Юлчета 2018- тема 3

  • 77 293
  • 734
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 439
И аз от две седмици слагам космонавт. Обличам като Ада + чорапи (нали мармозетка е взела от мама вечно студените крайници). Отначало всички ми опяваха/т колко леко била облечена и всички ги сиктирдосвам, разбира се. Аз решавам как да обличам моето дете и ничие мнение не ми е необходимо. Аз ако ви кажа, че сигурно и по 2-3-4 часа се събират да седи и по голо дупе Grinning Много ѝ е кеф. Спи сега. Одеве не можа. Опаковах подаръци, а тя ме гледаше с интерес. Поигра още малко, гърда и плувката Joy Сега пия кафе и дзяпам през прозореца. Много обичам сняг Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 1 062
Аз се връщам от двучасова разходка в снега. Много голям кеф. Престраших се и го сложих в летния кош, отгоре с покривалото, отдолу с космонавт, сложих и дъждобрана, че си вали бре, този ми ти сняг. Отцепи се как помириса въздуха навън. Пуснал легналото положение и от 11 до 13 часа е спал като пич. Направо медено. Не излизам само, ако духа вятър или има мъгла, или много вали.
Сега овърша 80 гр тиквичка с картоф и в момента се напъва да ака Grinning Голяма е смешка, издава звуци като мече и като свърши работата пуска една огромна беззъба усмивка и се смея с глас Grinning
PS: много съм неграмотна обаче...

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 13:49 от Lucy_lu

# 32
  • Мнения: 231
И ние бяхме навън, всъщност е много приятно. Малката много се кефеше и й бяха много интересни снежинките, тъй като си бяхме с раницата Grinning
При нас пък мъника не иска в количката или поне не в зимният кош (смятам евентуално февруари да сложим другия и да я пробваме). Вече не знам от колко седмици не сме си докосвали количката Grinning

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Аз също я изкарвам всеки ден, но наистина не мога да скитосвам повече от 1 час. Самичка бриша из Морската или по центъра , НО МИ Е СКУЧНО ! Ако вляза да напазаря в единствения магазин около нас с достъп за майка с количка евентуално изкарвам извън вкъщи 1ч. 30 мин. А и нали трябва да кърмя... няма шанса да се оголя на вън. И в дъжд и в сняг излизаме, само гледам силен вятър да няма или мъгла.

Ада, крачетата на малкия не са ли студени ? Моята дори с чорапи краката й са лед ! Рядко са топлички Sad
У дома държа климатика на 25 градуса, но тя е на пода през повечето време, а долу си е бая студ (въпреки, че сме изолирали в нейния кът) , защото си е 1 етаж,под нас има гаражи и общо взето доста дърпа. Аз ходя по тениска, а тя е с боди дълъг ръкав и ританки / клинче. Баща й понякога гледам й слага и жилетка отгоре, а аз ходя и я махам .

# 34
  • Мнения: 354
Аз все още не съм изкарвала пуловерите и блузите с дългия ръкав. Разхождам си се с къс ръкав вече втора година, а навън + яке. Ввсе ми е топло, затова и в къщи не съм вдигала градусите на повече от 21 и половина. Бебо и той с боди с  къс ръкав и ромпъра отгоре-много си му е добре.
Навън не изкарвам от два, че и повече дни, напоследък мъглата при нас си е ежедневие!

# 35
  • Мнения: 160
Момичета, привет. Бях се зарекла да не пиша повече, защото съм безкрайно обидена на една мама. Обаче пък съм благодарна на други мами, които винаги са откликвали със съвет.
Ние отново сме в болница. Има съмнения, че Мария е започнала да се обезводнява и този път по мое желание постъпихме. Има бактерии и гъбички в акото, следствие от предишния престой в болницата. Домашното лечение не помогна. Надявам се за Коледа да сме си в къщи. Миналата година по това време Мария се беше отлепила и можеше да я загубя, пак бях в болницата.
Та искам да кажа на всички, които ми писаха, че съм се вталясвала и прекалено съм се тревожила, обръщайте внимание на своите деца и ги наблюдавайте, защото всяко отклонение може да е сигнал за проблем.

# 36
  • Мнения: 231
Yanica*, стискаме ти палци много бързо да се приберете и да изкарате едни весели и спокойни семейни празници след това.
Прегръдки от мен и дъщеря ми!

# 37
  • Мнения: 3 439
Яница, от все сърце ти желая вълшебна Коледа със здрава Мария вкъщи. Останалото не смятам, че е важно, за да го коментирам изобщо.

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 23:38 от Amphibia

# 38
  • Мнения: 437
Бързо да се оправяте и всичко да отшумява вече, Яни!
Излязохме и ние днес. Как тихо и разкошно се сипеше снежец по дъждобрана... Малката поспа на въздух, а аз, понеже и на мен ми е скучно сама, като на Мис, звъннах на приятелка с бебе и си говорихме 40мин по телефона 😂
И аз имам да опаковам подаръци, ама кога ли..

# 39
  • Мнения: 312
Yanica* ,бързо да се оправя малката и да си се прибирате в къщи.Дано тези тревоги скоро имат край!
Каква бактерия откриха на малката?
Ние първо лекувахме Клибсиела,сега пък при последната микробиология откриха proteus mirabilis....надявам се вече следващия месец при изследванията вече всичко да е чисто(и при вас и при нас) ❤

# 40
  • Мнения: 134
Яница, бързо оправяне на Мария, стискам палци за Коледа всички здрави у дома.
П.С. Дъщеря ми и тя е Мария, имам специално отношение към името и хората с това име.

# 41
  • Мнения: 160
Yanica* ,бързо да се оправя малката и да си се прибирате в къщи.Дано тези тревоги скоро имат край!
Каква бактерия откриха на малката?
Ние първо лекувахме Клибсиела,сега пък при последната микробиология откриха proteus mirabilis....надявам се вече следващия месец при изследванията вече всичко да е чисто(и при вас и при нас) ❤
И ние имаме клепсиела, обаче и кандида. Дават антибиотици за клепсиелата, така обаче се засилват гъбичките и някакъв омагьосан кръг. И не знам от Какво е разтройството? От гъбичките или от бактериите? Вие с какво лекувахте клепсиелата и имахте ли някакви симптоми? Дано всичко е наред и при нас о при вас.

# 42
  • Мнения: 55
Яни, успех и Весели празници вкъщи😙 Аз да се оплача, моето момче е много сърдито, реве по цял ден, не спи спокойно и се събужда да суче на всеки час. През деня се храни на 3, а дори на 4 часа, но ноща...Наддава и затова мисля, че кърмата му стига. Не знам, ако е от зъби няма нищо по венеца?

# 43
  • Мнения: 687
Yanica* ,бързо да се оправя малката и да си се прибирате в къщи.Дано тези тревоги скоро имат край!
Каква бактерия откриха на малката?
Ние първо лекувахме Клибсиела,сега пък при последната микробиология откриха proteus mirabilis....надявам се вече следващия месец при изследванията вече всичко да е чисто(и при вас и при нас) ❤
И ние имаме клепсиела, обаче и кандида. Дават антибиотици за клепсиелата, така обаче се засилват гъбичките и някакъв омагьосан кръг. И не знам от Какво е разтройството? От гъбичките или от бактериите? Вие с какво лекувахте клепсиелата и имахте ли някакви симптоми? Дано всичко е наред и при нас о при вас.
Добре е паралелно с антибиотика да се приема и пробиотик с няколко часа отстояние от антибиотика, за да не бъдат избити и добрите бактерии. Пробиотикът се продължава още известен период след приключването на антибиотика - поне 2-3 седмици. Тази практика намаля рискът от повторна поява на гъбички, като междувременно гъбичките също е добре да са лекувани. Ако все още не приема пробиотик, обсъди го с лекаря ѝ.

Бързо оздравяване на Мария и да си прекарате празниците щастливо и задружно у дома. Човек наистина не си дава сметка колко ценно е здравето, докато не го загуби, а когато се случва на децата ни, това ни кара да се чувстваме още по-безсилни Sad Прегръдки и много сили на теб! Heart

# 44
  • Мнения: 312
Yanica*-Когато Дари стана на месец,започна да ака много трудно,през 3-4 дни и то често с моя помощ(бяхме на АМ)Това ме накара да потърся съвет от педиатъра.Назначи ни първата микробиология и открихме наличието на клепсиелата.Тогава ми беше обяснено,че тази бактерия или пречи на изхождането или другата крайност-предизвиква разтройство.На антибиограмата излезе,че трябва да се лекива с  антибиотик-венозно!Отказах и започнахме да даваме пробиотик Омни Биотик Панда.След месец и половина,на следващо изследване Клепсиелата беше изчезнала....малко след това обаче изхожданията станаха воднисти и тъмно зелени на цвят.Отново След изследване се останови наличие на другата бактерия(протеус мирабилис)-сега давам комбинация от два пробиотика-Пандата и Прокомбо бейби.От няколко дни забелязвам промяна в цвета,а изхожданията са всеки ден.
Все още стерилизирам шишетата,опитвам се да поддържам малсимално чисто в къщи,но тези пусти бактерии са навсякъде  😓

Общи условия

Активация на акаунт