Идеи за малко по–различна почерпка за РД - 2

  • 50 257
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 429
Идеята е децата да,се занимават, все пак говорим за детска градина, където ако има подарък е един общ.

Не разбрах,  с какво да се занимават? Наистина обяснете ми. Това нова мода ли е да се подаряват подаръци на децата? Вчера дъщеря ми беше рожденичка и не съм купувала подаръци за гостите и. Трябва ли да се притеснявам, че не съм го направила? 

# 31
  • Мнения: 3 841
Може пак да направите картонена с различна тема/картинки от първата.

Друг вариант е например да вземете по едно шоколадово яйце.

Трети - кутийки сок, вързани в кръг, отгоре някакви сладки.

Миналата година направих торта на три етажа с квадратни кутии, напълнени с лакомства. Най отдолу /тънката кутия/ е голяма бонбониера.




Тази торта е страхотна!
Може ли насоки относно как я направихте?Откъде взехте материали и как ги фиксирахте кутиите като трябва да се отварят?

# 32
  • Мнения: 29 263
eleaa, благодаря ти!  Heart Eyes Party

Най долната кутия е голяма бонбониера /с идеята да стигне и за децата, и за персонала/, с по един картон изрязан по кутията отгоре и отдолу за по-твърдо да стане и обвито с хартия за опаковане.

Другите две кутии съм ги купила от книжарница по 2 и нещо - кутии за пощенски пратки. Мисля, че има подобни и в БГ пощи.

В средната кутия са наредени сухи пасти /може и със сокчета да стане/, а в горната има Милка Орео - индивидуални десертчета и по едно мини пакетче бонбонки Харибо.





Темата беше Макуин, количките са купени от Джъмбо. Само горната е Макуин, другите са от едни комплекти - 20 бр. за 6-7 лв. и не са Макуин, но не е драма.
Облепени са с опаковъчна хартия, пътят и дърветата са направени от гланцово блокче, къщата и паркингът са принтирани на картон. Надписът отгоре е принтиран на картон, после ламиниран и залепен на кутията. Ако нямате принтер, в някоя книжарница ще Ви принтират срещу 1 лв./стр. мисля беше цветното. Количките са фиксирани с топъл силикон, Има залепени и стикери на колите.
Бях му казала на моя син да раздаде количките на децата, но госпожите явно са се притеснили и прибрали всичко, вкл. и кутии, и хартии в една торба и ми я връчиха вечерта..... Mr. Green

Та това е като цяло.

Отделно занесох два големи нат. сока по 2 или 2,5 л. ли бяха и балони.

Преди 2 г. правих торта с пирати. Ако някой има интерес, ще пусна снимка.  Peace

# 33
  • Мнения: X
Идеята е децата да,се занимават, все пак говорим за детска градина, където ако има подарък е един общ.

Не разбрах,  с какво да се занимават? Наистина обяснете ми. Това нова мода ли е да се подаряват подаръци на децата? Вчера дъщеря ми беше рожденичка и не съм купувала подаръци за гостите и. Трябва ли да се притеснявам, че не съм го направила? 

Не е мода изобщо, решение на родителя я. Вече написах, че исках да направя по-интересно празненство в градината на детето и докато разглеждах стотиците възможности, пред очите ми минаха и моливи и книжки за оцветяване. Партито е в градината, там рисуват и пишат, та защо да не им се подарят на децата пособия за това? Аз се отказах от този вариант, защото измислих друг - вече го описах.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 523
Като тези полезните "бонбонки" от предишната страница съм виждала в Билла. Всъщност различни са, но съм взимала на детето и номерът, че са уж бонбонки мина - на 5 г е. Това в Билла е в кутийка. Има 3-4 парченца сушен ананас, нарязани на дребно и аз ги представих на дребното като бонбони. Тя твърди, че ананас не обича, но не знаеше, че това е ананас и го омете.Simple Smile  В кутийката има и мини играчка - коте, куче или кукла. Обаче са скъпички предвид съдържанието - около 3-4 лв беше бройката. Но ако не са много децата в групата, пак е вариант да се сложи като почерпка в комбинация със сок например и опаковано атрактивно (дали като картонена торта или по друг начин).

# 35
  • Мнения: 3 841
Скрит текст:
eleaa, благодаря ти!  Heart Eyes Party

Най долната кутия е голяма бонбониера /с идеята да стигне и за децата, и за персонала/, с по един картон изрязан по кутията отгоре и отдолу за по-твърдо да стане и обвито с хартия за опаковане.

Другите две кутии съм ги купила от книжарница по 2 и нещо - кутии за пощенски пратки. Мисля, че има подобни и в БГ пощи.

В средната кутия са наредени сухи пасти /може и със сокчета да стане/, а в горната има Милка Орео - индивидуални десертчета и по едно мини пакетче бонбонки Харибо.





Темата беше Макуин, количките са купени от Джъмбо. Само горната е Макуин, другите са от едни комплекти - 20 бр. за 6-7 лв. и не са Макуин, но не е драма.
Облепени са с опаковъчна хартия, пътят и дърветата са направени от гланцово блокче, къщата и паркингът са принтирани на картон. Надписът отгоре е принтиран на картон, после ламиниран и залепен на кутията. Ако нямате принтер, в някоя книжарница ще Ви принтират срещу 1 лв./стр. мисля беше цветното. Количките са фиксирани с топъл силикон, Има залепени и стикери на колите.
Бях му казала на моя син да раздаде количките на децата, но госпожите явно са се притеснили и прибрали всичко, вкл. и кутии, и хартии в една торба и ми я връчиха вечерта..... Mr. Green

Та това е като цяло.

Отделно занесох два големи нат. сока по 2 или 2,5 л. ли бяха и балони.

Преди 2 г. правих торта с пирати. Ако някой има интерес, ще пусна снимка.  Peace
Не знам , но се е получила стрсхотно! Много ми хареса, но бая си е играчка. Колко време ти отне?Топъл диликон къде продават и после как се отварят самите кутии?Аз също обичам да се занимавам иначе:) Миналата година бях им направила картонени зайпета и ги напълних с бонбони.Сега искам нещо по- различно.
На нен ми е интересно да видв и другите ти творения:)
Благодаря за разясненията!:)

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 21:21 от AnMary

# 36
  • Мнения: 29 263
Топъл силикон с пистолет за него има навсякъде по железарии, магазини за левче, Бриколаж, Джъмбо /моят е от там/.
Кутиите се отделят една от друга и просто се отварят, като хартията се разкъсва. Вътре лакомствата не са опаковани индивидуално.

Тази торта специално може би ми отне половин ден цялото правене, но събирането на материалите беше по-дълго - първо да измисля как да стане, на видя откъде кутии да взема, да купя количките, лакомствата, да принтирам и т.н. Самото сглобяване като че ли е най-бързо....

Това е пиратската торта за 5 г.



Тя е с индивидуални пакетчета - от пликчета за подаръци.

Тази я правих за приятелче:



Стига толкова, да не досадя вече на всички....

# 37
  • Мнения: 3 841
Браво!
Всички изглеждат прекрасно!
Трябва да си направиш страничка във фейсбук и да приемаш поръчки:)))
И другата торта в темата е много сполучлива, но аз предпочитам почерпката да е вътре:)
Благодаря за идеите момичета!
Спрятам ръкави и ще измисля нещо, имам още доста време:)

# 38
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Скрит текст:
Иначе като цяло одобрявам тактиката да НЕ се носи нищо,освен една обикновена бонбониера.
РД в детските градини са се превърнали в едно огромно разточителство и показване кой е по-по-най и на кой мама и тате имат повече пари...Всякакви подобни възможности за показване на социално положение са неприемливи.
За това и не разбирам защо родителите все пак се мъчат да измислят нещо.Детенцето ще си има чудесен РД и вкъщи,с приятели,роднини и близки.Не е нужно пищно тържество и в детската.

По-точно мнение, съвпадащо с моето, едва ли ще намеря.
В началото на годината, учителките ни събраха и заявиха, че няма смисъл от такива организации и показност, стига само по една кутия бонбони, колкото да се отбележи празника. Сякаш обаче майките чуха "пръснете по минимум една заплата за всеки един повод, който детето ви има". В нашата градина, нещата се раздават след следобедния сън, та направо съм се нагледала на какви ли не щуротии за почерпка, тъй като малкият директно ги мъкне в нас опаковани.
Това например
Скрит текст:
беше почерпка на детенце, родено почти на Коледа. В нашата групичка са 26 деца. Сами направете сметките.

Та по темата. Една картонена торта сяда повече, отколкото "пълнежа" в нея. Според мен това е супер тъпо и за това тази година съм поръчала торбички с ушички  Grinning Хем са забавни, хем сядат около 3,50лв за 30 броя. Да, малки са, но в едно парче картонена торта едва ли би се събрало повече.
Скрит текст:

# 39
  • Мнения: 29 263
Благодаря ти, eleaa, но нямам време да  правя по поръчка. То, всъщност време може и да намеря, но като цяло тортите излизат доста скъпи с пълнежа. Малко са хората, склонни да дадат такива пари.
Иначе има страници, които предлагат картонени торти по левче празно парче, което също не е малко, но то е само принтвана картинка върху картона и сгънато, без стикери или разни допълнителни красоти....

Ето тук например. https://partibg.com/Парти/картонени-торти

Аз обичам да ми е изпипано, отделно укрепвам парчетата отвътре. На последната торта това по средата /с надписа/ е картон, който е залепен на дъното и парчетата са редени около него. Служи като стълб и няма опасност да падне втория ред.

skandity, както казах по-назад, всеки си преценява според желанията и възможностите си. Аз съм решила, че детето ми ще се зарадва, имам желание и възможност да направя по-изпипана торта и го правя. Иначе, да, наистина не е евтино. Минимума за празно парче е 1 лв. Може да се сложат само по 2-3 бонбона вътре и да излезе по 1,50-2 лв., но пак са си 28-30 парчета.

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 12:17 от Natali_

# 40
  • Мнения: X
И аз не виждам какъв е проблема, ако някой се чуди какво да си прави парите и иска да ги даде за картонена торта или някаква друга щуротия. Аз задължително купувам хубава нормална торта без украса, която струва поне 100 лева. Правя го, защото искам децата да ядат прясна и истинска храна, а не защото се изхвърлям.

# 41
  • Мнения: 3 841
Сз също обичам да се занимавам с такива нещица:) Просто изпитеам удоволствие да го правя, но не бих дала 30 лв за картон:) Мин година направих картонени зсйци и купих 30 бр цветни хсртии за по 10 ст, едно лепило и за принтера съм дала около 2 лв. Реално.ми излезна към 6-7 лв за материали.Писле ги нспълних с бонбонки и по един балон.Не е задължително да излиза супер скъпо, за да е ефектно!
То зависи и как ги приемаме нещата.Някои родители не могат да правят, други не искаъ, трети нямат средства, четвърти нямат и желание:)
Не е само до пари!
Но почерпката на снимката е повече от прекалена!

# 42
  • Мнения: X
На мен не ми се отваря снимката Sad .

# 43
  • Мнения: 5 058
И аз не виждам какъв е проблема, ако някой се чуди какво да си прави парите и иска да ги даде за картонена торта или някаква друга щуротия. Аз задължително купувам хубава нормална торта без украса, която струва поне 100 лева. Правя го, защото искам децата да ядат прясна и истинска храна, а не защото се изхвърлям.

Извинявай,стана ми интересно,от къде ги взимаш тези "истински" торти за 100 лв?
Запозната съм с едно 90% от сладкарските цехове и знам до колко са истински.
Обикновено 100 левовите торти са толкова пари защото са на по 3 етажа и с много декорация,не защото са истински Simple Smile

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 554
За РД на дъщеря ми миналата година подарихме на всяко дете книжка за оцветяване и комплект моливи. Всички бяха красиво опаковани, като подарък.
Скрит текст:

Чудесно! Идеята обаче не е ли на твоето дете да подарят нещо? Нали празника е негов? От какъв зор да се подаряват подаръци на други деца?
Едно е да направиш почерпка сокче,  бонбони за всяко дете, съвсем друго е да подариш подарък, защото твоето има РД. Не знам, явно аз съм "Стара чанта" и не ги разабирам сегашните моди. Stuck Out Tongue Winking Eye

И аз не съм първа младост. Но! Всеки черпи с каквото намери за добре.
Някои с Барни, други с Киндер, а трети - с книжка.
Чудесно е, нали!

Общи условия

Активация на акаунт