Счетоводител в нужда се познава 15

  • 26 174
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 256
Здравейте, имам следния въпрос. След няколко месеца вероятно ще отворя фирма.Мога ли сега да купя офис техника като частно лице и след  време по някакъв начин да прехвърля техниката на фирмата ?

# 676
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте, имам следния въпрос. След няколко месеца вероятно ще отворя фирма.Мога ли сега да купя офис техника като частно лице и след  време по някакъв начин да прехвърля техниката на фирмата ?
Може фирмата после да ги закупи от вас като физ.лице.
Най-чистия вариант е такива покупки да стават с фактура, след като има фирма.

# 677
  • Мнения: 3 699
Чухте ли за отлагането на н 18, какво мислите? Сега чевръстите като мен какво да правят Confused

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 40 597
Какво отлагане?

# 679
# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 40 597
На семинара изрично споменаха, че няма да има отлагане Simple Smile
Ама и за какво е  като повечето вече го приложиха?

# 681
  • Мнения: 3 699
Сега четох,че няма да има промени по наредбата, просто е изчакване , за да влезем в норми според мен, продължаваме да работим със суптото.От снощи колежки пишат и звънят и са щастливи от новината, но не мисля ,че ще се размине . Вие сложихте ли супто, и ще останете ли да работите с него , въпреки удължаването на срока ?

# 682
  • Варна
  • Мнения: 3 227
В една от фирмите, с които работя, още в края на август направиха промените и си работят.

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 40 597
При нас тестват поетапно нещо...не са ни уведомили официално.Но касовите бонове са с нужните реквизити.

Сега гледам на една фактура по банка, че отгоре има УНП като но касов бон...? Там как ще е случват нещата...?

# 684
  • Мнения: 1 038
Здравейте, искам да попитам ако забременея и напусна работа веднага,достатъчно ли е само 8 и 9 месец да се осигурявам социално за да получавам 90процентовите майчински първата година?

# 685
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Не.

# 686
# 687
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Да ди осигурена към към датата на издаване на 45 дневния болничен и да имаш необходимия осигурителен стаж

# 688
  • Мнения: 1 038
Здравейте, искам да попитам ако забременея и напусна работа веднага,достатъчно ли е само 8 и 9 месец да се осигурявам социално за да получавам 90процентовите майчински първата година?
аз имам 12 години стаж ,защо ми отговорихте тогава не Simple Smile

# 689
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Не съм врачка като начало.
Второ пишете, че искате да забременеете и да прекратите трудовия договор, което ви прави неосигурена. Като такава няма да имате право на обезщетение.

Общи условия

Активация на акаунт