Отговори
# 15
  • Мнения: 2 461
Здравейте, много благодаря за прекрасната тема. С най-голямо удоволствие се записвам при вас с термин 26 май. Чакаме момиченце Heart
Засега всичко е наред, минахме и втората ФМ. Имам лека бременност и ходя все още на работа (което ме уморява достатъчно) и нямам време за много мрачни мисли Stuck Out Tongue Winking Eye При вас е хубаво и приятно. Дава те ми светъл лъч, че ще се справя с раждането и ще си гушна бебка, ще мога да се грижа за нея и всичко това ще запълни майчиното ми сърце Heart
Много се радвам за всяка една от вас, която вече има своето вързопче щастие в ръце и за всички със сладки пупи, които сме в очакване Hug
Ливчееее Hug Hug Hug честито двойно щастие Revolving Hearts

# 16
  • Мнения: 2 570
Пухкавели 🤗 от няколко дни съм с много силно главоболие . Основно като се събудя сутрин. Не спя добре , ставам по 18 пъти на вечер до ВЦ. Казвам си ще спя до обяд, обаче стане ли 7 или 7:30 и стомаха започва да ми говори " ставай, че.народа е гладен " 😂 ( пия един пробиотик , лягам за 30 мин ,че трябва да мине време след него и ставам) . И главоболието леко намаля . Уж минава и по някое време пак се обажда в по-лекия вориант.  Някой с такъв случай?
Отделно отново съм с проблем с ВЦ ( без сиропче или свещичка съм за никъде) дайте съвет как да се справям. От 3 дни основно ям супа и пак няма ефект 😣

# 17
  • София
  • Мнения: 1 268
Rosse,не съм имала проблем с главоболието, момичета ще помагат.

За ВЦ, на мен много ми помагаше след кафето (аз почти не пиех даже, пиех мляко с какао и няколко зърна нвс кафе пусках) хапвах мюсли. Когато имах проблем през деня менюто ми беше кафе, мюсли, сушени сливи , супа, плодове и до вечерта имаше ефект.

# 18
  • Мнения: 2 570
Еуфория, мислех си за кафе ( не съм.пила от 4 месеца ) обаче ме е  страх да пия заради ЩЖ . Да не вземе до скочи това ТСХ  (както ми е критично ниско 😂 да не вземе да хвърчи)
Мюслите ми писнаха , обаче май при мен не работят.  Остават ми едни ябълки и сушени сливи. Ще се пробвам и с двете .
Тия дни малко прекалих със шоколада 🙄 и със спанак (на салата) и май те са виновниците .

# 19
  • Мнения: 992
ROSSE, на мен за ВЦ ми помага кивито. Откакто започнах да го ям нямам никакъв проблем, а и хемоглобина доста ми се вдигна, (отдавам го пак на кивито).
Кафето иначе също ми помага. В началото не пих, но от 4тия месец някъде си правя дълго с доста мляко.
На ТСХ мисля, че няма как да повлияе,стига да пиеш кафето 2 часа след приема на Лтироксина. Моето тсх беше паднало доста последния път, а продължавам с кафето..
Иначе и на мен мюслито не ми влияе, даже сякаш обратен ефект има при мен 🙄
За главоболието нямам идея.. В началото имах, но изчезна за сега.. Пробвай повече вода, нещо сладичко..

# 20
  • Мнения: 2 570
Дияна , да си призная , че кивито ме е спасявало в последните години , вярно е. Обаче много ми е раздразнен стомаха от повръщане и малките семчици ми го дразнят повече. Освен да пробвам на смути 🤔
А иначе л-тироксин не приемам . Имах стойност 0.009 . Спрях го .

# 21
  • Мнения: 992
Амиии, даа, на смути може би ще ти е по-леко на стомаха в такъв случай.. Не се сещам за друг вариант на кивито 🤔
Доста ниска ти е била, да. Не знам кафето да покачва тсх, честно да си кажа.. Консултирала ли си се с лекар?
А сега следиш ли тсх, скед като си спряла хормона?

# 22
  • Мнения: 2 570
Леко се е мръднал, но пак е под долна граница. Ще го проверя пак през февруари. 
Кафето , ще ми е проблем и за съня. Аз без него съм като кукувица 😂 не искам да си представя ако пия.

# 23
  • Мнения: 992
Оххх ти си сложен случай 😂
С кисело мляко пробвала ли си? Мисля, че също действа добре на стомаха.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 010
Ливче, много се радвам да те видя тук! Честита ти двойна радост Simple Smile Аз бях с главоболие плътно до края на 4 месец. Тъпа болка отзад в тила, всички казваха, че е симптом на бременността и че ще мине. Единствено започнах да следя кръвното, че това е и симптом на прееклампсията. При мен нямаше проблем за радост.
За 00 - аз не съм имала проблеми, но от 5 месец нататък си пиех кафе всеки ден, понякога и по две, но веднъж бях докарала кръвно 50 на 80 и доктора ми се скара.
Иначе круши, сини сливи, смутита със зелении при мен не знам дали имат разхлабващ ефект.

# 25
  • Мнения: 2 570
Дияна, така е 😂 и въпреки , че намразих киселото мляко ( почти два месеца това само ядях) хапвам слетобяд по 2/3 лъжици цедено със сусамов тахан и някакво сладко.

Ох , г-ца 🌷 😇 същото ми се случва с тила , но основната е по слепоочията и челото.
Кръвното ми е добре, но имам ускорен пулс ( заради ТСХ каза Сигридов и спря л -тироксина)

# 26
  • София
  • Мнения: 6 010
Добавих новите мамчета на първа страничка, очертава се голяма майска дружина Simple Smile Ще сменя и темата на темата в най-скоро време. Вече свикнах всичко да ми се случва на час по лъжичка.

Еуфорийка, запечатахме моментът със снимка, разбира се, но май и двете не искаме да я качваме по форума. На пролет/лято ако се запознаем някъде по парковете ще се видим вече на живо Simple Smile

Монталче, увисна ми ченето като прочетох, че си била сама с трите деца и то за цяла седмица! Аз се оправям прилично с едно, но ям по един шоколад на ден за да имам сили, ти не знам как си се справила! Браво на децата, пу-пу! И браво на малката госпожица как добре качва Simple Smile Около мен всичко бебчета качат по над килограм за месец, а нашата педиатърка каза, че нормата била 600 - 800 грама и нашият преяждал...

💙ROSSE💙, от Калчев ли не е доволен мъжа ти или друг следящ си имаш?

Rozi29, браво на бебо, все така да е! Simple Smile Ти как си?

Зизу, добре дошла! Разбира се, че ще се справиш, но и всякакви страхове са нормални. Вярно е това, че тялото си знае работата и в точния момент ще знае какво да прави.

# 27
  • Мнения: 2 570
Оооо, Госпожа Лаленце далече сме от тази мисъл. Тъкмо обратното 😉 направо сме влюбени в него. ММ даже прави фасони , като разбра , че ФМ се прави от друг док 😂
Не съм доволна от този в Бс , но ходя на още едно мнение , за мое спокойствие.

Темата е станала чуднаааа 💖💖

# 28
  • Мнения: 74
Здравейте, мамчета! Отдавна не съм се включвала, но и нямаше с какво тъй като тук в Англия отдавна минахме позволените ехографи и освен на консултации, на които мерят кръвно, слушат тонове и мерят корема ми друго не правят! Но пък миналата седмица ни пращаха допълнително на Growth Scan, защото се съмняваха, че юнака е много голям! Е...напълно нормално си се развива детето - 1,600кг в 31седмица! 😍 Киселините вече са 24/7, болките в кръста, трудното придвижване - всичко е налице!
Нямам търпение вече да си го гушкам! Имаме си количка, бебешката стая вече е готова(само матрак ни остана да вземем) ии още някои дребни нещица.
От 18.02 излизам в майчинство и се надявам да бъда по-активна!

Темичката освен, че е станала чудна е и много, много пълна!!! Все така да се пълни-хем с големи пупи, хем с прекрасни пухкави бебчета ☘☘☘

# 29
  • София
  • Мнения: 1 480
Здравейте и от мен!
Радвам се че всички бебета и коремчета са добре! 😍

Лаленце,  валентинска е станала темичката,  да знаете че се присъединявам с огромно удоволствие към парковете с вас лятото 😋

Ливче, аз главоболие съм имала до към 13г.с., предполагам че е нещо хормонално и ще изчезне от самосебе си.

Фучилинда,  радвам се, че всичко е наред при вас, с теб вървим горе-долу заедно. За тежестта и киселините не ми се и разправя вече 😆

Аз да ви се похваля за първа нощ, ставах само един единствен път (обикновено м/у 4 и 6 пъти ставам) и нямах киселини!!! На фона на вчерашния ден, който беше с много кофти болки в гърба и кръста, нощта ми беше направо благодат. Добре , че бебето мърда, почти щях да забравя че съм бременна. Пу-пу дано има по често такива нощи,  че си е друго.
След малко отивам на тонове и след това ще го видим диването,  дето не ми дава миг покой. 😁
Няма какво да се лъжем момичета,  последните месеци са си тегавички.
Иначе съм +11кг в 33+0  и се надявам да не кача повече от 2-3 до финала.

По списъка Черито е наред, стискам много палци! 🤗

Общи условия

Активация на акаунт