Юлчета 2018- тема 3

  • 77 290
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
Здравейте,
Към мамите на бебета със съмнения за алергии и абкм. Какво казват Вашите лекари за ваксините, питам защото получих противоположни отговори?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 740
YumОооо Lucy приключила си с кърменето Sad
На мен много ми тежи това кърмене признавам си !
И в същия момент съм упорита и продължавам и не мога да си отрека, че ми е толкова мила гледката и усещането да си цока, НО само вечер ! През деня тея дни ме докарва до рев и истерияяяяяяяяяяяяяя ! Бахти въртенето , мятането, драскането, удрянето. Тишина се пази, спирам да дишам, да мърдам... мазало е и продължава по 45 минути яденето с тея целите акробатики Grinning Че и почна да се дразни, че няма силна струя и прави опити да хапе с венци ! Въртя от гърда на гърда, ама едната си е по-непускаща и за това и е търпи на бой тя Grinning Grinning
Мрън Neutral Face

# 17
  • Мнения: 134
Ние се разболяхме, някаква настинка, първо аз с Вики, после мъжа ми. Нощите са някакъв кошмар. За капак Беба има и нещо като разстройство. Искам да се наспя, просто една вечер с 6-7 часа непринуден сън.
Шушумингата по принцип трудно заспива вечер, обикновено след 9 и след това на всеки 3 часа, като проблемът е, че не яде а цокне малко, дреме и след 30 Мин пак търси да яде. От около месец е и доста по  неспокойна нощем, върти се, рита, маха ръце, пръцкане. Сутрин като заспи прави спокоен, дълбок 2-3 часов сън. Към 3 отново и се спи много, но тогава вземам другите от училище и не и се получава. След 5 рядко спи, освен ако не е в ръцете ми.
Активната гимнастика отдавна и е омръзнала, в шезлонга също не и харесва вече, иска да е изправена и да гледа. По корем не обича особено. Прави постоянни опити да се надига да е седнала. Взема ли я в ръцете ми е най доброто дете 😉. Интересното предстои.

# 18
  • Мнения: 3 439
Последните два поста обединяват и моя живот напоследък. Отивам да спя, изпих си виното Blush Ако и поспя едни 5-6 часа няма да е зле. Лека и спокойна нощ, момичета!

П.С. Електрическата помпа много ме кефи кви звуци издава Joy

# 19
  • Мнения: 119
Моята дребосъчка заспива към 20, 20.30. Събужда се около 3 - 4 за едно хапване и спи до към 8 часа сутринта. През деня няма ясен режим на спане. Но след около 2 часа будуване се уморява, а ако не е спала 3 часа става доста мрънкаща. Понякога се случва много да и се спи и вместо да си заспи като човек, плаче известно време , което ми е странно. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 231
Момичета, излизате ли навън последните седмици (София) ?
Не е имало ден, в който да не излезнем поне за 20-30 мин, но постоянно ми се струва, че кашля или киха и всеки ден си казвам, че няма да я вадя, но на края не издържам Confused Много ме е страх, а в същото време не искам да разкекавея детето... А и има задачки, които няма кой да ми ги свърши Astonished

# 21
  • Мнения: 687
Аз следя airsofia, когато замърсяването е много високо, предпочитам да пропусна излизането, ако не ми е спешно.Но не мисля, че е прекалено студено навън за разходки, чудесно си е и за доста по-дълги разходки, стига да сте подходящо облечени.

За липсата на разкекавяване мисля, че е важно освен колко често и за колко дълго се излиза вън, какво се случва и у дома. Като консултант по кърмене като съм ходила да помагам на различни майки и съм забелязала, че често когато имат бебета хората поддържат изключително високи температури у дома, особено със зимни бебета, а в същото време бебетата са навлечени на няколко ката и завити, защото "е зима"...  

За сравнение у дома е 21-22 градуса през деня, бебето е по боди и панталонче (често и без), винаги без чорапи (това обичайно всява ужас у околните по някаква причина), на постелка на земята и му е добре.

# 22
  • Мнения: 55
От около 2 седмици малкия се събужда през час. Не знам от зъби ли е от какво, но е и неспокоен докато спи. Няма наспиване. А преди се събуждаше на 2-3-4 часа и спеше до по - късно.

# 23
  • Мнения: 162
Аз изкарвам малкия всеки ден и задължително спи поне 2 часа навън (но сме в къща).За щастие живеем над смога в София. Иначе и аз като Ада не навличам бебчо- даже вчера гледах клип как къпят навън в снега новородени в Русия. Разбира се, това ми се струва малко крайно, но за нас -5 градуса е студено, за тях си е супер слънчев ден 😂

# 24
  • Мнения: 231
У дома мксимума температура е 22 °C, вечер в сплнята е към 20 Simple Smile
Иначе уж добре я обличам навън, ние сме само с раница, но съм й взела дебело покривало за бебеносене, много ми е удобно, тъй като почти както е облечена у дома, така и я изкарвам. Само слагам и един тънук суитчър, че у дом седи само по ританки и боди с дълъг ръкав.
Абе явно ми влияят бабите и не шашкат допълнително, тъй като разберат че сме навън и изпадат в ужас "как ще простудя детето"... От самото начало не ги слушам въобще (те и за кърненето на поискване изпаднаха в шок Grinning ), но си давам сметка че явно не напълно ги изолирам за тези неща Astonished
Иначе по препоръка на ортопеда и ние държим бебка повечко време на пода  върху един изолиращ пъзел, да си се върти и ядосва, че не й се получава пълзенето Grinning

# 25
  • Мнения: 3 439
Хаха, ама и моята как се ядосва, направо ръмжи. И от корем по гръб не съм я виждала да се обръща. Само надясно от гръб по корем. Да се чудиш как е паднала за секунди докато съм в банята. Беше по корем, още ми става зле като се сетя.
На ортопед сега шестия месец пак, нали така. Прочетох на Смайл мисля полезен пост какво още ни се полага по здравна каса скоро. Няма ли събрано инфо някъде за първата година през какви специалисти да мине бебето?
Гушана почти заспа, ще ходя да опаковам подаръци след малко Simple Smile
В тази връзка предвиждате ли Дядо Коледа да мине и през вашия дом с подаръци за бебе и какви? Аз обмислям само една шейна. Малка е за подаръци, които няма да помни. Дрехи ѝ купувам според нуждите (по-скоро майка ми е най-големият дилър), а играчки ѝ подаряват (брат ми се е заел присърце). Догодина ще има повече.

# 26
  • Мнения: 162
Амфибия, ето информация какво се полага на малките:
Профилактични дейности за децата

# 27
  • Мнения: 547
Това с обличането.. и на мен ми е вечна дилема.Ей сега по обяд мисля зя излезнем за около чяс и нещо на разходка навън.Около 2 градуса е и съм се зачудила зимния космонавт ли да слагам,имам един по-тънък него ли..

# 28
  • София
  • Мнения: 1 062
Аз днес ще изляза, дори за по-малко от час да е. Вали сняг, обаче не мога да не го изведа, съвсем ще откачи(м) удома. Пък и с космонавка и отгоре с дъждобрана - мисля да му е ок.  Просто ме притеснява, че не иска да лежи в зимния кош, още смята, че му е рано да летния.  Още го возя в кошчето за кола, все си мисля, че му духа, нищо че е завит и покрит... чакам с нетърпение да стане по-стабилен за летния кош и да го чучвам в един чувал и да не го мисля.

# 29
  • Мнения: 119
И ние си излизаме всеки ден. Само когато бяха мъглите не сме излизали и когато вали дъжд не. Сега вали сняг и пак не ми се излиза, но като спре, ще го направим, да и погажа колко е хубаво, дано да се задържи снежецът, да ни създаде малко коледно настроение.

Общи условия

Активация на акаунт