Февруарски бебета 2019г. Тема 1.

  • 20 854
  • 648
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 90
Ние ползваме биба, основно за да се приспива и да задоволя сукателните му нужди. Понякога иска да суче през час, а не вярвам да е гладен коремчето му е огромно и после половин час повръща по малко. Не е на фонтан, затова не смятам, че е рефлукс а преяждане не знам как да го нахраня без да преяжда, вие как правите?

# 31
  • Мнения: 371
Да се присъединя и аз с моето мрънкащо момиченце.  Вече е на 2 месеца и 2 седмици и дръпна много - с килограми( вече е над 5) и см. Хапва много - голям апетит. Докато не можеше да яде ( само сонди и молитви 40 мин)  сега едва дочаква следващото хранене след 3 часа и то дози от по 130-140 мл. Даже след час и половина иска още поне 60 мл. Голям глад.  Като будува се чуди какво да прави и е хленчене и рев. Не иска в креватчето, не иска в шезлонга - все върху мен или на ръце я разхождаме. От време на време прави паузи по 4-4.5 часа , че да си почина малко. Забелязахме, че взе много леко да спи, да чува шумове докато спи и да се буди. Преди изобщо не ни отразяваше. Усеща като я местя докато спи (от гърдите ми към креватчето)  и се събужда ядосана и с рев. Четох, било разни скокове на растеж... Периоди...  Иначе започна да се заглежда по играчки. Но не отчита много музика и пеене.  През деня всичко ще изтрая, но нощем много ми тежи ставане за хранене, чистене на сополи и сутринта съм като зомби. Мечтая да си махне сама нощно хранене. Но всичко е до бебе - нищо не може да й наложа на сила. Ако някой има идеи и изпитани методи за махане на нощно хранене - да каже Simple Smile С даване на вода и биба не става. Пробвано е.

# 32
  • София
  • Мнения: 287
Моя мъник утре става на 2м биберон давам, тия дни реве като заклан, незнам какво му става, мисля си че са колики или скок в растежа,вчера го води на лекар и всичко му е ок. Днес почва да суче и почва да реве, дърпа се, ядосва се, ужас е, размразих му кърма, изяде 10мл и се успокои от шишето, а сложа ли го на гърда пак почва да се сърди🙄какво може да е според вас?

# 33
  • Мнения: 2 109
Ние правихме 40 на 03.03, но само с няколко близки приятелки и бабите. Не сме спазвали кой знае какви традиции, не съм много по тези неща.
 Иначе не го пазим, от 3 седмица го изкарвам, идват гости. Последните седмици гледам да излизаме всеки ден, да диша чист въздух. Някои дни и по 5-6 часа сме на вън.
 Снощи направи 10 часа пауза между храненията, ама не смеем да се зарадваме още, може да е било инцидентно.
 На преглед ходих около 40 дни след раждането. Прегледа ме вагинално, за цитонамазка ми каза, че е хубаво да минат поне 2-3 цикъла.
 Биберон рядко ползва, като види, че не пуска мляко и го плюе. Вода също рядко пие, а вече сме само на АМ и се притеснявам, че не пие, но ЛЛ каза да не го насилвам. Поне спря да реве и да плюе, като усети, че не е мляко.
 Смених Авента с Нук антиколик и спря да повръща. От лакомия е повръщал, но сега понякога нервничи, мързи го да суче.

# 34
  • Мнения: 697
Пухита и ние сме така. Вече почнах да се изнервям и аз от това нервничене и плюене , притеснявам се , че не хапва .

# 35
  • Мнения: 4
Здравейте февруарски мами.Ето ни и нас с Йоана 14.02. 3600, 51 см секцио.
Рових из нета за погачата и май мисля да не спазвам чак всички обичаи. Църквата с таткото и почерпка в къщи. Повечето ми приятелки са или на работа или с бебета и няма да могат да дойдат 😞
Може ли да се състои в друг ден???

# 36
  • Русе
  • Мнения: 499
Да може да се състои в друг ден. Ние направихме 40 дни на 3ти февруари, и тогава не ми беше удобно, после имаше грип и изчаквах гостите да оздравеят и след 2 седмици някъде беше.

# 37
  • Мнения: 2 109
И аз мисля, че може друг ден. Нашата беше на 40 точно, защото беше неделя.

# 38
  • Мнения: 108
Аз знам, че погачата се прави до 40я ден в неделя, а на самия ден се ходи на черква и съответно така и направих - на 39я ден правих погачата, а в понеделника ходихме на черква

# 39
  • Мнения: 96
Мами, стана въпрос в темата за бебешкото акне. Малката е със ситни пъпчици по лицето, на места със зачервяване. При вас такива ли са и какво ви изписаха? Мажа лицето с Юриаж от вчера, заради сухата кожа, но пъпчиците не се повлияват.

# 40
  • Перник
  • Мнения: 435
Мами, стана въпрос в темата за бебешкото акне. Малката е със ситни пъпчици по лицето, на места със зачервяване. При вас такива ли са и какво ви изписаха? Мажа лицето с Юриаж от вчера, заради сухата кожа, но пъпчиците не се повлияват.
На моя син му се появиха такива пъпчици малко преди да направи месец. Педиатърката каза да спра да ползвам олио (въпреки че с олиото по лицето не съм го мазала де), да не го прегрявам  и да внимавам да не му се докосват до лицето и изобщо изкуствени материи. Също да почиствам лицето с лайка. Въпреки че изпълнявам всичко това, пъпчиците намаляват и се появяват повече на приливи и отливи, но не изчезват напълно. Вероятно и при нас е такова акне, ще питам при следващото виждане с док.
Аз пък имам въпрос за памперсите: какви ползвате, какъв размер и доволни ли сте? Откакто е роден ползвах 1ца на Pampers primium care и Лупилу от Лидл, от памерса изобщо не съм доволна, всички пропускаха, може би му бяха стегнати и не му пасваха като размер (3.200кг беше), от Лупилуто бях доволна, обаче и те омаляха и минах на 2ка от тях и те също взеха да пропускат. То не че самия памперс пуска, ами се измокря по кръста над памперса. Пробвах и Бочко и Пуфис 2ка и май с Пуфис засега няма такова опикаване. Споделете моля при вас как е?

# 41
  • Мнения: 96
Мами, стана въпрос в темата за бебешкото акне. Малката е със ситни пъпчици по лицето, на места със зачервяване. При вас такива ли са и какво ви изписаха? Мажа лицето с Юриаж от вчера, заради сухата кожа, но пъпчиците не се повлияват.
На моя син му се появиха такива пъпчици малко преди да направи месец. Педиатърката каза да спра да ползвам олио (въпреки че с олиото по лицето не съм го мазала де), да не го прегрявам  и да внимавам да не му се докосват до лицето и изобщо изкуствени материи. Също да почиствам лицето с лайка. Въпреки че изпълнявам всичко това, пъпчиците намаляват и се появяват повече на приливи и отливи, но не изчезват напълно. Вероятно и при нас е такова акне, ще питам при следващото виждане с док.
Аз пък имам въпрос за памперсите: какви ползвате, какъв размер и доволни ли сте? Откакто е роден ползвах 1ца на Pampers primium care и Лупилу от Лидл, от памерса изобщо не съм доволна, всички пропускаха, може би му бяха стегнати и не му пасваха като размер (3.200кг беше), от Лупилуто бях доволна, обаче и те омаляха и минах на 2ка от тях и те също взеха да пропускат. То не че самия памперс пуска, ами се измокря по кръста над памперса. Пробвах и Бочко и Пуфис 2ка и май с Пуфис засега няма такова опикаване. Споделете моля при вас как е?

Благодаря martinsitka!
Относно памперсите ползвам Пуфис 2-ка от самото раждане, отскоро и Пуфис сензитив 2- ка и нямам никакви оплаквания. Мисля да не експериментирам с други.

# 42
  • Мнения: 118
Мами, стана въпрос в темата за бебешкото акне. Малката е със ситни пъпчици по лицето, на места със зачервяване. При вас такива ли са и какво ви изписаха? Мажа лицето с Юриаж от вчера, заради сухата кожа, но пъпчиците не се повлияват.

И при нас към края на първи месец се появиха пъпчици подобни на акне. Бях при двама педиатъри, които казаха, че било нормално нищо да не правя и да почиствам само с мицеларна вода. Така и направих, но обрива ставаше по-сериозен и обхвана голяма част от лицето.
Реших да идем на преглед при дерматолог, който каза, че не е бебешко акне, а себорея. Даде ми да я мажа с Мустела стелатрия за лице. За 3 дена всичко изчезна и сега си я мажа по 2 пъти на ден заради сухата кожа. Купих допълнителмо олио за баня, което се слага във водата докато се къпе бебето за да овлажнява кожата на тялото.

Радвам се, че потърсих друго мнение и оправихме проблема.

За пелените - използвам Pampers premium care. Рядко протичат и като цяло съм доволна, но ми похвалиха Huggies. Купих от тях и май пасват по-добре на бебка, не са пропускали. Може би ще продължа с тях.

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 13:00 от gerjito

# 43
  • Перник
  • Мнения: 435
Gerjito, може ли да помоля да качиш снимка на точния продукт на мустела, който сте ползвали, че имам 1000 мостри на мустела и се обърквам от цялото разнообразие.

# 44
  • Мнения: 2 109
Pampers Premium Care 2 ползвам от самото начало, не е пропускал. Може би размера ти е проблем. Филип се роди 3500 и от началото сме на 2, вече ще минава на 3.

Общи условия

Активация на акаунт