Какво значи "възпитание на дете"?

  • 16 255
  • 354
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 435
За тези случаи смятам, че някои органи трябва да се самосезират. Това не е възпитание, а психически тормоз, който рано или късно оказва влияние.

# 31
  • Мнения: 25 447
Има огромна разлика между това да си накажеш детето, пък било то и особено строго, и публичното му унижение.
Дори най-малката забележка може да се превърне в унижение, когато родителят не прецени кога, къде и в чие присъствие я произнася.
Това е, което децата не прощават – не самото наказание, а унижението от начина, по който е било наложено.

# 32
  • Мнения: X
Е, какво да мислят нормални хора за психопатско издевателство над дете?

# 33
  • София
  • Мнения: 38 206
Груба селска проява! Това е просто интернет варианта на тъпата кифла, която крещи половин час на площадката, с цел да бъде забелязана колко добре възпитава детето си!

# 34
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Въпросната кифла крещи на площадката ,защото е безсилна да се справи със ситуацията.Тя не възпитава,тя просто си излива гнева върху детето,защото няма самоконтрол. Защото нея самата не е имало кой да я възпита.

# 35
  • Мнения: 30 802
Впрочем до една възраст почти няма полезен ход, с който отстрани нещата да изглеждат добре.

# 36
  • София
  • Мнения: 38 206
Въпросната кифла крещи на площадката ,защото е безсилна да се справи със ситуацията.Тя не възпитава,тя просто си излива гнева върху детето,защото няма самоконтрол. Защото нея самата не е имало кой да я възпита.
Не, за друго говоря. Нарежда на висок тон и се оглежфа с едно око - вижте юе, аз възпитавам!

# 37
  • Мнения: 25 447
И аз съм виждала такива "възпитатели" и от двата пола. Ужасни са. Не че децата им ги отразяват особено. Важното е да се изиграе театрото и да се създаде впечатление у околните, че мама/татко/баба си възпитава детето.

# 38
  • Мнения: X
Бих попитала и какво мислите за "публичното възпитание", в което наказанието на детето се разпространява в социалните мрежи. Примерно онова с остриганото дете в YouTube, или с тийнката, която я "вкарали в затвора" за 2 седмици с грозни дрехи, гасене на лампите в 9 и никакви привилегии.
Отвратителен похват на публично унижение.

Впрочем до една възраст почти няма полезен ход, с който отстрани нещата да изглеждат добре.
Има много полезни ходове и вече сме писали милиони пъти за тях из темите.

Въпросната кифла крещи на площадката ,защото е безсилна да се справи със ситуацията.Тя не възпитава,тя просто си излива гнева върху детето,защото няма самоконтрол. Защото нея самата не е имало кой да я възпита.


Именно.
Възпитанието мине ли на висок тон сме си изпуснали нервите, контрола и възпитанието.
Случва се, но важното е това да са инциденти, а не ежедневие.

# 39
  • Мнения: 30 802
Да де, и съм пробвала доста от полезните ходове, но пак да кажем, че понякога резултатите са мижави. В смисъл - като вече реши да се тръшне, освен да го изнесеш на ръце, друго няма.

Или например да ревне в магазина на опашката точно до касата - баби цъкат с език, аз се потя от глава до пети, ама няма какво да направя.

# 40
  • Мнения: 9 196
То си зависи и от възрастта, но ... какво ти пука, като ревне на опашката за бабите точно? Аз гледах и гледам, на детето нещо да не му е зле - да се е ударило, прищипало. Правил ги е такива номера по касите, порязвал се е на етикет дори. Изобщо не ме интересуват бабичките, честно казано. Като не искат шум, да се затварят на тихо в копторите си и това е.

# 41
  • София
  • Мнения: 38 206
Малкия един път беше легнал на едно кръстовище на алеи в парка. Аз, понеже вече имам опит, си трая и чакам да му мине. Бабичките: Ама сега защооо лежи това детее и пр. умнотии.
Между другото, по-добре дете да изрази гласно емоциите си, отколкото тайно да си отмъсти. И това няма отучване, мисля.

# 42
  • Мнения: 9 196
На надуваемите замъци за скачане по морето. Не помня на 3 или 4 години е бил. Но такъв рев беше ... аз го дърпам за краката, то се хванало някъде и не се пуска ... Изобщо не съм помисляла, че може да реагира така, да не иска да излиза. Но не беше само той, така че не брах много срам. Масово си излизаха малките с рев.

Няма как да му обясниш нещо, никакъв начин. След време сам си каза, че е пристрастен към надуваемите замъци и трябва да ги "откаже", но минаха поне 2-3 години и вече имаше разум. Трябва да си дойде времето да се научат на някои неща, трябва си и практика.

# 43
  • Мнения: X
На бабички и въобще непознати и познати смятащи, че им е в правото да коментират дете не обръщам никакво внимание и тихичко обяснявах на щерката, че така не се прави и защо.

Дори не ги чувах и си бях с една слушалка с музика в едното ухо и с невъзмутимо изражение на лицето и явно след първото казване на каквото имат да казват се отказваха.

Ако не ме послуша и сме на опашка си носех по играчка за разсейване или ако сме някъде навън си я хващах под ръчичка и обяснявах, че си тръгваме и защо, а тя нека си крещи. Бързо схвана, че с викове не получава никакво внимание.

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 18:36 от Анонимен

# 44
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Аз наказвам, след едно, второ наказание за една и съща проява, дори не си помисля да ги направи отново.

Общи условия

Активация на акаунт