчера бях на вила с компания, мъжа ми имаше рожден ден и един от приятелите му пушеше толкова ужасяващи цигари ( дима от 1 беше все едно е запалил 5 на веднъж ) и не само, че грам не ми се допуши, а направо ми се пригади, отварях прозорци, врати, сменях си мястото и накрая си легнах рано, рано преди другите. Така де, щом аз съм решила, че няма да се тровя, няма да позволя и другите да го правят ( да ме тровят имам предвид) .
Иначе както споделих малко по- рано, все още ми се допушва, когато се изнервя или разстроя или имам проблем, надявам се тези пориви да стават все по рядки Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 21:28 от Lolitka678

# 622
  • Мнения: 292
CoffeCup от колко време не пушиш, кога спря да ти се припушва? Аз скоро ще направя месец и въпреки това, кризите са по страшни от първите дни Sad особенно като се ядосам. Иначе непрекъснато си повтарям ползите, най - вече за здравето: дишам леко; кожата ми се избистри, стана по гладка; цикъла ми е по-безболезнен, имам повече енергия и време, имам желание за спорт ( и 2 кг отгоре, но не е страшно ако си останат само те ), зъбите ми станаха по- бели, а и много важно спряха да ми кървят венците  Wink Всички тези плюсове ме надъхват, но на моменти.... Пак ми се припушва доста, дано скоро кризите станат по- нарядко.
Толкова много неща за няма и месец Anguished
Аз ще направя скоро 2 и никаква разлика не усещам в никой аспект.

# 623
  • Мнения: 2 156
Тя е много младичка и вероятно не е пушила толкова дълго. Simple Smile

# 624
  • Мнения: 55
Аз мисля, че има значение по колко е пушил човек преди да ги спре, аз пуших по кутия на ден, като ги спрях, разлика виждам в много отношения, положителна.
10107 ти по колко пушеше на ден ?

# 625
  • Мнения: 292
Аз мисля, че има значение по колко е пушил човек преди да ги спре, аз пуших по кутия на ден, като ги спрях, разлика виждам в много отношения, положителна.
10107 ти по колко пушеше на ден ?
Аз пуша от 18 години като последните няколко години по 7-8 цигари (изключвам вечерите когато излизаме). Преди това и аз около кутия.

# 626
  • Мнения: 55
Днес правя месец без гадните цигари:champagne:TadaChampagneTada
Освен това сънувах, че пуша, беше много гадно, почувствах се много виновна, даже и в съня си.
Много съм щастлива, че в реалността си оставам непушач!

# 627
  • софия
  • Мнения: 4 974
Браво! Честит Рожден Ден! То си е истински празник! Радваш му се като малко дете! Ама много браво!

# 628
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Честито! Най-трудното е зад гърба ти! Simple Smile

# 629
  • Мнения: 1 740
Браво, Лолитка!! Тази победа ще ти отвори пътя за още по-голяма и трайна такава - особено, когато всекидневно усещаш добрите промени и всички ползи за себе си.
Браво на всички смели и упорити момичета! Вие ще сте пример и за следващите, които ще решат да направят голямата крачка. А да виждаш примера и да чувстваш подкрепа е толкова важно. 👍

Общи условия

Активация на акаунт