ZARA и всичко останало от INDITEX - пазаруване онлайн. Тема III

  • 60 769
  • 725
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 3 727
От кой сайт са палтата и кои?

# 586
  • Мнения: 19 009
Качеството драстично спада на марките на Индитекс....имам неща на Бершка от 10 години от Италия здрави и такива, купени от тук последните години станали на парцал

# 587
  • София
  • Мнения: 3 854
Качеството драстично спада на марките на Индитекс....имам неща на Бершка от 10 години от Италия здрави и такива, купени от тук последните години станали на парцал

И аз имам дънки от 2008 година от премиум колекцията на ЗАРА, които струваха на намаление 120 лв и са едни от най-красивите и качетвени дънки, които съм имала. Както и имам от обикновената колекция, купени за 60 евро от Прага и още не са мръднали, а сега повечето дънки са около 50-60 лв и не само нямат никакъв фасон, но и качеството им е като за такива пари. Днешните са като да ги носиш един месец, най-много сезон и просто хвърляш, купуваш нови от новата колекция от миналата седмица.

# 588
  • Мнения: 3 907
Във физическите магазини има ли все още намаление? Благодаря! Simple Smile

# 589
  • София
  • Мнения: 4 444
Има, да, но изборът не е голям.

# 590
  • София
  • Мнения: 9 472
Да споделя разочарованието си. Поръчах си две палта. На снимка изглеждаха супер, на живо много зле. А така исках ново палто:( Откакто изпращат пратките от Полша, а не от Испания, имам чувството, че като цяло качеството не е ок.
Бих разбрала оплакването, само ако състава им е вълна 70% +.

# 591
  • София
  • Мнения: 2 626
Да споделя разочарованието си. Поръчах си две палта. На снимка изглеждаха супер, на живо много зле. А така исках ново палто:( Откакто изпращат пратките от Полша, а не от Испания, имам чувството, че като цяло качеството не е ок.
Бих разбрала оплакването, само ако състава им е вълна 70% +.
В Зара трудно се намира палто 70%+. Едното беше намалено на 100 от 245лв и въпреки немалката редовна цена не изглежда добре. Тънко и някак безформено. Другото като материя е по-плътно, но има нещо сбъркано в кройката. И двете палта са тип халат. Повечето ми са такива и си ги харесвам. Преди, когато Зара пристигаха от Испания дрехите бяха по-добре опаковани и си личеше, че са от склад. От Полша са винаги измачкани, някои явно връщани или висяли в магазин.

# 592
  • София
  • Мнения: 9 472
Имах палто на Зара с 3/4 ръкав популярна кройка, после многократно копирана от Бершка и де. 75% чиста вълна беше. Безкомпромисно качество. Винаги комплименти получавах с него. Дала съм за рециклиране вече. Носих 5 години.
Не го знаех това за промяна на страната за доставка. Чакам на 29.01.доставка от Зара.
Ще пиша после.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 18:01 от kopche

# 593
  • Мнения: 194
Нормално по намаления , когато има ограничени бройки, да  изпратят нещо измачкано, престояло в магазин и т.н... Хубавото е, че може да се връща без проблем. Иначе аз не намирам разлика в дрехите, които идваха от Испания и сега от Полша...

# 594
  • Мнения: 499
От последната поръчка от Zara съм разочарована. 4 чифта дънки,един размер по етикет и огромни разлики след като ги пробвах. Едните върнах-поне 2 размера по-големи стояха. 2 са от супер твърда и странна материя. Последните-черни- избеляха и станаха на бели черти след първото пране,преди да са носени изобщо и се отпуснаха веднага. Едно пухено яке/палто си поръчах XS размер при положение,че нося S/M- много ми хареса и ми е точно. Чакам още 2 якета и един елек.

# 595
  • Мнения: 1 110
моето палто от Зара с вълна след 2 зими и не го нося всеки ден понеже ми е студено с него само в началото и края на зимата, много се размъкна Sad
Дънките върнах всичко, това намаление - така и не можах да си намеря размера а преди не беше така бях си един размер и нямах проблем....

# 596
  • Мнения: 1 731
От последната поръчка от Zara съм разочарована. 4 чифта дънки,един размер по етикет и огромни разлики след като ги пробвах. Едните върнах-поне 2 размера по-големи стояха. 2 са от супер твърда и странна материя. Последните-черни- избеляха и станаха на бели черти след първото пране,преди да са носени изобщо и се отпуснаха веднага. Едно пухено яке/палто си поръчах XS размер при положение,че нося S/M- много ми хареса и ми е точно. Чакам още 2 якета и един елек.
Може да направите рекламация на изпраните дънки. Ще ви върнат парите.

# 597
  • Мнения: 499
От последната поръчка от Zara съм разочарована. 4 чифта дънки,един размер по етикет и огромни разлики след като ги пробвах. Едните върнах-поне 2 размера по-големи стояха. 2 са от супер твърда и странна материя. Последните-черни- избеляха и станаха на бели черти след първото пране,преди да са носени изобщо и се отпуснаха веднага. Едно пухено яке/палто си поръчах XS размер при положение,че нося S/M- много ми хареса и ми е точно. Чакам още 2 якета и един елек.

Самоцитирам се- дойдоха якетата и елека. Евентуално ще задържа само едното яке.
Черния цвят е в различни нюанси- две неща са в цвят нещо между тъмно сиво- синьо- черно.
Елекът е ОК освен размера- при поръчан XS според мен отговаря на L (огромен ми е, знам,че трябва да е по-свободен, но все пак не се чувствам изобщо комфортно).
Якетата са S- ОК са ми като размер. Едното е по-къс модел.

Ще приложа и снимки- може да са полезни за ориентир!
Скрит текст:


# 598
  • в моята си къща
  • Мнения: 68
Radi 86,сподели за по късото яке. Добре ли седи? Аз много му се чудех, но се отказах заради дебелия ластик отдолу. Не съм се виждала с такъв модел и не знаех дали ще ми отива.

# 599
  • Мнения: 499
Radi 86,сподели за по късото яке. Добре ли седи? Аз много му се чудех, но се отказах заради дебелия ластик отдолу. Не съм се виждала с такъв модел и не знаех дали ще ми отива.
Харесва ми как стои- прибрано е, ръкавите са точни,но просто е късо (както сега е модата)- стои една идея по-късо от нормална блуза.
Материята на ръкавите, яката и на кръста е леко лъскава и гладка (не е обикновен ластик) и на ръкавите идва по-дълга от стандартното- хубава е, по- интересно стои.



Скрит текст:
Това е ръкава- не знам колко ясно може да се придобие представа.
В кутията са и другите неща- вижда се разликата в "черното".

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 15:21 от radi86

Общи условия

Активация на акаунт