Априлски бебета - тема 4

  • 59 168
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 769
Добро утро, мамчета. Може би въпроса ми ще прозвучи абсурдно, но все пак не знам до колко е нормално и затова ще питам Simple Smile Вашите бебчета имат ли навика да се щипят, когато ги съблечете голички? Нашият младеж освен,че си дърпа бубата зверски, се и щипе и целия става на червени петна и по-странното е,че явно не го боли.
Другото е,че около НГ почна да казва "мама" и бабабаба (по-скоро неосъзнато), но от няколко дни изобщо не е казвал нищо. ММ се притеснява ,че може да е след като падна в 1 ден два пъти..аз лично не се сещам дали съвпадат нещата. Във вторник сме на консултация и ще говоря с педиатърката, но се чудя има ли такива периоди, в които вашите бебенца не казват нищо?

# 31
  • Мнения: 166
Моя на всеки 3 часа си търси млякото не може да изяде повече от 150мл и за това явно. Вчера на работа имаше детско парти и видях едно момченце имаше 5 години със сигурност да не и повече,  седнал си и си цока от едно шише около 300-400 милилитрово. Не можах да повярвам на очите си 😅

# 32
  • Мнения: X
Има периоди, в които нищо не казва, но има периоди в които само крещи, а в други "ломоти" с часове неща неразбираемо.

# 33
  • Мнения: 648
Добро утро, мамчета. Може би въпроса ми ще прозвучи абсурдно, но все пак не знам до колко е нормално и затова ще питам Simple Smile Вашите бебчета имат ли навика да се щипят, когато ги съблечете голички? Нашият младеж освен,че си дърпа бубата зверски, се и щипе и целия става на червени петна и по-странното е,че явно не го боли.
Другото е,че около НГ почна да казва "мама" и бабабаба (по-скоро неосъзнато), но от няколко дни изобщо не е казвал нищо. ММ се притеснява ,че може да е след като падна в 1 ден два пъти..аз лично не се сещам дали съвпадат нещата. Във вторник сме на консултация и ще говоря с педиатърката, но се чудя има ли такива периоди, в които вашите бебенца не казват нищо?
Моето бебе не спираше да нарича с срички или думи баща си , баба си, дядо си и тук от няколко дни го питаме , ама не казва ! Само като чуе кучето на комшиите и казва бао бао и аз го водя на прозореца да го види и това е! Сега е на тема кучета и само да види навън или по тв и бао , Това е ! Аз също мисля , че са на периоди и не го свързвам с паданията , защото при нас са по неброени пъти на ден Simple Smile

# 34
  • Мнения: 4 660
Щипе се ако има нокти драска се. Вчера пак се е одрала през нощта лицето.
Отскоро казва мама когато иска нещо.
Веднъж падна от леглото беше малко замаяна, но си бърбореше. Сега чувам и нови срички, прави чао за довиждане .
Отскоро я уча да показва на колко ще става, ако е в настроение го показва.

# 35
  • Мнения: 4 393
Моят пък нищо не казва. Реди си някакви произволни срички и това е! Не лази, не се изправя, само се избутва назад по корем...направо взех да се притеснявам вече. Смее се много и обожава да си бута играчките от леглото. С котката дори не играе, само се гледат изпитателно засега двамата. Играе с кака си много, тя го премята насам-натам, той я скубе, драска, врещи и се хили. Може би първата му осъзната думичка ще е "кака" Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Женка, как да не казва нищо твоето. Говори, ама ти не го разбираш.
Моето много пада.

# 37
  • Мнения: 648
А моето много разхвърля и чупи хахахха!
И като е при бабите става много различно дете ( лигаво)Sad

# 38
  • Мнения: 648
Вчера му дадох юфка на която пише с яйца, но на съдържание пише яйчен меланж и сега означава ли , че съм дала яйце?

# 39
  • Мнения: X
Означава, почвай да му вариш жълтък.

# 40
  • Мнения: 1 050
Моето бебе все още не иска да яде, откакто го мъчиха зъбки сякаш забрави как се яде. Все още кърмя и сме заедно повече от когато и да било, но това не ми пречи по никакъв начин. Не е трудно, просто е момент, в който бебето се нуждае напълно и само от майка си. Не спирам да излизам, просто сме лепнати Grinning За прекратяване даването на мляко смятам, че млечното хранене трябва да се запази.
Вкъщи бебето се научи да “подрежда” - всички сгънати дрехи на куп се хващат и хвърлят назад Grinning

# 41
  • Мнения: 4 660
Аз също искам АМ преди сън да се запази, но ако не иска насила не мога да и дам. Сега е малко болна, ще видим като се пооправи как ще е.

# 42
  • Мнения: 1 050
Kikair, разбирам те напълно, и аз искам да дам на сила ако може храна, ама не иска Joy
Какво даваш за вечеря?

# 43
  • Мнения: 4 660
По принцип и давам супа със сухар към 18:00 и АМ към 21:00. Вчера ме свари неподготвена и яде банан.

# 44
  • Мнения: 4 393
Аз давам два пъти АМ - сутрин и вечер. Към 10 давам попара или кус кус, обедът е зеленчуково/месно пюре, следобедната закуска е плод/плодово пюре/кисело мляко с бисквити.

Общи условия

Активация на акаунт