Сглобяеми къщи 4

  • 111 906
  • 776
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 832
https://www.facebook.com/groups/NedvijimiImotiSofiaPortalRe/perm … 2087419794782549/

В София това ше струва с една нула отзад. Нападай щон ти се живее насред нищото.

# 751
  • Мнения: 6 311
За това зададох конкретен въпрос, на който все още не съм получил отговор

744. Търся си имот от 3 месеца, знам какви са цените. Първо гледах апартаменти в града.

740 Аз за бюджет не съм говорил. Просто казах какво ми се иска, знаеки, че няма как да стане. За това търся близък вариант. Имот съм намерил в близост до Асеновград. Селото почти няма цигани, което е перфектно и без проблем ще мога да гледам каквото ми скимне.
Отговор ти давам веднага. Строихме с Тед Хаус, а основите, вкарването на ток, вода и канала в къщите/2 са/ с друга местна фирма, защото фирмите за СК не се занимават с това. Отоплението и проектирането/Тед Хаус имат архитект и проектанти, но не сме ги ползвали/ също ни е правено от други фирми. От декември 2020 г. ползваме къщите и нямаме оплакване, но по време на строежа имахме много проблеми с фирмата. Ако ти се чете назад в темите много съм писала защо и как. Предложих първо да питаш в банки дали изобщо предоставят кредити за СК, преди НЕ предоставяха! Отвори сайта на Тед Хаус имат цени на кв. м. Към тези цени си сложи още толкова за всичко друго, което те НЕ правят е ще си наясно за желаната от теб квадратура какви пари ще ти трябват.
Без самоучастие никой няма да ти отпусне кредит! Ако изобщо вече се отпускат ипотечни кредити за СК, то може самоучастието да ти е с изтеглен и потребителски кредит, но това пак казвам е възможно ако имаш големи доходи, с които да покриваш и двете вноски.

https://www.ted-house.com/ceni/premium/
Виж в сайта на Тед  Хаус предлагат и съдействие за финансиране. Може да им се обадиш и да ги разпиташ какво предлагат.
Евтин и бърз вариант за къща е Топ Хаус.    http://tophouse.bg/
Или има едни турски СК.

Последна редакция: пт, 19 авг 2022, 21:52 от fatalina

# 752
  • Мнения: 5
Аз живея на село от 10 годишен. Вярно напускал съм го няколко пъти заради работа. Но съм селянин. Да живея на нива, за мен не е проблем, предвид начина ми на живот и мирогледа ми. Не споря с никого. Родителите ми взеха барака, която почти 17 години се ремонтира. Накрая ми писна, изтеглих кредит и построихме нещо като апартамент към къщата. Проблемът е, че аз съм силно хазяйствен, а дворът ние малък и постоянно имам спорове и вече съм на нивото в което трупам много стрес и трябва да се установя самостоятелно.

# 753
  • Мнения: 2 832
Е добре де, толкова ли в селото ви няма някоя къща която се продава или изоставена такава? Може да разпиташ разни наследници, които да решат да продадат.  Има много изпставени и недовършени къщи по селата. Със сигурност не е нужно да се почва от нула строежа. Има много груби строежи или финдаменти изоставени. Не е нужно стара къща, в която е живяно и е за ремонт. Разпитване му е майката. Но не знам какво се караш с родутелите си. По селата има и много възрастни хора, които не обработват двора си, така че можеш да си наемеш някой двор и да си го гледаш отделно от родителите си и да си живееш в апартамента. Успех, най-важния въпрос, който трябва да си зададеш е - ще можеш ли да намериш булка, която да живее на нивата с тебе и как ще гледате чавета.

# 754
  • София
  • Мнения: 8 580
И на тия чавета нива ли искаш да оставиш или къща? Щото ако е първото, и не те интересува дали вложеното ще се обезцени,  варианти бол - контейнери, бараки, модулни къщи...

# 755
  • Мнения: 5
Има парцел, който е един декар за 60 хиляди, къща с 500 кв двор за 90 и малка къщичка с 250 кв двор за 35. Вариантите не ме устройват, пред това и че няма канализация, отново няма оптичен интернет и селото е на воден режим от поне 30 години.

# 756
  • Мнения: 10 562
Канализация и оптичен интернет в джиджано село започват около 150-200х евро нагоре.

# 757
  • Мнения: 565
Има парцел, който е един декар за 60 хиляди, къща с 500 кв двор за 90 и малка къщичка с 250 кв двор за 35. Вариантите не ме устройват, пред това и че няма канализация, отново няма оптичен интернет и селото е на воден режим от поне 30 години.
Има парцел, който е един декар за 60 хиляди, къща с 500 кв двор за 90 и малка къщичка с 250 кв двор за 35. Вариантите не ме устройват, пред това и че няма канализация, отново няма оптичен интернет и селото е на воден режим от поне 30 години.

ВиК за мен е критично важно.
По-големи дворове има в северозападни села, има и такива с ВиК. Къщите 20-50к. Не знам с интернета как са, но земеделие без интернет май не върви.

# 758
  • Мнения: 2 832
По-горе пратих линк какво купуват 150к евро около Смолян.
https://m.facebook.com/groups/NedvijimiImotiSofiaPortalRe/permal … 2087419794782549/

Не е зле ако ти се живее на село. Стабилна къща с голям двор.

# 759
  • Мнения: 6 311
Младежът написа, че е харесал нещо до Асеновград, значи за този район става въпрос. Селата, а дори голяма част от градовете нямат централна канализация. Има изключения, но са малко. Затова написах, че къщата, макар и стара закупена ще се нуждае от изграждане на поне изгребна яма. Със септичните ями вече не става. Хората вече ползват поне 2 бани, тоалетна, кухни с миялни машини, перални, т.е. отделят достатъчно много отпадъчни води, които  една септичва яма не ги побира.

# 760
  • Мнения: 10 562
Абе то и Бачково е до Асеновград, и Новаково и Болярци. Ама трите нямат много общо, както и да е.
До младежа - взимай тоя с къща и 500 кв двор, ремонтираш си къщето и си надграждащ по малко в годините - верандичка, туй-онуй... Не е нужно да е лукс от самото начало, като придобиеш умения и средства ще обновяваш така или иначе.
Двор 250 е нищо буквално.
Двор 1 декар без къща за 60х е страшно много.

# 761
  • София
  • Мнения: 1 410
Абе то и Бачково е до Асеновград, и Новаково и Болярци. Ама трите нямат много общо, както и да е.
До младежа - взимай тоя с къща и 500 кв двор, ремонтираш си къщето и си надграждащ по малко в годините - верандичка, туй-онуй... Не е нужно да е лукс от самото начало, като придобиеш умения и средства ще обновяваш така или иначе.
Двор 250 е нищо буквално.
Двор 1 декар без къща за 60х е страшно много.
Не строим сглобяема къща, но следя темата.
Духи е абсолютно права. Пловдивският район почти изравни цените със София област.
Имам познат, който в момента обяви за продажба нова къща с УВЕ, двуетажна, 140 м2 РЗП, вилна зона Белащица. За нет не знам, но канализация няма. 230 000 Е и има интерес.
В наше загубено село, общ. Горна Малина, последните две къщи, които се продадоха (строени последните 20 г), им взеха около 130-140 000 Е, без нет и канал. Но хубави къщи.

# 762
  • София
  • Мнения: 44 219
За това зададох конкретен въпрос, на който все още не съм получил отговор

744. Търся си имот от 3 месеца, знам какви са цените. Първо гледах апартаменти в града.

740 Аз за бюджет не съм говорил. Просто казах какво ми се иска, знаеки, че няма как да стане. За това търся близък вариант. Имот съм намерил в близост до Асеновград. Селото почти няма цигани, което е перфектно и без проблем ще мога да гледам каквото ми скимне.
Отговор ти давам веднага. Строихме с Тед Хаус, а основите, вкарването на ток, вода и канала в къщите/2 са/ с друга местна фирма, защото фирмите за СК не се занимават с това. Отоплението и проектирането/Тед Хаус имат архитект и проектанти, но не сме ги ползвали/ също ни е правено от други фирми. От декември 2020 г. ползваме къщите и нямаме оплакване, но по време на строежа имахме много проблеми с фирмата. Ако ти се чете назад в темите много съм писала защо и как. Предложих първо да питаш в банки дали изобщо предоставят кредити за СК, преди НЕ предоставяха! Отвори сайта на Тед Хаус имат цени на кв. м. Към тези цени си сложи още толкова за всичко друго, което те НЕ правят е ще си наясно за желаната от теб квадратура какви пари ще ти трябват.
Без самоучастие никой няма да ти отпусне кредит! Ако изобщо вече се отпускат ипотечни кредити за СК, то може самоучастието да ти е с изтеглен и потребителски кредит, но това пак казвам е възможно ако имаш големи доходи, с които да покриваш и двете вноски.

https://www.ted-house.com/ceni/premium/
Виж в сайта на Тед  Хаус предлагат и съдействие за финансиране. Може да им се обадиш и да ги разпиташ какво предлагат.
Евтин и бърз вариант за къща е Топ Хаус.    http://tophouse.bg/
Или има едни турски СК.
Те въобще  спряха да отпускат ипотечни преди да имаш разрешение за ползване,  само дск май има,  такова акп го добуташ поне до завършен груб(това за монолитно сме проверявали, за сглобяйка вероятно няма), и то оценяват на етап завършеност и даваха около 70%от оценката.

# 763
  • Перник
  • Мнения: 4 864
Споделяла съм и преди в темата - строихме сглобяема къща с дървена конструкция с потребителски кредити. 2 броя. Теглени през 2014 г. при лихви 7-8 %. Не е лесно, но не е и невъзможно. Не отказвайте момчето. Но и моят съвет е да прегледа сайтовете на фирмите, които предлагат сглобяеми къщи, да се срещне с кредитен консултант, да си прецени възможностите и едва тогава да скача в дълбокото.

# 764
  • Мнения: 1 624
Не мисля, че качествена дървена къща може да се построи с потребителски кредит (ако няма други заделени средства).
Всички материали доста поскъпнаха и не е коректно да сравняваме какво е можело да се построи с потребителски кредит преди 10г и какво сега.

Общи условия

Активация на акаунт