Декемврийски бебета 2018

  • 59 198
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 244
И ние ядем така - 00ч, 4ч, 8ч и аз го броя 1 нощно в 4ч.

# 31
  • Мнения: 312
Ние ядем в 21.00-22.00, после през нощта когато се събуди- 1.00, 2.00, 3.00ч. И след това сутринта в 6.00-7.00.
Крусти май започват да ни излизат вече. Гимнастика и масаж не правим, щото е голям рев.
И ние сме почти винаги на ръце, не е хубаво, ама не мога да я гледам да реве.
Не спи при нас, страх ме е още, но по-натам ако не спи през нощта, ще я взимам при нас. Сина ми е спал така, после нямахме проблеми с връщането в леглото му.
Галя, защо така крайно със спирането на кърмата? Със сина ми се цедях сутрин и вечер (нямах много кърма), но все пак му давах по малко. Може да разредиш цеденото до 1-2-3 пъти на ден, хем да не ти отнема часове, хем да приема кърма. Аз сега се цедя 3 пъти дневно, наистина не мога да си представя да го правя по-често от това. Така имаме 3 хранения с кърма и 4 с АМ. Устройва ме така.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 21:23 от Sunsunny2

# 32
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Този Бобчо днес ме плаши...Случва ли се при вас веднага след ядене да е неистово реване около 30 мин..Нещо страшно е...Гърчи се яко и реве повече от когато предполагам,че са колики..Да не е нещо тих рефлукс да има това дете?

# 33
  • Мнения: 244
Сънсъни, благодаря за идеята. Като намаля цеденето до 2 - 3 пъти на ден ще видя как ще е, може наистина да ме облекчи доста.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 390

Иначе да ви развеселя, вчера в една от фб групите някакво момиче беше отправило благодарност към останалите, че са толкова готини и адекватни, а не " изтрещели като в бг-мама". Grinning
[/quote]
Да, ама й загубих поста, за да й отговоря, чу всъщност там и тук сме все едни и съки. Simple Smile))

# 35
  • Мнения: 3 900
Бюти, точно това си мислех и аз да й отговоря, ама реших да не се хабя 😂😂😂

Аз не пиша редовно, че с малката е една борба за кърмене. Днес идва Ася Демирева и се оказа, че на малката й е изключително трудно физиологно да засуче и ни чака труден път, но все пак днес успя, с Ася и без силиконови зърна, а после още два пъти със. Не е идеално, но е крачка напред докато я научим да засуква на дълбоко, прави го много плитко и е с дебело езиче и всъщност избутва зърното... а кърма имам да плува в нея:) точно се опитваме да засуче пак, ама тя задряма Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 3 390
[quote author=Госпожа Лаленце link=topic=1084221.msg37978286#msg37978286
Ако искате можем да направим списък с бебоците в първия пост? Който иска може да ми пише ЛС с име на бебчето и дата на раждане за да ви включа.

[/quote]
Нека ти пратим и от кой град сме, за да ни е по-лесно да се организираме за срещи по-нататък. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 244
SunLight, как се свърза с Ася Демирева? Има ли някакъв сайт или мейл, на който мога да й пиша, че в нета не откривам нищо?

# 38
  • Мнения: 3 900
Галя, обадих се по телефона. Взех от тук: https://www.facebook.com/%D0%90%D1%81%D1%8F-%D0%94%D0%B5%D0%BC%D … -491271921080654/

# 39
  • Мнения: 294
И аз благодаря за новата темичка,само с хубави неща да я напълним 🤗
 
Обаче забелязвам, че както при бременеенето, така и сега с мъниците ни се случват едни и същи неща , по едно и също време..
Аз реших, че само аз ставам по няколко пъти вечер да кърмя, успокоихте ме, че не съм единствена.Вечер се буди през три, четири часа.И аз незнам по колко хранения мунсе събират.Бях чела някъде, че бебетата трябва да имат по 5 часа в които да не се хранят, за да им почива коремчето, но на този етап ми се струва невъзможно с моя мъник.
Аз също го взимам до нас когато мноого ми се спи и нямам сила да ставам.Момичетата ми също спяха до нас, не помня да е било толкова трудно да се отделят от мен и да спят в другата стая.Може би зависи от детето.
Аз пускам класическа музика когато е буден.Имам си любим микс в ютуб.Когато бях бременна и не можех да заспивам вечер си го пусках.Имам чувството че Лео познава мелодийте инсе заслушва когато му ги пускам.
Утре отново сме на консултация, да видим колко е пораснал.
Изписаха ни 3460 и седмица след това беше 3700.🙂

# 40
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами, само ти... да не мислиш, че другите сме привилегировани? Ставаме н:bowtie:ощес и още как..Ей го, моят хубавец, в 1.00ч цока, а вече е почти 2.00 и мрънкоти в креватчето. Играчката върти с пуснат шум, а аз лежа на спалнята и с крак ритам люлеещият се механизъм на креватчето. И пак май ще трябва да го взема...Confounded

# 41
  • Мнения: 469
Момичета, бях в бърза помощ, но попаднах на един пълен дебил. Имам висока температура и главоболие. 38-39 градуса е. Не знам вирус ли е, но имам силни болки в едната гърда. Не напипвам бучки и уплътнения. Започва от мишницата болката и е силна. И сега болна ли съм, от гърдата ли е ... Парацетамола не сработи. Кърмя и съм сама в стаята с бебето. Таткото и баткото спят оттатък. Утре ще отида при личния,но как ще изкарам нощта не знам.

# 42
  • София
  • Мнения: 9 097
Пиши в тази тема. Има доста добронамерени и опитни мами, които могат да помогнат.
http://m.bg-mamma.com/?topic=1080791

# 43
  • София
  • Мнения: 3 390
Момичета, бях в бърза помощ, но попаднах на един пълен дебил. Имам висока температура и главоболие. 38-39 градуса е. Не знам вирус ли е, но имам силни болки в едната гърда. Не напипвам бучки и уплътнения. Започва от мишницата болката и е силна. И сега болна ли съм, от гърдата ли е ... Парацетамола не сработи. Кърмя и съм сама в стаята с бебето. Таткото и баткото спят оттатък. Утре ще отида при личния,но как ще изкарам нощта не знам.
От гърдата е. Топли компреси преди кърмене и студени след кърмене . И задължително изцеждай, докато се оправи гърдата.

# 44
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Този Бобчо днес ме плаши...Случва ли се при вас веднага след ядене да е неистово реване около 30 мин..Нещо страшно е...Гърчи се яко и реве повече от когато предполагам,че са колики..Да не е нещо тих рефлукс да има това дете?
Глори ние сме така...първите 50-60мл си ги изцоква спокойно. Сменям памперса и останалите мл е с рев и чудо така е от 5-6 дена направо ми се реве като стане време за ядене

Момичета аз бях с термин 08.12 но родих преждевременно на 18.10 приемате ли ме в вашата темичка или....?

Общи условия

Активация на акаунт