Смеят се, гукат и плачат - НОЕМВРИЙЧЕТАТА сладки с мама се закачат!

  • 54 618
  • 414
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 010
Радвам се, че ви допада, момичета! Ако има нещо, което мислите, че ще е полезно да сложим на първа страница - пращайте Simple Smile

Някои момичета ми се губят - ЯННА и Море!
Надявам се всичко да е наред и просто да нямат време за форума.

# 16
  • София
  • Мнения: 384
Супер е новата тема!
Благодаря!

# 17
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Хехехе, Лаленце, преместила си ме в София, от Варна съм. Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 6 010
Извинявам се Simple Smile Платих на куриери и те върнаха във Варна Wink

Редакцията съм я почнала от сутринта и докато го пишех смених 4 памперса...

# 19
  • София
  • Мнения: 687

Bordeaux, може ли са споделиш за киндиру? Стана ми интересно и поразгледах малко в интернет. Звучи готино, разкажи моля те и от първа ръка.


Аз ходех и с баткото - някъде от 3-месечен докато тръгна на ясла. В общи линии теорията е, че при бебетата и малките деца физическото и психическото/умствено развитие са тясно свързани. Чрез физическа симулация - масаж, упражнения, тактилна и вестибуларна стимулация, музика и т.н. помагаме на децата и в двете направления. Това е на теория и е доказано от много учени.

На практика на мен ми е интересно - правят се упражнения с децата (стандартните + разни други), но и се обяснява кое защо се прави - кой рефлекс искаме да стимулираме или подтиснем. Също така ни насърчават да ги правим и вкъщи.

Отделно от това за мен си е разнообразие, а също и за децата. И двамата ми са явно доста общителни и им е интересно, когато около тях има други деца и хора като цяло. Особено за студеното време е супер занимание. Групите са разделени по възраст и умения, така че всички са горе-долу на едно дередже. Е, ние сега сме най-малки в групата - другите бебета са на 4-6 месеца. Simple Smile  

Като почнат вече да седят и пълзят им е още по-интересно. В един момент се вадят разни съоръжения, прави се трасе, готино е.

Първият урок е безплатен, така че можете да отидете и да видите дали ще ви допадне. Аз даже се замислям да запиша баткото в група за неговата възраст, че е много енергичен и му трябват някакви занимания.

Малко са вдигнали цените в сравнение с преди 2 години, обаче...

Много дълго стана, но ако имаш други въпроси, с радост ще отговоря. Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря за споделеното! И аз съм ги харесала във фейсбук и само проучвам за сега. Има и една страничка "Къщата на Мая" в Стрелбище, там също организират подобни занимания май. Все дебна някоя тема, която е подходяща и за нас, но ги изпускам.

# 21
  • София
  • Мнения: 687
Да, къщата на Мая и аз ги следя, но съм с впечатление, че заниманията са за по-големи деца.
Ние ходихме веднъж на танци в Малки приказки в Изток, но не е моето нещо май.
Освен това съм набелязала йога за мама и бебе, както и пилатес, но нещо не мога да се организирам още, а и сега с тези грипове и вируси все отлагам...

# 22
  • София
  • Мнения: 6 010
Веднага давам идея какво правим с малчо Simple Smile

Йога за мама и бебе

# 23
  • София
  • Мнения: 1 120
Bordeaux, много полезно благодаря!
А по колко занимания на седмица е хубаво да има? Гледам, че по график са 2, и на двете ли трябва да се ходи? Също така на занимание ли се плаща или пакетна цена, че така както са го написали, не ми става много ясно.

# 24
  • София
  • Мнения: 687
Благодаря, Лаленце, ще го пробвам!

Ели, ходи се веднъж седмично. Всяка група (за всяка възраст) има по няколко занимания, но ти си избираш кое ти е най-удобно да посещаваш. По-изгодно е да се запишеш за цял срок (10 седмици), но може и да си плащаш на посещение. Сега за София е 17лв. на урок, ако ги платиш наведнъж и 22, ако си плащаш по отделно. Както писах, първият урок е пробен и безплатен и препоръчвам да пробвате, преди да се запишете. Ако пропуснете урок по каквато и да е причина, можете да го наваксате в някоя от другите групи.

# 25
  • Мнения: 380
Някои момичета ми се губят - ЯННА и Море!

И аз от известно време за Янна си мисля, все ми се струва, че тя отиде в Октомрийки... следеше им темата и по спомен - роди Октомври. Дано да пишат скоро двете мами Simple Smile

# 26
  • Мнения: X
И Еуфория я няма

# 27
  • Мнения: 380
Последно я мярнах в декемврийската група нея...

# 28
  • Мнения: 2 173
Тук съм! Simple Smile Напоследък нямам много време, пиша чат-пат във FB, Море и тя е там, а октомврийки изобщо не съм ги пипвала. За няколко дни сме в София, нали се преместихме в планината покрай работата на мъжа ми (живеем под наем в един хотел в Родопите), баткото тръгна на градина миналата седмица, онзи ден като го взехме и покашляше, та бях изтръпнала. Трябваше днес да бием втора ваксина на Рада, но след консултация с педи, решихме да изчакаме края на януари. Тя днес става на 3м. наддала е 700гр., на дължина не знам колко е, но влиза в 62 размер. Кърмим се още, яде по една две добавки на ден, предимно вечер, спи по цяла нощ понякога, а ако я повозя с колата през деня се е случвало да спи един два пъти по 3-4 часа. Гука, писука, цвили, хили се много. И така. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 425
С какво се храните? Аз се чувствам доста ограничена заради кърменето и вече се чудя какво да измисля. Картофи, месо, супи, салати... май с това се изчерпвам Confused Даже ако дадете някоя рецепта няма да ви се разсърдя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт