Октомврийски бебета 2018

  • 60 810
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 223
Честито Рождество Христово! Не съм писала от цяла вечност, но с бебе и 2-годишно плюс куп домашни задължения времето лети и все по-рядко влизам във форума. Бебка обаче засега е истинско ангелче, не мога да се оплача. Спи, яде и плаче само когато е гладна. Хапва 5 пъти на ден през 4 часа, само между последните две хранения паузата е три часа. Правя й по 180 мл, но понякога изяжда всичко, а друг път - по около 130-150. Добре си хапва като цяло за разлика от сестра си, с която беше голям зор понякога (и още храненето често й е проблемно). Колики май няма, нощем спи непробудно, от полунощ до към 09:30,  мечта направо. Трудното обаче тепърва предстои по-нататък. Масаж не й правя честно казано, ако не броим мазането на крем след баня, нито пък гимнастика. И с голямата не съм ги правила, не виждам някакъв негативен ефект. Ваксини още не сме слагали. При нас се слагат след навършване на три месеца, което се пада към средата на януари. Расте добре. През първите два месеца порастна с цели 10 см - от 48 на 58 см. Сега незнам колко е, но дрешките размер 6 месеца едва ги закопчавам вече. Това е общо взето. Поздрави на всички мамчета и бебчета и весели празници 😘

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 263
Честита Коледа, момичета! Бъдете много здрави!
При нас лудницата свърши, имахме стабилно гости тези два дни, та малко се бях изнервила, вече се наслаждавам на спокойствието. Бебка пак си намали яденето, незнам какво да го правя това дете, утре ще звъня на педиатърката, явно съдбата пак ще не срещне с феномена “злоядо дете”, брат ми преди 13 години ни измъчи така, идваше ли хранене все някой приключваше ревящ, на маймуни се бяхме превърнали за по 3-4 лъжички, до ден днешен е така, яденето за него е наказание. Знам, че всяко дете има различна потребност от храна, но мен много ме мъчи, че не яде. Едвам изяжда 50мл.
На всичкото отгоре празнично ми дойде цикълът за пръв път след раждането и ме отнесе.
За въздуха и нашият е доста сух, на парно сме, ще поръчвам овлажнител, не мога да се справя с канчето и мокри хавлии, нослето й хърка доста, чистя го всеки ден с аспиратора.
А за памперсите, всяка сутрин е различно, тази например и беше почти сух, а някой сутрини доста тежи. Явно зависи.

# 32
  • Мнения: 5 105
Бебетата до колкото помня пишкат когато са будни. По тази логика ако е спало дълбоко без пробуждания цяла нощ е нормално да има сухи памперси. Обаче нашата мома като се пробужда за кърмене примерно към 4 и към 7 ч няма как да е със сух памперс, даже понякога ѝ е мокро около крачетата. Поне спря да ака нощем.
Тук при нас обикновено високата влажност е проблем, изобщо не следя каква е влажността в стаята с климатика, но ще взема да обърна внимание. Въпреки че дори да е в рамките на нормалното, самият климатик е неприятен. Постоянно движи въздуха, а какви поразии прави - при сериозно дори идеално почистена стая успява за два дни да събере прах, ужасно е Sad
Миналите два дни ние ходихме на гости за вечеря на родителите ни и беше кошмар. Малката по принцип си става нервна вечер и смяната на обстановката и многото хора хич не ѝ харесаха. Общо взето аз не успях да седя на маса повече от 15 минути без прекъсване, мъжът ми и той се измъчи да я разнася за да ме отмени... Явно е малка още, баткото беше почти на 3 месеца като започнахме да го разнасяме по такива семейни сбирки и беше коренно различно, спеше си или "контактуваше". Те неслучайно казват че човешките деца се раждат много неподготвени за живота извън корема и първите им три месеца са като четвърти триместър от бременността...

# 33
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
И при малкият нощния памперс е най-сухия, а прави доста дълга пауза. Мисля, че си е съвсем в реда на нещата.
Аз се чудя дали да пътуваме за НГ, с кумовете няма да се събираме, че децата са с варицела, ама да видим този-онзи и малко разнообразие. Още не сме пътували с малкия на дълго разстояние заради снега, ангажименти и т.н. Пък по принцип пътуваме многи и през седмица сме извън СФ. От друга страна пък си е зима и не ми е зор точно пътуването зс НГ.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Аз искам да ви попитам с ръкавички ли ги държите ние два месеца изкарахме с тях защото беше жестоко бъркане в очите. От два дни е без тях но ръцете все са му студени вкъщи е 24гр не мисля че му е студено

# 35
  • Мнения: 5 105
Ръчичките е нормално да са хладни, гледай цвета на ноктите. Баткото го държах с ръкавички докато не започнах успешно да му режа ноктите, защото много се дереше. До сега на малката съм срагала два-три пъти, дори да са и дълги ноктите не се е драла сериозно до сега...
Вълшебство, след посредните две вечери изобщо не искам и да чувам за пътуване с бебето в скоро време. Обаче е възможно при нас да има отношение и това че се кърмим, не знам...

# 36
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Отдавна не слагам ръкавички, все пак така се опознава света.. Е и ноктите добре му опознават бузите ама.. Grinning
Ръчичките е нормално да са студени, защото постоянно ги държат нагоре и ръкомахат и не се оросяват като хората. Като го оставя 15тина мин с въртележката над леглото от махане стават лед.
Иначе знам, че ориентир са бузите и нослето, ако те са топли всичко си е ок.
24 градуса си е бая жега.
Ние последните дни сме с гости, нямаме проблем с дребчо. Та не мисля, че като цяло пътуване ще е проблем. Ама и от към здравословна гледна точка ми е притеснено, щото в СФ винаги има къде да отидеш, ако нещо.. Вярно, частно, ама си го има. Докато в Търново може да се разчита само на Бърза помощ.

# 37
  • Мнения: 1
Весела Коледа, мами! Бъдете живи и здрави и вие, и дечицата ви, и цялото семейство! Да ни пораснат големи и безгрижни малките бебоци! Аз също съм от октомврийските мами, които следят темата, но не са писали до сега. Първо детенце ми е, момиченце, Вики се казва. Може да се каже, че до сега от вас се уча какво кога се случва, понеже с таткото живеем в София, но сме от Русе и двамата, а бабите ни са далеч и рядко се виждаме..та така като има нещо за което се чудим нормално ли е, влизам в темата и виждам, че и при вас е така...С други думи, добре че ви има вас Simple Smile Весели празници, мами!

# 38
  • Мнения: 128
Честита Коледа, момичета! Бъдете много здрави!
При нас лудницата свърши, имахме стабилно гости тези два дни, та малко се бях изнервила, вече се наслаждавам на спокойствието. Бебка пак си намали яденето, незнам какво да го правя това дете, утре ще звъня на педиатърката, явно съдбата пак ще не срещне с феномена “злоядо дете”, брат ми преди 13 години ни измъчи така, идваше ли хранене все някой приключваше ревящ, на маймуни се бяхме превърнали за по 3-4 лъжички, до ден днешен е така, яденето за него е наказание. Знам, че всяко дете има различна потребност от храна, но мен много ме мъчи, че не яде. Едвам изяжда 50мл.
На всичкото отгоре празнично ми дойде цикълът за пръв път след раждането и ме отнесе.
За въздуха и нашият е доста сух, на парно сме, ще поръчвам овлажнител, не мога да се справя с канчето и мокри хавлии, нослето й хърка доста, чистя го всеки ден с аспиратора.
А за памперсите, всяка сутрин е различно, тази например и беше почти сух, а някой сутрини доста тежи. Явно зависи.
malinka ne ste samo vie I nice izqjdame po 50ml I svekarvata e tuka I mi vika qvno I e dostatachno savsem izperkvam Sad ey predi malko uspqh da I covarkam dokato spi edni 100ml

# 39
  • Мнения: 630
Тези, на които дечицата им хапват малко - как е наддаването? Наддават ли децата? Спокойни ли са?
Аз лично съм тотален противник на предписанията за милилитри, независимо дали АМ или кърма. И следвам логиката, че ако бебето е спокойно, щастливо и наддава, няма повод за притеснения.

# 40
  • Мнения: 128
 pirvo sorry za latinicata 1vite 2meseca beshe OK po 1kg na mesec +5sm,no Sega kato q teglq za pocti mesec e naddala okolo 400gr...ot  4700 na 5100

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 263
А вече да ви кажа се замислям, че дилемата с храненето може и да е от Ротарикса, започна да ми го върти тези номера след поставянето й, точно преди една седмица, дано се нормализира, че усещам как на всяко хранене започвам да изпадам в паника колко ще изяде. Ето от снощи ме мъчи с по 40-50 мл. сега бам 130 мл. Иначе наддава добре точно за една седмица е качила 300 гр., въпреки малкото ядене.
Ръкавици не понася от родилното още, изобщо не съм й слагала, дере се от време на време, гледам все ноктите да са хубаво изрязани, ама те растат като подивяли.

# 42
  • София
  • Мнения: 97
Ноктите са ми голям проблем и на мен. Все гледам докато спи да ги режа, че иначе много ми мърда и ме е страх. Ръкавици не слагам

# 43
  • Мнения: 630
Според мен, бебенцата наддават добре. Водете се по тях и няма да сбъркате. Те не са новородени с жълтеница да не си искат. Това са 5-6 килограмови бебенца Simple Smile ако не им се яде заради ваксина или друго, не трябва да се насилват.

# 44
  • Мнения: 128
Kolko tejat vashite bebenca_s kolko sm porastnaha za okolo 3meseca

Общи условия

Активация на акаунт