Вземане на булка ?За или Против

  • 10 207
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
Аз винаги съм смятала частта с вземането, краденето, бутането на врати, плащането за булката супер обидно и излишно..

# 16
  • Мнения: 27
Ние ще си наемем хотел и ще излизаме от там без да имаме взимане на булка. Така сметнахме за най-добре, отделно ще си спеспим притеснения на родителите по посрещането на толкова гости в къщи. Живеем в голям блок и като си представя как всички ще излязат да гледат изпадам в ужъс. Обичаят е хубав, но в съвремените условия на много места става сложно с изпълнението,но всеки сам си решава

# 17
  • Виена
  • Мнения: 896
Мен съпругът ми ме взе от дома на родителите ми. Без музика и хора, но все пак дойде до вкъщи, поздрави родителите ми, сестра ми  и притялки мои се повеселиха докато го пуснат при мен, беше весело без да има неприятни емоции, откупване ,търгуване, подпиране на врати. По отношение на фотографите - категорично забраних на фотографа да ни наставлява къде да погледнем, как да застанем и го помолих да направи така,че никой да не го забелязва. Направихме и кратка фотосесия. Но предпочетохме да се насладим на сватбения си ден без да мислим как точно ще изглеждаме на снимка, без някой да ни се навира в лицата или в спалнята докато се обличаме, без изкуствени постановки. Поне з анас това беше оптималното решение

# 18
  • Мнения: X
Въпрос на личен избор. Аз лично уважавам традициите и изпитвам някаква носталгия към позабравените. Логично на моята сватба всички традиции бяха спазени и честно казано се оказаха много забавни в действие.

# 19
  • Мнения: 2 064
Уважавам традициите , но това ми идва прекалено . Блъскане на врати , "Къде ти е обувката?" и пълненето й с пари ,хоро  пред блока .

Вашата идея да се се видите на фотосесията ми харесва много повече

# 20
  • Мнения: 37
Мен не ме взеха, сама се дадох Simple Smile Но ние и двамата така си искахме.

# 21
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Сякаш пък "традицията" младоженецът да влезе под полата на булката пред всички гости, да извади жартиера ѝ със зъби и после да го подмята сред ергените е чудесна...

# 22
  • София
  • Мнения: 22 887
Сякаш пък "традицията" младоженецът да влезе под полата на булката пред всички гости, да извади жартиера ѝ със зъби и после да го подмята сред ергените е чудесна...
О и това го нямахме, също не ми се нрави. Бяхме направили вратовръзка с наши снимки и ММ хвърли нея.

# 23
  • Мнения: 77
На нашата сватба го имаше. Беше 2017г. Аз съм ЗА всякакви ритуали, които правят деня интересен и незабравим. Иначе е просто едно велико плюскане и пиене, ама в официални дрехи. Grin Надявам се да не обидя някой, не го казвам с такава цел!
Сватбата ни беше традиционна за нашия край, имахме гости от далеч, бяха очаровани точно от тези ритуали (като съвкупност). Да не се повтарям, ама яденето и пиенето го има навсякъде. Давам ви като съвет да включите повече такива неща, да бъде забавно и да има какво да се помни и гледа на видеото! Иначе идеята ви също е оригинална и интересна! Blush

# 24
  • Мнения: 3 439
Ние даже су спахме заедно. На сутринта той отиде у кума да се оправя, а мен ме налазиха за грим и прическа. Среща имахме в ритуалната в 12, ама аз закъснях и той какво ли си е мислил Joy
Отплеснах се, извинявам се. Направи го както го чувстваш. Не бих простила някой да ми диктува моята сватба. И щастлив семеен живот Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 267
На мен не ми допада тази традиция изобщо, затова изцяло я премахнах от програмата и с младоженеца ще се видим директно в ритуалната зала. Според мен всеки трябва да го направи както на него му хареса Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2
По принцип , е редно да се вземе булката от вкъщи това е много далечна традиция .

# 27
  • София
  • Мнения: 28 113
Е, "традиция" и "хубаво" не са синоними.

# 28
  • Мнения: 2
да сега има много променени неща , но сватбата е за всеки най хубавия ден в живота така , че както пожелае така може да си я направи за да бъде най - хубавия му ден.

# 29
  • Мнения: 572
Аз първоначално исках да се приготвяме в хотел и от там да тръгнем, по препоръка и на фотографа. Идеята ми беше да не ангажирам майка ми да се подготвя (все пак трябва да се почисти, подреди, да има нещо за хапване и пийване, а и ще дойдат някои роднини да спят у нас и няма да е много спокойна обстановката). Обаче тя като каза, че много държи да ме вземат от вкъщи и че харесва тази традиция и с удоволствие ще се подготви, склоних да има вземане. Все пак мисля да няма голямо пазарене, оркестри и прочие. И аз отдавна не живея вкъщи, а с моя приятел. Но за мен това не е проблем да го има този ритуал с вземането. Все пак голяма част от ритуалите на сватбата не винаги съответстват на обстоятелствата (например виждала съм булка на 50г да рита менче и какво ли още не), така че защо да не направя и малко кеф на майка ми за нещо, което не ми е чак толкова важно как ще стане Simple Smile А и така все пак се включват и близките и мисля, че ще се получи забавно.
Така че всеки да прави каквото чувства за най-правилно ( и от време на време обмислете и някой компромис за всеобщо разбирателство Simple Smile )

Общи условия

Активация на акаунт