Зимен студ навън настана, вече съм ноемврийска мама.

  • 35 113
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ние бяхме купили бебешки електронен но грам не мери вярно. Когато имаше температура детето 37.5 той показва 36.8 и от тогава ползвам стария живачен мери си най точно. Само много вмимаваме да не го счупим.

# 16
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
37.5 е нормална температура за деца до 3м, те все още нямат добра терморегулация.

# 17
  • Мнения: 80
Благодаря за новата тема

# 18
  • София
  • Мнения: 3 713
Имайте предвид, че се вадят определени стойности от различните термометри. За това може да ти е дало отклонение от под мишниците. При нас с този за челото трябва да извадим 0,4 и тогава виждаме реалната стойност. От дупето също се вади, много често самия производител в листовката е написал колко трябва да се извади.

# 19
  • Мнения: 2 173
Я, и аз да измисля заглавие на тема (защото сигурно нямаше никаква конкуренция) Grinning Хайде да ни е честита и много положителна.

На моето Раде вчера забелязах, че й се е образувало топче и е лилаво там където е поставена БЦЖ ваксината. Четох в нета, че се случвало да загнои и да се спука... направо изтрещях. Не е ли рано да се проявява реакция, на баткото не съм виждала такова нещо. Това сега означава ли, че ще реагира на ваксини по-бурно?

Иначе тя започна да прави голяма пауза нощем. от 2 до 7 спане. После в 9 едно хранене и пак сън. Но, до 2 часа заспиването е трудно (заради баткото основно).

# 20
  • София
  • Мнения: 1 120
Малкия толкова много шава още от сега и ме е страх в дупето да меря. Още не ни се е налагало.

И да ви питам по тоя повод - другия уикенд ще ходим при свекърите на село. Там естествено аптека няма, а и не мисля, че в най-близкия град има денонощна. Какво да си взема в случай, че вдигне температура - лепенки куул пач ли?

# 21
  • София
  • Мнения: 384
Ние използваме безконтактен термометър и не мога да кажа, че не съм доволна, но си имам и живачен като най-сигурен. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 3 713
ЯННА на нас в Шейново ни казаха да наблюдаваме, по тялото може да му излезе гнойна пъпка от ваксините и да не правим нищо като излезе. Явно е нормално, ще мине сама.
Моя мъж пък някои нощи става в 3-4 и после 6-7 а сега направо пропусна и двете ставания. Ама в 6 гърдите ми бяха ужасяващо твърди и го събудих, та яде в присъница и заспа. Обаче в бързината забравих да му дам Лактазата и от 8 до 10 го мъчиха колики, а нямаше от две седмици вече. Явно при нас Биоамиката играе огромна роля за коликите..
Море имаше ли ефект от сиропа?! Как измерваш 2 мл.? Нашата лична е написала 3-4 капки и снощи дадох 4 и днес сутринта 4 и нищо...

# 23
  • Мнения: 980
Янна, заглавието е много готино 😉
Малката снощи поспа доста добре. Заспа към 11 и към 5 я усетих, че почва да мляска и я накърмих. Притеснявах се, че от коликите няма да спи, но явно Еспумизана действа. И днес е доста по-спокойна.
Тук днес пече много хубаво, но духа гаден студен вятър и никъде няма да мърдаме.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 259
Честита ни нова тема, вече в бебешкия подфорум!Само хубави новини да четем тук!

Деси, имам пипетки няколко от панадол и нурофен / нали имаме кака/, пазя си по няколко винаги, също резервни лъжички от някои сиропи, все нещо влизат в употреба.Та с пипетката го измерих.Иначе с малка лъжица на Авент е около 1 и половина да кажем.Дадох го вчера ама Вики го изплю половината, днес пробутах малко повече.Иначе тези сиропи по принцип действат с натрупване.Обикновено може да отнеме ден, а понякога и два.Поне на голямата ѝ действат така.
Иначе вчера вечерта имахме второ изхождане и не беше такова гъсто и лепкаво, а нормално.Голяма радост, дано не е временна само.Не знам кое помогна, но от вчера е на Про комбо бейби, дуфалака / който ако видя, че почва да е редовен ще спра/, масажите на коремче и отделно изядох 1 буркан почти компот от круши.Не обичам хич компот, насила се натъпках.За днес имам малко и пак ще ям.Трябва сериозно да се заредя с круши, сливи и т.н..

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 94
Момичета,
Малко страничен въпрос -тук има ли момичета от Пловдив? Търся си компания за разходки с бебоците. Ако има желаещи нека пишат Simple Smile

# 26
  • Мнения: X
Кипих си този чай за кърмачки, който Кики препоръча и не знам дали си внушавам, но откакто го пия гърдите ми са доста пълни и тече кърма от тях. Преди това пиех чая на Хип, но нямаше такъв ефект.
Знаете ли до кога бебета се оставят да спят на една страна? Моето бебе постоянно се намества и спи по гръб, въпреки, че имам и ограничител.

# 27
  • Мнения: 2 173
Аз пък пия чай на Хип и си мисля, че има ефект. Преди също пиех чай на Хип и си мислех, че няма ефект, за това си взех на Teekanne и бях убедена, че върши работа докато след време започнах да мисля, че ми намалява кърмата от него. Grinning Може би тези чайове помагат, но много други неща трябва да се правят за да има кърма, на първо време желание, на второ - често сучене, много вода, добро хранене, спокойствие и чак тогава... чай. В смисъл едва ли ако поя мъжа ми с Хипп ще започне да кърми. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 541
А какъв ограничител слагате зада не се обръща по гръб? Тук не мога да питам защото казват бебето да спи по гръб и да не го слагаме на една страна , което аз не спазвам и ги лъжа че спи по гръб . Ползвам едно одеалце да подпира , но вече не върши много работа .

От два дни излязоха ужасно много пъпчици по лицето , при вас ставало ли е така . Мисля че се зачерви от допир до брадата на тати , но станаха доста пъпчици... Поръчах мицеларна вода abcderm bioderma , а за сега само с тампонче с вода минавам личицето и после на ла Рош бебешки крем . Какво друго мога да направя ?

# 29
  • Мнения: X
Този ограничител ползвам на Лорели

Моето бебе също имаше такива пъпчици,. Оставих ги да минат сами. Иначе има кремчета за тях. По-назад бях писала.

Общи условия

Активация на акаунт