Уреаплазма и Микоплазма - 2

  • 51 823
  • 762
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 13
Минах през гинеколог аз. Пуснахме секрет и ще чакам. Ще се видим чак на 6 януари за съжаление, защото ще почива.
Имам леко засилено течение, но той все пак смята, че проблемът си е от пикочния мехур, защото стената е леко удебелена. Просто не е доизчистен. Хубаво било, че съм пуснала плазмите в урина и са отрицателни. След резултата ще го мислим.
при мен този проблем се оказа от ендометриоза, а аз лекувах плазми 1 година.
Здравейте, днес получих резултата си от изследването на уреаплазма, който за съжаление е положителен. Започнах да чета доста, и от форума тук разбирам че може да има нещо общо с ендометриоза, защото аз имам открита от 2 години.
Ясно е, че ще се ходи на лекар, но сега са почивни дни.
Ако имате инфо ще се радвам да го изкоментирате тук Simple Smile

# 616
  • Мнения: 13
Минах през гинеколог аз. Пуснахме секрет и ще чакам. Ще се видим чак на 6 януари за съжаление, защото ще почива.
Имам леко засилено течение, но той все пак смята, че проблемът си е от пикочния мехур, защото стената е леко удебелена. Просто не е доизчистен. Хубаво било, че съм пуснала плазмите в урина и са отрицателни. След резултата ще го мислим.
при мен този проблем се оказа от ендометриоза, а аз лекувах плазми 1 година.
Здравейте, днес получих резултата си от изследването на уреаплазма, който за съжаление е положителен. Започнах да чета доста, и от форума тук разбирам че може да има нещо общо с ендометриоза, защото аз имам открита от 2 години.
Ясно е, че ще се ходи на лекар, но сега са почивни дни.
Ако имате инфо ще се радвам да го изкоментирате тук Simple Smile

# 617
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте, днес получих резултата си от изследването на уреаплазма, който за съжаление е положителен. Започнах да чета доста, и от форума тук разбирам че може да има нещо общо с ендометриоза, защото аз имам открита от 2 години.
Ясно е, че ще се ходи на лекар, но сега са почивни дни.
Ако имате инфо ще се радвам да го изкоментирате тук Simple Smile
Здравей!
Това са много различни неща и нямат нищо общо.
Уреапазмата е вид патоген ( болестотворен микроорганизъм) .
Предава се по полов път ( или от майката на детето при бременност), засяга уро-гениталната система.
Ендометриозата е заболяване, при което клетки от ендометриума ( лигавицата на матката) се разпространяват по други органи в коремната кухина ( в тялото, като цяло) и функционират като лигавица (грубо казано).

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 12:58 от denis.

# 618
  • Мнения: 126
Момичета, дайте предложения за гинеколог Варна или Бургас. По възможност някой, който е имал успешен курс на лечение. Сега пия само Биозин и пак ще тръгна с резултатите от изследванията, но вече не знам къде Confused Благодаря ви предварително.

# 619
  • Мнения: 13
Здравейте, отново имам питане.
Имам вече антибиограма за уреаплазмата, преди това обаче се бях чула  с лекаря ми по телефона, тъй като е далеч и ми предписва Клацид 500мг.
Обаче не съм сигурна дали това трябва да приемам.
Можете ли да ми разясни те, след като видите антибиограмата.
Благодаря предварително.

# 620
  • Мнения: 220
На мен Клацид не ми помогна, въпреки че го имаше в антибиограмата - Кларитромицин, при теб не го виждам да е тестван, не че разбирам много де Simple Smile
Иначе 14 доксициклин на Стада и сумамед по схема пият и се оправят, това е което съм чела тук.

# 621
  • Мнения: 364
Интересни антибиотици има в тази антибиограма, и аз съм за доксициклина като евентуален вариант.
Пускам информативно моето изследване отпреди година, помогна ми предписания Клиндамицин, наскоро една лекарка ми каза, че е многоспектърен и подходящ за лечение на доста неща.

# 622
  • Мнения: 15
Здравейте, дами Simple Smile

Надявам се, че не повтарям никого. Има ли сред вас родили с уреаплазма?

В края на 8-ми месец съм и трябва да избера как да родя. Изчетох какво ли не тук и силно ми се иска да си родя нормално, но ми казаха, че може да се предаде на бебока - да се роди с пневмония или кожна инфекция... Много се стреснах и започнах пак да чета.

Откриха ми я още септември месец. Нямах никакви проблеми и симптоми или поне така си мислих, пък и сега не е най-обективният момент, имайки предвид падналия имунитет и бушуващите хормони... Откакто се помня имам течения, дори преди да бъда полово активна, нямам сърбежи, но съм изпитвала разни дискомфорти по време на секс. За мен беше просто въпрос на желание, възбуда, сухота и тн и тн, и не знам дали е било от тази уреаплазма, или вече си го втълпявам.

През годините съм ходила на прегледи и всичко е било супер, но на микробиологията по време на бременността лъсна...



Изписаха ми (и на партньора ми) терапия с прокомбо за бременни и азакс, както и полижинакс, флажил и гинексид, като преди това бях на гинопеварил, профилактично. След месец резултатите бяха същите... На партньора ми не му правиха изследване, а на мен не са ми правили антибиограма. Нямам и информация дали е над реф. граници. Казаха ми да реша сама дали да се тъпча пак с антибиотици или да редувам полижинакс и гинопеварил всяка вечер до края на бременността, за да не се размножава, и да правим по-инвазивно лечение след като родя. Избрах второто, но сега вече много взех да се притеснявам...

Ще се радвам някоя от вас да ми вдъхне кураж, поне за следващите две седмици, докато стане време за следващия ми преглед, когато ще говоря с лекаря си 😁

# 623
  • Мнения: 1 013
Мисля, че много от нас са родили с уреаплазма, без да знаят, че я имат.
Дишай спокойно до срещата с лекаря и по-малко четене във форуми.

# 624
  • Мнения: X
Подкрепям горното мнение. Само искам да допълня, че уреаплазмата може да се лекува само и единствено с антибиотици, така че е безсмислено да се надяваш на вагиналните глобули.

# 625
  • София
  • Мнения: 10 642
Подкрепям горното мнение. Само искам да допълня, че уреаплазмата може да се лекува само и единствено с антибиотици, така че е безсмислено да се надяваш на вагиналните глобули.

Флажил е антибиотик, а полижинакс  съдържа 2 антибиотика.

# 626
  • Мнения: 15
Подкрепям горното мнение. Само искам да допълня, че уреаплазмата може да се лекува само и единствено с антибиотици, така че е безсмислено да се надяваш на вагиналните глобули.

Глобулите са основно, за да се избегнат гъбичките, а Азакс е самият антибиотик. Иначе не знаех за Флажил и Полижинакс, че съдържат антибиотици.

Мисля, че много от нас са родили с уреаплазма, без да знаят, че я имат.
Дишай спокойно до срещата с лекаря и по-малко четене във форуми.

Права си, ще гледам да си изкарам спокойно последния месец.

Благодаря ви 😌

# 627
  • Мнения: X
Извинявам се за объркването, по принцип обикновените хора, които не сме лекари, сме свикнали да казваме антибиотици на всичко, но Флажил и Полижинакс съдържат Метронидазол, а той няма никакво действие срещу уреаплазмата. Ако ви се рови назад в темата може да прочетете старите ми мнения, понеже съм проучвала страшно много кои точно препарати действат на уреаплазмата и мога да ви уверя, че с метронидазол и с вагинални глобули няма да стане. Но той пък е ефективен срещу анаеробните инфекции, които се получават в следствие от приема на антибиотици.

# 628
  • Мнения: 170
Здравейте!
Изчетох и двете теми, които са създададени и все пак реших да се включа със запитване за упоритите гадинки, тъй като от резултатите от ДНК изследването, което ми бе направено не излиза количественото отражение на бактерията, само, че я има.
След спонтанен аборт миналата година в 15 г.с реших, че ще си самоназнача тези изследвания, за да ни е по-спокойно като започнем да действаме пак за бебче. Моят АГ ми каза, че нямало нужда след един единствен случай да си правим имунологични и др.изследвания, но тъй като в болницата, в която загубихме бебето ни отказаха да изследват плацента и плода, тъй като нямали такава практика и никога няма да узнаем каква беше причината това нещастие да се случи. Остават само подозрения.
Първо си пуснах микробиология 2 месеца след аборта - оказа се чиста, преобладавали лактобацили. След няколко дни обаче реших да пусна и за мико, уреаплазма и хламидии. Като се качих в лаборатория Кандиларов( само тази съществува в малкия ни град) и лаборантката ми предложи ,понеже исках да добавя и трихомони, имали някакъв пакет, който излизал по-икономичен и се изследват:
Chlamydia trachomatis (Хламидия)
Lymphogranuloma venereum (Хламидиен лимфогранулом)
Neisseria gonorrhoeae (Гонорея)
Mycoplasma genitalium (Микоплазма)
Mycoplasma hominis (Микоплазма)
Ureaplasma parvum (Уреаплазма)
Ureaplasma urealyticum (Уреаплазма)
Trichomonas vaginali (Трихомони)
Treponema pallidum (Сифилис)
Herpes simplex 1 (Херпес)
Herpes simplex 3 (Херпес)
Излезе ми положителен само Уреаплазма парвум, а нямам никакви симптоми.
Днес звъннах пак в Кандиларов и ми казаха, че мога чак в понеделник да направя консултация с лабораторен лекар, който да ми разясни.
Имам едно успешно износено до термин и родено по естествен път дете преди 2 години. Мъжът ми се кълне в живота на детето, че не е бил с друга откакто сме заедно. Възможно ли е да съм си носила тази бактерия и да не е предизвикала тогава преждевременно раждане, като през бременността си изкарах 2 пъти настинка и като цяло се води, че бременността понижава имунитета на жената, а това нали всъщност е перфектното условие бактерията да се развихри.
Изпаднала съм в ужас, защото миналата седмица мислех, че пак ми се възпалява бартолиновата жлеза ( за първи път ми се възпали няколко месеца след раждането) и при контролния преглед АГ ми показа една точица на ехографа, която според него е оформящо се сакче. Каза ми след седмица да правя тест и две седмици след него, ако е положителен да ида при него. Та покрай Бабинден видях ясно две хубави чертички и няколко дни след това ме цапардоса новината за Уреаплазмата.
Чудя се в Кандиларов защо не излиза в каква степен е тази бактерия? Най-рано в понеделник мога да ги питам, но ако има сред вас правили днк тест в тази лаборатория може ли да споделят своя опит. Чудя се също още в понеделник ли да споделя на гинеколога за това, че си самоназначих тези изследвания и получих този резултат и да го питам той какво ще ме посъветва от тук натам да правя или да питам първо в Кандиларов правят ли антибиограма за Парвума( из темите срещнах мнение, че само с днк тест се засича и за нея не излиза антибиограма) и тогава със всички изследвания да отида при него и да видил от тук натам какво лечение ще се предприема.
Страшно съм объркана. А мъжът ми също се съгласи да се изследва. Кое е по-точно изследване от еякулат или урина. С урината дали се хваща Парвума или само urealyticum ?

# 629
  • Мнения: 611
Здравейте!
Изчетох и двете теми, които са създададени и все пак реших да се включа със запитване за упоритите гадинки, тъй като от резултатите от ДНК изследването, което ми бе направено не излиза количественото отражение на бактерията, само, че я има.
След спонтанен аборт миналата година в 15 г.с реших, че ще си самоназнача тези изследвания, за да ни е по-спокойно като започнем да действаме пак за бебче. Моят АГ ми каза, че нямало нужда след един единствен случай да си правим имунологични и др.изследвания, но тъй като в болницата, в която загубихме бебето ни отказаха да изследват плацента и плода, тъй като нямали такава практика и никога няма да узнаем каква беше причината това нещастие да се случи. Остават само подозрения.
Първо си пуснах микробиология 2 месеца след аборта - оказа се чиста, преобладавали лактобацили. След няколко дни обаче реших да пусна и за мико, уреаплазма и хламидии. Като се качих в лаборатория Кандиларов( само тази съществува в малкия ни град) и лаборантката ми предложи ,понеже исках да добавя и трихомони, имали някакъв пакет, който излизал по-икономичен и се изследват:
Chlamydia trachomatis (Хламидия)
Lymphogranuloma venereum (Хламидиен лимфогранулом)
Neisseria gonorrhoeae (Гонорея)
Mycoplasma genitalium (Микоплазма)
Mycoplasma hominis (Микоплазма)
Ureaplasma parvum (Уреаплазма)
Ureaplasma urealyticum (Уреаплазма)
Trichomonas vaginali (Трихомони)
Treponema pallidum (Сифилис)
Herpes simplex 1 (Херпес)
Herpes simplex 3 (Херпес)
Излезе ми положителен само Уреаплазма парвум, а нямам никакви симптоми.
Днес звъннах пак в Кандиларов и ми казаха, че мога чак в понеделник да направя консултация с лабораторен лекар, който да ми разясни.
Имам едно успешно износено до термин и родено по естествен път дете преди 2 години. Мъжът ми се кълне в живота на детето, че не е бил с друга откакто сме заедно. Възможно ли е да съм си носила тази бактерия и да не е предизвикала тогава преждевременно раждане, като през бременността си изкарах 2 пъти настинка и като цяло се води, че бременността понижава имунитета на жената, а това нали всъщност е перфектното условие бактерията да се развихри.
Изпаднала съм в ужас, защото миналата седмица мислех, че пак ми се възпалява бартолиновата жлеза ( за първи път ми се възпали няколко месеца след раждането) и при контролния преглед АГ ми показа една точица на ехографа, която според него е оформящо се сакче. Каза ми след седмица да правя тест и две седмици след него, ако е положителен да ида при него. Та покрай Бабинден видях ясно две хубави чертички и няколко дни след това ме цапардоса новината за Уреаплазмата.
Чудя се в Кандиларов защо не излиза в каква степен е тази бактерия? Най-рано в понеделник мога да ги питам, но ако има сред вас правили днк тест в тази лаборатория може ли да споделят своя опит. Чудя се също още в понеделник ли да споделя на гинеколога за това, че си самоназначих тези изследвания и получих този резултат и да го питам той какво ще ме посъветва от тук натам да правя или да питам първо в Кандиларов правят ли антибиограма за Парвума( из темите срещнах мнение, че само с днк тест се засича и за нея не излиза антибиограма) и тогава със всички изследвания да отида при него и да видил от тук натам какво лечение ще се предприема.
Страшно съм объркана. А мъжът ми също се съгласи да се изследва. Кое е по-точно изследване от еякулат или урина. С урината дали се хваща Парвума или само urealyticum ?
Здравейте, може да сте я имали от преди и всичко да е било наред. Като симптом може би имате само белезникаво течение. Защо не повторите само уреаплазмата? Ако сте я имали преди при спад на имунитета може да се развие в по-голямо количество. Всеки я има, но при тестовете се отчита положитен, когато е над определено количество. Може мъжът ви да няма, но това е рядкост. Честно да ви кажа на моя от урина и еякулат му излезна отрицателна, а от уретрален секрет положителна. Това действие се разви в Геника доста хваленА лаборатория. Аз много се ядосах за парите на вятъра и вдигнах всички с главата на горе Grinning Но тяхната микробиоложка ми обясни, че от 3 вида материал може да има различни резултати. Това зависело от това, колко е стара и къде е инфекцията. Така че аз съветвам за уретрален секрет, номъжете много трудно се съгласяват. Нека и другите момичета те посъветват все пак. Оказа се, че на parvum няма антибиограма. Ще се оправиш няма страшно Hug

Общи условия

Активация на акаунт